Левски прекъсна негативната си серия от пет поредни мача с ЦСКА 1948 и записа категорична победа с 4:1 като гост в мач от изместения 12-и кръг на efbet Лига. Това е и първи успех за "сините" във визита през този сезон.

С два гола за успеха за възпитаниците на Станислав Генчев се отчете Мустафа Сангаре, който реализира в рамките на 10 минути през първото полувреме между 16-ата и 26-ата.

Радослав Кирилов в 6 минути преди края на първата част намали.

След почивката Александър Колев в 58-ата минута направи 3:1, а Марин Петков близо четвърт час преди края със страхотен гол вкара четвърто попадение във вратата на Петър Маринов.

До края "червените" вкараха още един път във вратата на Маркович дело на Марио Илиевски, но това не беше достатъчно и така Левски се поздрави с победата.

В класирането "сините" дръпнаха с три точки на върха на Ботев (Пд) и вече има 19 точки. ЦСКА 1948 от своя страна остава девети с 9 пункта.

В следващия кръг Левски гостува на Славия, а играчите на Валентин Илиев имат визита на Локомотив (Пд).

ЦСКА 1948 - Левски 1:4
16' Мустафа Сангаре 0:1
26' Мустафа Сангаре 0:2
39' Радослав Кирилов 1:2
58' Александър Колев 1:3
76' Марин Петков 1:4
90' Марио Илиевски 2:4

Най-важното по минути:

1 - Начало!
5 - Евгений Сердюк беше изведен сам срещу стража на Левски Матей Маркович. Футболистът на домакините успя да прати топката в мрежата на "сините" с шут по земя, но страничния съдия вдигна флага за засада.
8 - Цунами беше обезпокояван в наказателното поле след центриране от корнер, но ударът на бразилеца с глава мина встрани от вратата на домакините.
14 - Левски стига до най-доброто положение до този момент. Сангаре получи пас в наказателното поле, но френския нападател стреля неточно.
16 - ГОЛ! Евертон Бала центрира от пряк свободен удар в наказателното поле, а Сангаре се реваншира за пропуска и с мощен удар с глава парира домакинския страж за 1:0.
18 - Силната игра на "сините" продължава и Бала опита своя шанс с хубав шут от далечно разстояние, но Петър Маринов спаси в последния момент.
22 - Парвиз Умарбаев беше близо до попадение за ЦСКА 1948, но топката мина на сантиметри от целта.
26 - ГОЛ! Страхотно центриране на Алдаир отдясно намери Сангаре, който с глава удвои преднината на Левски.
34 - ЦСКА 1948 имаше възможност да намали изоставането си. Радослав Кирилов беше изведен сам срещу Матей Маркович, нападателят на домакините опита елегантно да прехвърли стража, но топката мина встрани.
39 - ГОЛ! Радослав Кирилов нахлу в наказателното поле на "сините" и с прецизен удар не остави шансове на Маркович.
------------------------------------------------------------

46 - Старт на второто полувреме!
58 - ГОЛ! Евертон Бала продължава с асистенциите за Левски и този път подаде на Александър Колев, който се пребори със защитник на "червените" и вкара за 3:1.
66 - Отменен гол на Радослав Кирилов заради засада.
69 - Опасен удар на Талис от границата на наказателното поле, но топката мина встрани от вратата на "сините".
72 - Появилият се като резерва Касиано Бузон също стреля към вратата на Маркович, но ударът отново беше неточен.
76 - ГОЛ! Марин Петков напредна към полето на домакините и с феноменален шут вкара за 4:1.
90 - ГОЛ! Марио Илиевски вкара още едни попадение за ЦСКА 1948.

Стартови състави:

ЦСКА 1948:1 . Петър Маринов, 39. Парвиз Умарбаев, 28. Неделко Пишчевич, 91. Райън Бидунга, 9. Бирсент Карагарен, 22. Реян Даскалов, 19. Стив Фуртадо, 31. Том Рапнуи, 10. Радослав Кирилов (К), 25. Евгений Сердюк, 7. Талис

Резерви: 33. Алекс Божев, 11. Касиано Бузон, 21. Емил Ценов, 40. Марио Илиевски, 58. Марто Бойчев, 61. Октавио Мантека, 6. Радослав Илиев, 77. Симеон Александров, 14. Теодор Иванов

Старши треньор: Валентин Илиев

Левски:44. Матей Маркович, 3. Майкон, 5. Келиан Ван Дер Каап, 6. Цунами (К), 8. Карлос Охене, 9. Александър Колев, 12. Мустафа Сангаре, 17. Евертон Бала, 21. Алдаир, 50. Кристиан Димитров, 97. Асими Фадига

Резерви: 99. Иван Андонов, 4. Кристиан Макун, 16. Преслав Бачев, 19. Кристиян Йовов, 22. Патрик-Габриел Галчев, 23. Патрик Мислович, 30. Клеман Икенна, 77. Дейвид Михалев, 88. Марин Петков

Старши треньор: Станислав Генчев

Жълти картони: Карлос Охене, Бирсент Карагерен