Локомотив (София) спечели с минималното 1:0 гостуването на Септември (София) от четвъртия кръг на Efbet Лига. Мачът на Националния стадион „Васил Левски“ беше посетен от обидно малко зрители.

Единственото попадение в двубоя падна в 11-ата минута, когато точен за „железничарите“ беше Красимир Станоев.

Избраниците на Иван Колев започнаха по-активно и първи стигнаха до опасност пред противниковата врата. В третата минута Красимир Станоев стреля от границата на наказателното поле, топката премина покрай левия страничен стълб. След центриране в наказателното поле на Септември в 8-ата минута, Доналдо Ака стреля с глава, Димитър Шейтанов улови.

Локомотив поведе в 11-ата минута, след като Светослав Диков получи подаване вдясно, подаде на Красимир Станоев, който преодоля Мартин Христов и шутира неспасяемо в левия ъгъл на вратата на Септември - 1:0 за тима на Иван Колев.

В 34-ата минута Селсо Рапосо напредна по дясното крило и центрира, Симеон Славчев засече с глава, но неточно в аут.

И второто полувреме беше доста скучно, като до чисти голови ситуации не се стигна. Най-запомнящото се беше червен картон на Доналдо Ака в добавеното време и Локомотив завърши с 10 човека.

СЕПТЕМВРИ (Сф) - ЛОКОМОТИВ (Сф) 0:1
0:1 Красимир Станоев (11)

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
11  ГОЛ! 1:0 за Локомотив (Сф). Светослав Диков бе изведен отдясно, подаде на Красимир Станоев, който се освободи от защитник на домакините в наказателното поле и с мощен изстрел реализира.
45+2 - Край на първото полувреме.
-------
46 - Начало на второто полувреме.
47 - Светослав Диков пробва да вкара с глава, Шейтанов спаси.
61 - Вратарят на Септември изби удар на Бруно Франко.
76 - Удар на Бертранд Фурие премина покрай целта.
90+2  ЧЕРВЕН КАРТОН! Локо (Сф) остава с 10 човека на терена заради втори жълт и червен картон за Доналдо Ака.
90+5 - Край на мача.

СЕПТЕМВРИ (Сф): 21. Димитър Шейтанов (к), 7. Николай Дросев, 13. Страхиня Керкез, 26. Мартин Христов, 19. Митко Митков, 28. Франк Ландри ( 46 - 16. Мартин Моран) , 10. Маниумол Ачол ( 65 - 6. Виктор Очаи) , 17. Кевин Беманга ( 46 - 22. Витиньо) , 24. Джордан Гутиерес ( 65 - 20. Фаустас Степонавичюс) , 14. Жан-Пиер да Силва, 11. Ивайло Михайлов ( 46 - 15. Бертранд Фурие)
Резерви: 12. Владимир Иванов, 5. Михаил Полендаков, 6. Виктор Очаи, 18. Кубрат Йонашчъ, 20. Фаустас Степонавичюс, 22. Витиньо, 27. Георги Върбанов, 15. Бертранд Фурие, 16. Maртин Моран
Треньор: Николай Митов

ЛОКОМОТИВ (Сф): 24. Александър Любенов (к), 47. Стефан Ламбезе, 4. Диме Димов, 5. Анастасиос Пицолис, 15. Лука Иванов ( 55 - 98. Стив Траоре) , 12. Бруно Франко , 3. Доналдо Ака , 31. Красимир Станоев , 8. Симеон Славчев ( 87 - 44. Мики Орачев) , 13. Селсо Рапосо , 18. Светослав Диков ( 81 - 20. Диого Тешейра)
Резерви: 88. Жарко Истатков, 7. Александър Петров, 20. Диого Тешейра, 22. Ивайло Найденов, 29. Анте Аралица, 44. Мики Орачев, 77. Ерик Манолков, 94. Юлиан Ненов, 98. Стив Траоре
Треньор: Иван Колев

София, Национален стадион "Васил Левски"
Съдия: Георги Давидов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР