ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Вижте какви прогнози за краен резултат на Ботев (Враца) - Лудогорец дадоха известните левскари Иван Христов и Андрей Арнаудов

Шампионът Лудогорец спечели убедително с 4:0 при визитата на Ботев (Враца) в мач от 10-ия кръг на efbet Лига и оглави временното класиране с по-добри показатели от ЦСКА. Още в 3-ата минута Мартин Кавдански бе изгонен и домакините изиграха срещата в намален състав, а Кирил Десподов (17, 41-дузпа)), Матиас Тисера (26) и резервата Каули Оливейра (90+2) качиха "орлите" на върха преди визитата им на Бетис в Лига Европа идния четвъртък.

Двубоят започна с червен картон за домакините още в 3-ата минута, когато Мартин Кавдански настъпи зловещо нападателя Спас Делев в глезена и съдията Георги Давидов след ВАР прецени да изгони бранителя. Шест минути след това Матиас Тисера пропусна от непосредствена близост на празна врата да изведе гостите напред в резултата.

С човек повече на терена натискът на разградчани продължи и в 17-ата минута Рик Джонатан беше изведен отляво, след което навлезе в наказателното поле и подаде към Кирил Десподов, който с едно докосване преодоля Красимир Костов за 0:1.

В 26-ата минута Рик Джонатан изведе Кирил Десподов в наказателното поле и той асистира на Матиас Тисера, от непосредствена близост удвои аванса на "орлите". Седем минути по-късно Десподов и Тисера отново създадоха главоболия на защитата на домакините, но този път аржентинецът не успя да преодолее вратаря Красимир Костов.

Жан-Пиер да Силва фаулира Десподов в наказателното поле и в 41-ата минута потърпевшият реализира отсъдената от Георги Давидов дузпа за 0:3.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

След почивката действията продължиха да се развиват изцяло в половината на домакините пред вратата на Красимир Костов, който в 50-ата минута боксира удар на Рик Джонатан от далечна дистанция.

Шампионите намалиха значително оборотите и темпото на игра рязко спадна. В 78-ата минута Клери Сербер вкара топката в мрежата на Серджо Падт, но попадението не домакините не беше зачетено заради засада.

Ботев (Враца) пропусна добра възможност в 88-ата минута, когато Клери Сербер шутира над вратата, а във втората минута на добавеното време влезлият като резерва Каули Оливейра оформи крайния резултат.

С успеха си Лудогорец събра 22 точки и излезе на първата позиция с по-добра голова разлика от ЦСКА. Ботев (Враца) е 12-и със 7 точки.

БОТЕВ (ВРАЦА) - ЛУДОГОРЕЦ 0:4
0:1 Кирил Десподов (17), 0:2 Матиас Тисера (26), 0:3 Кирил Десподов (41-дузпа), 0:4 Каули Оливейра (90+2)

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
3 - Мартин Кавдански бе изгонен още в началото след нарушение срещу Спас Делев и намесата на ВАР.
9 - Лудогорец пропусна златна възможност да поведе, след като Матиас Тисера не успя да засече добре топката на метър от голлинията след центриране от корнер на Кирил Десподов и свалена от Антон Недялков топка с глава.
17 - ГОООЛ за Лудогорец! Рик Джонатан нахлу в наказателното поле и подаде към българския национал. С едно докосване Десподов технично насочи топката във вратата на Красимир Костов за 0:1.
26 - ГОООЛ за Лудогорец! Рик изведе Кирил Десподов в наказателното поле и той подаде успоредно на голлинията към Матиас Тисера, който се разписа за 0:2.
30 - Десподов получи отдясно и центрира от аутлинията, а непокритият Спас Делев стреля неточно от въздуха.
33 - Десподов подаде към Тисера в наказателното поле и той отправи удар, но Красимир Костов протегна крак и спаси.
40 - ДУЗПА за Лудогорец! Кирил Десподов беше фаулиран от Жан-Пиер да Силва в наказателното поле и Георги Давидов показа бялата точка.
41 - ГОООЛ за Лудогорец! Фаулираният Кирил Десподов реализира дузпата за 0:3.
45 - Край на първата част!
........................................................
46 - Начало на второто полувреме.
50 - Рик Джонатан стреля от разстояние, но стражът на домакините боксира и защитниците изчистиха топката.
78 - Клери Сербер порази мрежата на Серджо Падт, но попадението на домакините не беше зачетено заради засада.
85 - Браян Мендоса стреля директно от пряк свободен удар и Серджио Падт спаси, въпреки че няколко футболисти прескочиха топката и допълнително усложниха задачата му.
86 - Мануел Шоу шутира коварно, но покрай вратата на врачани.
88 - Жан-Пиер да Силва беше изведен в предни позиции, Падт напусна необмислено вратарското поле и тръгна да го пресреща, но топката стигна до Клери Сербер, който стреля от дъгата на наказателното поле високо над вратата.
90+2 - ГОООЛ за Лудогорец! Резервата Каули Оливейра оформи крайния резултат - 0:4.
90+3 - Край на мача! Лудогорец спечели с 4:0 при визитата си на Ботев (Враца) и оглави временното класиране.

Ботев (Враца): 76. Красимир Костов - К, 3. Мартин Кавдански , 4. Луиз Соарес, 8. Диего Фераресо, 10. Сантиаго Монтоя (4888. Йохан Валбуена ), 14. Мартин Атанасов (4823. Браян Мендоса), 17. Чавдар Ивайлов  (476. Антонио Георгиев), 19. Браян Переа, 20. Меси Биатумусока, 21. Жан Силва (5718. Клери Сербер), 37. Том
Резерви: 1. Алан Миналя, 6. Антонио Георгиев, 9. Даниел Генов, 15. Мирослав Маринов, 18. Клери Сербер, 23. Браян Мендоса, 88. Йохан Валбуена
Треньор: Владислав Вутов

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 3. Антон Недялков – К (4716. Аслак фон Витри), 5. Георги Терзиев, 10. Матиас Тисера (769. Игор Тиаго), 11. Кирил Десподов (6095. Каули Оливейра ), 20. Нонато, 21. Жан Карничник, 32. Игор Пластун, 73. Рик Джонатан, 82. Иван Йорданов (6023. Мануел Шоу), 90. Спас Делев
Резерви: 12. Симон Слуга, 9. Игор Тиаго, 16. Аслак фон Витри, 23. Мануел Шоу, 24. Оливие Вердон, 37. Бернард Текпетей, 95. Каули Оливейра
Треньор: Анте Шимунджа

Стадион: "Христо Ботев", Враца
Съдия: Георги Димитров

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия