Шампионът Лудогорец очаквано се класира на полуфиналите за Купата на България, където вчера стигна и ЦСКА. "Орлите" нямаха проблеми срещу втородивизионния Монтана и го победиха с 5:0.

Лудогорец "гостува" на своя стадион "Хювефарма Арена" в Разград, тъй като на съоръжението в Монтана текат ремонтни дейности.

Над всички в срещата бяха Доминик Янков и едно от новите попълнения Матиас Тисера, които вкараха по две попадения. За 25-годишния аржентинец това бяха дебютни голове по българските терени.

Появилият се на смяна Каули Оливейра също се разписа срещу тима, воден от бившия наставник на Лудогорец Антони Здравков.

200 лв Начален Бонус Спорт!

Наставникът на "орлите" Анте Шимунджа направи доста промени в състава за днешния мач, като в игра след дълго отсъствие се завърна Вандерсон. Титуляри бяха новите попълнения Рик Джонатан и Тисера, както и младият защитник Тихомир Димитров. Георги Терзиев пък изведе тима с капитанската лента.

Още в петата минута символичните гости поведоха. Бърнард Текпетей получи топката по дясното крило и върна към наказателното поле, Алекс Тодоров обаче сгреши, предоставяйки я на Доминк Янков и вратарят Петър Петров бе разстрелян за 1:0.

В 16-ата минута българският национал подаде на Тисера в наказателното поле и аржентинският нападател се разписа в левия долен ъгъл на Петров.

В 34-ата отново Тисера попадна в прегръдките на съотборниците си. Рик Джонатан не остави шансове на Стоян Предев с множество финтове отляво на наказателното поле, последва центриране, което аржентинецът засече, протягайки крак - 3:0 за Лудогорец.

В добавеното време на първото полувреме Янков вкара страхотен гол от около 25 метра и "орлите" дръпнаха с 4:0.

След почивката шампионите значително намалиха темпото, но все пак стигнаха и до пети гол. Вкара го появилият се като резерва Каули Оливейра в 79-ата минута.

Еfbet Лига - сезон 2021/2022
Купа на България - сезон 2021/2022

МОНТАНА – ЛУДОГОРЕЦ 0:5
0:1 Доминик Янков (5), 0:2 Матиас Тисера (16), 0:3 Матиас Тисера (34), 0:4 Доминик Янков (45+1), 0:5 Каули Оливейра (79)

По-интересното по минути
1 – Начало на мача.
5  ГОЛ! Лудогорец поведе с попадение на Доминик Янков. Текпетей oпита подаване отдясно, Алекс Тодоров сгреши и не успя да избие топката, предоставяйки я на Янков, който я изпрати в мрежата на Петър Петров.
16
 ГОЛ! Матиас Тисера получи подаване от Янков в наказателното поле на Монтана и прокара топката в левия долен ъгъл на Петров - 0:2.
34  ГОЛ! Рик Джонатан не остави никакви шансове на Стоян Предев с множество финтове отляво на наказателното поле и след това центрира успоредно на голлинията, Тисера протегна крак и реализира за 0:3
45+1
ГОЛ! 4:0 за Лудогорец след страхотен гол на Доминик Янков. Текпетей задържа топката отляво и комбинира с Рик Джонатан, бразилецът продължи за Янков, който от около 25 метра прониза Петър Петров.
45+2 - Край на първото полувреме.

46 - Начало на второто полувреме.
64 - Петър Петров спаси удар на Рик Джонатан.
66 - Рик Джонатан отново пробва мерника си, но неточно в аут.
79  ГОЛ! Появилият се на смяна Каули Оливейра бележи за 5:0 за Лудогорец, Тисера му асистира.
90+3 - Край на мача. Лудогорец отвя Монтана с 5:0.

Монтана
Монтана: 1. Петър Петров, 2. Стоян Предев, 5. Даниел Стоянов, 10. Владимир Айтов, 14. Димитър Буров, 13. Йордан Йорданов, 8. Алекс Тодоров, 11. Борислав Дамянов (70  9.Румен Георгиев), 17. Бушентуф Фудил, 19. Владислав Цеков (46 24.Meхди Уамри), 7. Лиандро Мартис (46  22.Стефан Каменов)
Резерви: 30. Мартин Петков, 15. Виктор Стойков, 24. Мехди Уамри, 9. Румен Георгиев, 22. Стефан Каменов, 20. Тони Борисов
Треньор: Тони Здравков

Лудогорец: 12. Симон Слуга, 4. Сисиньо (63  23.Мануел Шоу), 5. Георги Терзиев, 8. Клод Гонзалвеш (75  7.Алекс Сантана), 21. Жан Карничник (46  51.Илкер Будинов), 37. Бърнард Текпетей, 64. Доминик Янков , 73. Рик Джонатан, 79. Тихомир Димитров, 88. Вандерсон (63  94.Каули Оливейра ), 10. Матиас Тисера
Резерви: 1. Серджио Падт, 7. Алекс Сантана, 11. Кирил Десподов, 23. Мануел Шоу, 24. Оливие Вердон, 51. Илкер Будинов, 94. Каули Оливейра
Треньор: Анте Шимунджа

Разград, „Хювефарма Арена“
Съдия: Радослав Гидженов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия