Славия победи Левски с 1:0 като домакин в най-старото столично дерби. Срещата от деветия кръг на efbet Лига не предложи много качествен футбол, а с попадение на Калоян Кръстев "белите" ликуваха в дебюта на новия треньор Александър Тарханов.

Първите 30 минути на срещата бяха скучни, като единствено се запомниха със слаби удари на Здравко Димитров и Адриан Краев. Събитията изведнъж се съживиха в 35-ата минута. Левски изтърва отличен шанс, а в следващата атака Кабов свали на Калоян Кръстев, който чукна топката и надгяба трима бранители, за да се озове сам срещу Михайлов и да реализира - 1:0 за Славия.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

Секунди по-късно Живко Атанасов бе изгонен. Защитникът на Левски се ядоса на Атанас Кабов, който пречеше да се изпълни бързо свободен удар, и го блъсна. Съдията Станислав Тодоров веднага показа директен червен картон на "синия" играч.

Радослав Кирилов и Кабов пропиляха отличен шанс да удвоят, след като и двамата се разминаха с топката пред вратата на Левски, а Краев отвърна пред другата врата с нов пропуск при удар са глава.

На почивката Георги Тодоров вкара Найджъл Робърта, но това не промени много облика на "сините". Играчите на Тарханов се браниха отлично и почти не позволиха да се стигне до опасности пред "бялата" врата.

В 58-ата минута Здравко Димитров нахлу в наказателното поле, но ударът му не намери очертанията на вратата на "белите". Само 120 секунди по-късно Левски създаде най-опасното си положение. Матео Стаматов бе изведен сам в наказателното поле, като центрира към Здравко Димитров. Ударът на крилото от воле обаче мина над напречната греда.

В 70-ата минута Андреа Христов бе близо до отбелязване на гол, когато след центриране от корнер той опита удар към вратата на Николай Михайлов, но топката мина встрани от гредата.

В 82-ата минута Паулиньо опита да изненада Георги Петков с удар от разстояние, но топката мина високо над напречната греда. Това бе и последното положение пред вратата на домакините.

Победата увеличи актива на Славия на 7 точки, като "белите" заемат предпоследното място. Левски пък е без успех вече три мача и е с актив от 11 точки на 9-ата позиция.

1- Начало на мача
9- Здравко Димитров опита късмета си от пряк свободен удар от около 25 метра, но не уцели вратата
19- Адриан Краев стреля с глава, след като бе оставен непокрит на далечната греда, но Георги Петков лесно улови
35- След пряк свободен удар за Левски Живко Атанасов бе на отлична позиция и успя да засече топката с глава, но ударът не се получи добре и излезе в аут
35- ГОЛ ЗА СЛАВИЯ! Калоян Кръстев си чукна топката между трима бранители на Левски и ги надбяга, а след това с хубав удар елиминира Михайлов и реализира!
37-  Червен картон! Кабов попречи на Живко Атанасов да изпълни бързо свободен удар. Бранителят на Левски го блъсна в гърдите и получи директен червен картон!
43- Топката е центрирана към полето на Левски, но Радослав Кирилов, а след това и Атанас Кабов някак не успяха да направят резултата 2:0.
45- Здравко Димитров центрира от фаул, а Краев стреля с глава, но неточно
45- Край на първото полувреме
______________________________________
46- Начало на второто полувреме

60- Матео Стаматов прати топката отлично за волето на Здравко Димитров, чийто удар обаче мина над вратата на стража на "белите"
70-Славия направи отлична контра, Калоян Кръстев обаче не успя да отиграе добре ситуация трима на трима пред вратата на "сините"
90- 5 минути продължение
90+5- Край на мача

Славия: 1. Георги Петков, 83. Христо Попадийн (81-4. Петър Патев), 55. Андреа Христов, 19. Филип Антовски, 17. Радослав Терзиев, 93. Атанас Кабов(53-8. Димитър Рангелов), 77. Георги Вълчев (90-24. Мартин Атанасов), 10. Янис Карабельов, 71. Емил Стоев, 11. Радослав Кирилов, 9. Калоян Кръстев
Резерви: 13. Светослав Вуцов, 4. Петър Патев, 24. Мартин Атанасов, 6. Рафаил Пърликов, 29. Венелин Филипов, 8. Димитър Рангелов, 18. Димитър Стоянов
Треньор: Александър Тарханов

Levski SofiaЛевски: 13. Николай Михайлов, 2. Алекс Петков, 3. Живко Атанасов, 4. Мартин Райнов, 6. Ивайло Найденов, 7. Паулиньо, 11. Здравко Димитров (80-9. Стивън Петков), 14. Матео Стаматов, 28. Тома Даске, 66. Орлин Старокин (80-39. Деян Иванов), 89. Андриан Краев (46-17. Найджъл Робърта)
Резерви: 12. Николай Кръстев, 9. Стивън Петков, 17. Найджъл Робърта, 39. Деян Иванов, 41. Георги Александров, 79. Мартин Петков, 88. Марин Петков
Треньор: Георги Тодоров

Стадион: "Славия", София
Съдия: Станислав Тодоров