Ботев (Пловдив) и ЦСКА 1948 завършиха 0:0 в мач от 32-ия кръг на Efbet Лига. Двубоят беше от втората четворка, където по-рано през деня Славия и Арда също не успяха да си отбележат попадения.

Това беше втори пореден мач между "канарчетата" и ЦСКА 1948 завършил при нулево равенство. Припомняме, че и на 7 април (в среща от 28-ия кръг) Ботев и "червените" направиха 0:0.

Гол на Дилан Мертенс тази вечер беше отменен заради засада. Нидерландецът се разписа в 85-ата минута. Три минути по-късно обаче съдията Георги Гинчев промени решението си след проверка с ВАР и срещата приключи 0:0.

Tреньорът на ЦСКА 1948 Валентин Илиев отново даде шанс на доста младоци, включително и на 16-годишния Марто Бойчев. Талантите на "червените" играха на висота и максимално затрудниха противника. За Ботев силно се представи Ивайло Видев, който получи шанс от Душан Керкез. За 18-годишния защитник това беше трети мач в Efbet Лига. Бранителят приключи срещата с превързана глава, след като получи аркада при сблъсък с противник в края.

Мачът започва ужасяващо - с тежък сблъсък глава в глава между Джеймс Етоо и Антонио Вутов. Двамата останаха на тревата, а срещата беше моментално прекъсната. Наложи се намесата на медицинския екип и докато за Етоо мачът продължи, то Вутов беше изнесен на носилка. Бившият играч на Ботев дори известно време лежа без да помръдне и изправи косите на всички, станали свидетели на доста притеснителната гледка.

Инцидент на "Колежа" изправи косите на всички ВИДЕО

В 12-ата минута Евгений Сердюк пое отправи удар, но твърде слаб, за да затрудни Хидайет Ханкич. Ботев веднага отговори чрез Дилан Мертенс, който стреля, Петър Маринов спаси. Последва добра атака на ЦСКА 1948. Сердюк нахлу в наказателното поле, но не успя да преодолее Ханкич от малък ъгъл. В 32-ата минута Уме Емануел получи топката на скорост, стреля с левия крак, но покрай целта в аут. Само минута по-късно Нвачукву проби и излезе на голова позиция, но Теодор Иванов застана на пътя на топката и бе последна преграда пред голлинията.

В 60-ата минута Талис стреля директно от фаул, Ханкич боксира. Четири минути по-късно Николай Минков шутира, Петър Маринов плонжира и закачи топката с върха на пръстите си. Вместо да посочи ъгловото флагче, главният съдия Георги Гинчев отсъди аут, карайки "жълто-черните" да негодуват.

В 75-ата минута опасен удар на Джеймс Етоо прелетя над вратата на ЦСКА 1948.

В 85-ата минута Ботев успя да отбележи гол. След центриране от корнер Ивайло Видев успя да нанесе удар с глава, при който топката се отби в дясната греда, а Дилан Мертенс довкара отблизо. Ситуацията беше прегледана с ВАР и три минути по-късно попадението беше отменено - 0:0.

След равенството ЦСКА 1948 остава начело на втората четворка (седмо място) с 45 точки, колкото има и Ботев (Пловдив). Арда е с 41, а Славия има 37 т.

БОТЕВ (Пд) - ЦСКА 1948 0:0

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
2  Тежък удар между Джеймс Етоо и Антонио Вутов, който известно време остана неподвижен и гледката беше доста притеснителна.
4  Вутов е изнесен с носилка и прибран към съблекалнята.
7 16-годишният Марто Бойчев влезе на мястото на Вутов.
12 - Евгений Сердюк стреля, Хидайет Ханкич улови топката.
13 - Вратарят на ЦСКА 1948 Петър Маринов се справи след шут на Дилан Мертенс.
34  Ключова намеса на Теодор Иванов, който застана на пътя на топката след удар на Уме Емануел и я изпрати в ъглов удар. Играчът на Ботев виждаше как тя влиза във вратата на гостите.
45 - Добавеното време е 3 минути.
45+2  Шанс за ЦСКА 1948. Удар на Радослав Кирилов бе блокиран от Николай Минков, но капитанът на гостите опита втори изстрел, но Хидайет Ханкич ги отчая с отличната си намеса.
45+3 - Край на първото полувреме.
--------
46 - Начало на второто полувреме.
60 - Талис пробва да изненада Ханкич, който обаче внимаваше и боксира топката.
63 - Йонас Там засече с глава центриране от корнер, топката прелетя покрай вратата на гостите.
65 - Николай Минков стреля покрай дясната греда в аут.
72  Oпасен пробив на Карагарен, младият бранител на Ботев Ивайло Видев се намеси решително и застана на пътя на топката, блокирайки удара на бившия футболист на Локомотив (Пловдив).
88  Oтменен гол! Дилан Мертенс реализира в 85-ата минута, но попадението беше отменено заради засада след преглед с ВАР три минути по-късно. Балоянис центрира от ъглов удар, Ивайло Видев стреля с глава, топката рикошира в дясната греда и стигна до Дилан Мертенс, който я засече отблизо и реализира. След преразглеждане с ВАР обаче, попадението не бе зачетено заради засада на нидерландеца.
90+5 - Край на мача. Ботев (Пловдив) и ЦСКА 1948 завършиха 0:0.

Ботев Пловдив
БОТЕВ (Пд): 1. Хидайет Ханкич, 5. Йонас Там,  42. Ивайло Видев, 38. Константинос Балоянис , 6. Дилан Мартенс, 15. Джеймс Етоо,  17. Николай Минков , 28. Янис Карабельов (к), 31. Уме Емануел (73 4. Ехидже Укаки), 40. Кристиан Нвачукву (58  9.Мартин Секулич), 16. Самуел Акере (58  7.Мохамед Брахими)
Резерви: 32. Матвей Игонен, 4. Ехидже Укаки, 7. Мохамед Брахими, 9. Мартин Секулич, 14. Фаустас Степонавичус, 18. Димитър Папазов, 30. Лъчезар Балтанов, 43. Мирослав Георгиев, 44. Бисер Бонев
Треньор: Душан Керкез

ЦСКА 1948
ЦСКА 1948: 1. Петър Маринов, 15. Симеон Василев, 3. Росен Божинов, 14. Теодор Иванов , 19. Стив Фуртадо, 21.Емил Ценов, 7. Талис, 9. Бирсент Карагарен (81 99.Марио Топузов), 10. Радослав Кирилов (к), 20. Антонио Вутов  (7  58.Марто Бойчев (67  28. Неделко Пишчевич), 25. Евгений Сердюк  (81  98.Валентин Йосков)
Резерви: 12. Леви Нтумба, 2. Джонатан Перейра, 31. Том Рапнуи, 58. Марто Бойчев, 87. Симеон Димитров, 91. Райън Бидунга, 98. Валентин Йосков, 99. Марио Топузов, 28. Неделко Пишчевич
Треньор: Валентин Илиев

Пловдив, стадион "Христо Ботев"
Съдия: Георги Гинчев

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР