ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Левски спечели с 2:0 домакинството си на Септември (София) от междинния 29-и кръг в Еfbet Лига. "Сините" отбелязаха 80 години от рождението на клубната легенда Георги Аспарухов-Гунди. В 80-ата минута хилядите фенове на "Герена" станаха на крака и бурно аплодираха. Имаше и специална хореография, включително заря, в чест на легендарната деветка.

Уникални факти за великия Гунди! ВИДЕО и СНИМКИ

Любопитното беше, че именно футболист с номер 9 реализира един от головете тази вечер. В 27-ата минута Рикардиньо откри резултата, а в 76-ата още един бразилец - Роналдо, вкара красив гол във вратата на юношата на Левски Димитър Шейтанов.

"Сините" трябваше да се справят почти цялото второ полувреме с 10 човека, след като в 55-ата минута Андриан Краев получи червен картон. Той и друг от националите на Левски - Филип Кръстев, ще бъдат наказани за предстоящото гостуване на Локомотив (Пловдив) - в понеделник от 17:45 часа.

WINBET – най-голямото разнообразие от игри и джакпоти! (18+)

Възпитаниците на Елин Топузаков контролираха събитията на терена още от началото на мача. В 27-ата минута Филип Кръстев подаде на Уелтън на границата на наказателното поле и бразилецът стреля, ударът му обаче бе отклонен от Рикардиньо пред Шейтанов и топката влезе във вратата на Септември - 1:0.

В 48-ата минута срещата бе прекъсната заради димки, които затрудняваха работата на ВАР, но те бързо се разсеяха и мачът продължи. Пет минути по-късно Кръстев шутира коварно отдалеч, но Шейтанов внимаваше и изби.

В 55-ата минута Левски остана с човек по-малко след директен червен картон на Краев. Полузащитникът на "сините" влезе с бутоните напред в крака на Петър Чуич в централната зона на терена и съдията Радослав Гидженов го изгони. Реферът показа жълт картон и на вратаря Пламен Андреев, който оспорваше решението му.

Макар с човек по-малко, футболистите на Топузаков продължиха да доминират. В 71-ата минута четирима футболисти на "сините" се откъснаха от центъра на терена срещу един бранител на Септември. Топката бе в Жереми Петрис, който напредна и шутира, а Шейтанов изби с глава. Малко след това Кръстев стреля над вратата.

В 76-ата минута домакините удвоиха аванса си. Уелтън стреля, ударът му бе блокиран, след което бразилецът игра с глава и продължи топката към сънародника си Роналдо. Топката бе чукната от Себастиан Якубяк, който я нагласи на играча на "сините", който вкара красив гол от малък ъгъл - 2:0.

До края Уелтън удари напречната греда на вратата на Шейтанов и пропусна да се разпише.

Така Левски заслужено се поздрави с победата и е четвърти в класирането, доближавайки се на пет точки от третия ЦСКА 1948, който вчера направи 3:3 със Спартак (Варна). Септември пък допусна шесто поредно проражение и продължава да се бори да не изпадне от елита. Отборът на Светослав Петров е на 13-ото място с 22 точки.

1 - Начало на мача
8  Филип Кръстев комбинира с Ивелин Попов след ъглов удар, бившият национал центрира, Андриан Краев се измъкна от защитата на Септември и стреля точно с глава, но право в ръцете на Димитър Шейтанов.
17  "Сините" с претенции за дузпа. Жереми Петрис центрира отдясно в наказателното поле, а на първа греда Рикардиньо продължи с глава към Уелтън, който опита да отиграе с едно докосване, но беше блокиран от намесата на Мартин Ачков. Играчът на Септември закачи крилото на Левски. Главният съдия Радослав Гидженов остана безмълвен, а и системата ВАР реши, че няма основания за дузпа.
27  ГОЛ! 1:0 за Левски! Филип Кръстев подаде към Уелтън, който навлезе в наказателното поле и стреля, топката бе отклонена от Рикардиньо и попадна във вратата на Шейтанов.
34 - Спасяване на стража на Септември след удар на Ивелин Попов.
45+2 - Край на първото полувреме.
----------------
46 - Начало на второто полувреме.
55  ЧЕРВЕН КАРТОН за Краев за груб фаул срещу Петър Чуич.
55  Жълт картон за Пламен Андреев за оспорване на съдийско решение.
76  ГОЛ! Роналдо покачи на 2:0. Уелтън стреля, но ударът му бе блокиран, след което бразилецът игра с глава и продължи топката към своя сънародник Роналдо. Топката бе чукната от Себастиан Якубяк, който я нагласи на играча на "сините", който вкара красив гол от малък ъгъл.
84  ГРЕДА! Уелтън преодоля противник, навлезе в наказателното поле на Септември и стреля, но топката се спря в напречната греда на вратата на Шейтанов.
90 - Добавеното време е 4 минути.
90+4 - Край на мача. Левски победи Септември с 2:0.

Левски София
ЛЕВСКИ: 1.Пламен Андреев (к) , 2.Жереми Петрис, 5.Келиан ван дер Каап, 23.Ноа Сонко Сундберг, 6.Цунами, 8.Андриан Краев , 30.Филип Кръстев , 18.Роналдо , 10.Ивелин Попов (80  14.Илиян Стефанов), 17.Уелтън (88  88.Maрин Петков), 9.Рикардиньо  (62  20.Aсен Чандъров)
Резерви: 13.Николай Михайлов, 11.Джавад Ел Джемили, 14.Илиян Стефанов, 20.Асен Чандъров, 22.Патрик-Габриел Галчев, 27.Асен Митков, 50.Кристиан Димитров, 77.Дейвид Михалев, 88.Марин Петков
Tреньор: Елин Топузаков

СEПТЕМВРИ: 21.Димитър Шейтанов, 14.Мартин Стоянов, 16.Кристиян Пешов (72  17.Симеон Александров), 5.Aсен Георгиев (к), 26.Константин Чешмеджиев , 11.Мартин Ачков (85  13.Мартин Николов), 23.Йоан Гаврилов (72 9.Валентин Йосков), 18.Петър Чуич (64  25.Себастиан Якубяк ), 20.Красимир Станоев , 6.Атанас Кабов (64  3.Maртин Петков), 15.Влатко Стояновски
Резерви: 1.Иван Василев, 7.Айкут Рамадан, 4.Иван Арсов, 9.Валентин Йосков, 13.Мартин Николов, 17.Симеон Александров, 25.Себастиан Якубяк, 3.Мартин Петков, 24.Михаил Полендаков
Треньор: Светослав Петров

София, стадион „Виваком Арена - Георги Аспарухов“
Съдия: Радослав Гидженoв

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР

Изтеглете мобилното ни приложение БЛИЦ СПОРТ ОТТУК!