Лудогорец размаза Левски с 4:2 на "Виваком Арена Георги Аспарухов" в среща от 10-ия кръг на Efbet лига и изравни постижението от ЦСКА за най-много поредни победи срещу "сините" в шампионата - шест.

Разградчани стигнаха до успеха въпреки скандалното съдийство на рефера Георги Кабаков, който през първата част не свири дузпа за "зелените", а през второто даде несъществуваща такава за Левски, при която и ВАР асистентът Волен Чинков се скри зад мониторите. Грешките на Кабаков зачестиха в последните мачове на Лудогорец, а на рефера му стана навик да ощетява тима от Разград.

"Сините" се отчетоха с първия точен удар в мача, дело на Георги Миланов в третата минута, но "зелените" първи бяха настина близо до гола две минути след това, но Михайлов се справи с удара на Сотириу. Лудогорец имаше претенции за дузпа в 17-ата минута, а малко след това Николай Михайлов отново трябваше да се намесва. този път при удар на Десподов.

Най-интересното в първата част се случи между 26-ата и 29-ата минута, а феновете видяха два гола. Борислав Цонев изведе Левски за радост на пълните трибуни (1:0), но Доминик Янков изравни (1:1).

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

До края на полувремето на терена нямаше повече запомнящи се моменти, а интригата остана за втората част. Твя започна страхотно за гостите, които поведоха с 2:1 с гол на Пиерос Сотириу малко след подновяването на играта.

Малко преди да изтече един час игра Левски пропусна най-чистата си ситуация за гол. Борислав Цонев стреля с глава от няколко метра, но вратарят на Лудогорец се справи. Малко след това "сините" пропуснаха още една добра възможност, но ударите на Драган Михайлович и Билал Бари не намериха целта.

Отново Бари беше замесен в интересна ситуация в 77-ата минута, когато падна в наказателното поле, а след консултация с ВАР Георги Кабаков отсъди дузпа. Борислав Цонев излъга Кахлина и възстанови равенството (2:2) с удар от бялата точка (2:2).

Лудогорец обаче смълча трибуните с две бързи попадения на Елвин Ману (3:2) и Бърнард Текпетей (4:2) в рамките на три минути в края на мача.

Успехът за Лудогорец идва часове след треньорската смяна на Валдас Дамбраускас със Станислав Генчев и е с цената на първо място в класирането, където разградчани се изравниха по точки с Ботев (Пловдив), но са с по-добра голова разлика и два мача по-малко. Левски пък няма победа от 4 мача и заема десетото място в таблицата на три точки от последния.

ЛЕВСКИ - ЛУДОГОРЕЦ 2:4
1:0 Борислав Цонев (26'), 1:1 Доминик Янков (29') 1:2 Пиерос Сотириу (46'), 2:2 Борислав Цонев (81' дузпа), 2:3 Елвис Ману (86'), 2:4 Бърнард Тектепей (89')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
4' Първи точен удар в мача! Георги Миланов шутира, но Кахлина се справи.
5'  Много опасно положение пред вратата на Левски! Пиерос Сотириу беше изведен очи в очи с Михайлов, но вратарят на Левски се намеси авторитетно.
17'  Претенции за дузпа! Десподов изведе Сотириу, който падна в борбата за топката с Михайлов. Реферът Кабаков се консултира със страничния съдия и даде знак играта да продължи.
20'  Шанс за Лудогорец! Десподов стреля след комбинация със Сотириу, но Николай Михайлов отново отрази удара.
26'  ГОООЛ за Левски! Борислав Цонев се възползва от страхотно подаване на Здравко Димитров и от няколко метра насочи топката в мрежата.
29'  ГОООЛ за Лудогорец! Доминик Янков получи топката на няколко метра от вратата и отблизо изравни резултата.
37' Ракета от трибуните едва не удари Мавис Чибиота и рефера Георги Кабаков.
40' Серия от твърди влизания, играта се накъса.
45' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
46'  ГОООЛ за Лудогорец! Икоко нахлу по дясното крило и сложи топката на главата на Пиерос Сотириу, който отблизо не сгреши.
58'  Страхотна възможност за Левски! Борислав Цонев отправи хубав удар с глава от няколко метра, но Кахлина показа перфектна реакция и спаси.
64'  Невероятен пропуск на Левски! Билал Бари и Драган Михайлович последователно обстрелваха Кахлина, но не намериха целта.
73' Здравко Димитров отправи изстрел от дистанция, който премина над вратата.
77'  ДУЗПА за Левски! Билал Бари падна в наказателното поле след намеса на Игор Пластун, но Кабаков не видя нарушение.
81'  ГООООЛ за Левски! Борислав Цонев бележи от бялата точка.
86'  ГОООЛ за  Лудогорец! Кирил Десподов открадна топката от Христос Шелис пред наказателното поле на Левски и я подаде към непокрития Елвис Ману, който отново даде аванс на разградчани.
89' ГОООЛ за Лудогорец! Бърнард Текпеей нахлу в половината на Левски и матира Михайлов за 4:2.
90+1' Хубав удар на Марин Петков, но топката преминава покрай вратата.
90+4' Край на мача.

Левски СофияЛЕВСКИ: 13. Николай Михайлов, 91. Драган Михайлович, 5. Христос Шелис , 3. Гьоко Зайков, 4. Иван Горанов, 89. Андриан Краев , 21. Радослав Цонев  (88'  20. Димитър Костадинов) , 7. Георги Миланов, 10. Борислав Цонев   (90+1'  88. Марин Петков), 11. Здравко Димитров (73  79. Мартин Петков ), 19. Билал Бари
Резерви: 66. Пламен Андреев, 6. Ивайло Найденов, 22. Патрик-Габриел Галчев, 41. Георги Александров
Треньор: Станимир Стоилов

ЛудогорецЛУДОГОРЕЦ: 71. Кристиан Кахлина, 22. Жордан Икоко, 30. Игор Пластун , 24.Оливие Вердон, 4. Сисиньо, 8. Клод Гонсалвеш , 25. Стефан Баджи, 13. Мавис Чибота (62  37. Бърнард Текпетей ), 64. Доминик Янков  (67  10. Елвис Ману 86')), 11. Кирил Десподов , 19. Пиерос Сотириу  (88  7. Алекс Сантана)
Резерви: 1. Серджио Падт, 6. Шакил Пинас, , 29. Дорин Ротариу, 32. Жосуе Са
Треньор: Станислав Генчев

Стадион: "Виваком Арена Георги Аспарухов", София
Съдия: Георги Кабаков
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия