Славия и Арда (Кърджали) завършиха 0:0 в мач от 32-ия кръг на Еfbet Лига. Зрителите на стадион "Александър Шаламанов" не станаха свидетели на много качествен футбол, като головите ситуации бяха твърде малко. Очевидно "белите" и гостите от Кърджали имаха проблем с нагласата за двубоя, предвид великденските празници.

Футболистите на Златомир Загорчич доминираха през по-голямата част от мача, но така и не стигнаха до попадение. След нулевото равенство Славия остава на десетото място с 37 точки, докато Арда е девети с 41 т.

Срещата беше белязана от скандал на скамейката на "белите", след като Златомир Загорчич и Галин Иванов се спречкаха през втората част.

Първото полувреме имаше само една интересна ситуация. В 30-ата минута Исак Соле се пребори за топката в средата на терена и пусна пеферктен пас за Мартин Сораков, който финтира бранител в наказателното поле на Арда и се озова фронтално срещу вратата на Анатолий Господинов, но стреля над напречната греда.

След почивката много активният Сораков направи още два пропуска. В 48-ата минута Анатолий Господинов направи куриозен гаф, подарявайки топката на младежкия национал, но все пак поправи грешката си и блокира удара му, запазвайки нулевото равенство.

В 51-ата минута Сораков отново пробва мерника си, но бившият страж на ЦСКА и Етър успя да избие в корнер.

В 59-ата минута страстите край резервната скамейка на "белите" се нажежиха. Причина за това стана реакция на капитана на Славия Галин Иванов след смяната му с Кристиян Стоянов. Това никак не се хареса на Златомир Загорчич, който тръгна заплашително към аса на домакините и се наложи да бъде удържан от доктора на отбора Дениз Йълмаз.

До края Арда също имаше възможност за гол. В 73-ата минута Светослав Вуцов блесна с отлична намеса и спаси с една ръка удар по земя на резервата Борис Тютюков. Малко след това Роберто Райчев даде дълъг пас към Денислав Александров, който стреля, Господинов спаси. Три минути преди края Роберто Райчев финтира бранител на гостите и отправи удар с левия крак, но в аут и срещата приключи 0:0.

СЛАВИЯ - АРДА 0:0

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
12 - Иван Минчев oтправи далечен удар, който не затрудни Анатолий Господинов.
30  Отличен шанс за Славия да поведе. Исак Соле пусна перфектен пас към Мартин Сораков, който преодоля бранител на Арда и стреля от добра позиция фронтално срещу Господинов, но изпрати топката над напречната греда.
45+1 - Край на първото полувреме.
-------
46 - Начало на второто полувреме.
48  Куриозен момент! Анатолий Господинов беше притиснат от Сораков, сгреши и му подари топката, но все пак поправи гафа си и блокира удара на нападателя на Славия, запазвайки нулевото равенство.
51  Господинов спаси силен изстрел на Сораков, избивайки топката в ъглов удар.
59  Златомир Загорчич се развика на Галин Иванов, който изрази недоволство след смяната си с Кристиян Стоянов.
73  Отлична намеса на Светослав Вуцов, който спаси с една ръка удар по земя на резервата Борис Тютюков.
90 - Добавеното време е 4 минути.
90+4 - Край на мача. Славия и Арда завършиха 0:0.

СЛАВИЯ:
21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 6. Мартин Георгиев, 4. Виктор Генев, 37. Венцислав Керчев, 93. Исак Соле (76   27.Емил Мартинов), 33. Галин Иванов (к) (60  7.Денислав Александров), 73. Иван Минчев , 8. Емил Стоев (66  71. Кристиян Стоянов), 88. Тони Тасев (72  14. Роберто Райчев), 9. Мартин Сораков (72  20.Николай Христов)
Резерви: 12. Николай Кръстев, 5. Велко Йеленкович, 7. Денислав Александров, 11. Кристиан Добрев, 17. Ерол Дост, 20. Николай Христов, 27. Емил Мартинов, 55. Ивайло Марков, 71. Кристиян Стоянов, 14. Роберто Райчев
Треньор: Златомир Загорчич

Арда
АРДА: 1.Анатолий Господинов, 2. Принц Окезие Ебенезер (67  81.Христо Митев), 18. Джелал Хюсеинов, 6. Пламен Крачунов, 20. Деян Лозев , 77. Илия Юруков, 88. Лъчезар Котев (к), 17.Иван Коконов (60  11. Борис Тютюков), 33. Иван Тилев (75  19.Tонислав Йорданов), 99. Станислав Иванов, 9. Чинонсо Офор
Резерви: 13. Петър Петров, 11. Борис Тютюков, 17. Иван Коконов, 19. Тонислав Йорданов, 27. Керимджан Игнатов, 70. Николай Жеков, 81. Христо Митев
Треньор: Николай Киров

София, стадион "Александър Шаламанов
Съдия: Стоян Арсов
ВАР: Кристиян Колев

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР