"Ботев" (Пловдив) унижи градския си съперник Локомотив с 8:0 в мач от втория кръг на Купата на БФС при набор 1996. Двубоят се игра на терен №1 на модерната нова база на "канарчетата" в Коматево и бе изгледан от около 300 зрители.

"Жълто-черните" доминираха тотално през цялата среща и напълно заслужено стигнаха до изразителната победа, която ги класира на 1/8-финалите. Поредният сладък успех на "Ботев" над Локомотив идва само дни, след като "канарчетата" надвиха градския съперник и за "А" група, надделявайки с 2:0 след двата гола на Абел Анисе.

Начало на голеадата даде Наско Милев в 15-ата минута, когато засече топката с глава в мрежата на "черно-белите" за 1:0. В 22-ата минута резултатът стана 2:0, а точен бе Красимир Здравков, отбелязал красив гол с изключително елегантен прехвърлящ удар. Две минути по-късно цифровото изражение стана класическо, а в прегръдките на съотборниците си попадна Васил Кирков, който се разписа след добър индивидуален рейд. В 36-ата минута Кирков вкара втория си гол в двубоя с удар по диагонала от 10 метра. Две минути преди края на първата част капитанът Валентин Томов разтресе напречната греда с мощен удар от 20 метра.

Второто полувреме започна равностойно, но в 60-ата минута резултатът стана 5:0 след нов гол на Наско Милев. В 63-ата минута Васил Кирков оформи своя хеттрик, а 4 минути по-късно това стори и Наско Милев. Последното попадение в двубоя бе дело на Васил Кирков, който с четвъртия си гол в срещата хвърли публиката в екстаз.

Освен отбелязаните 8 гола, "жълто-черните" реализираха още две попадения, които бяха отменени за засада. От своя страна "смърфовете" отправиха едва един опасен удар към вратата на Мартин Димитров, но той бе отразен с вещина от стража на ботевистите.

"БОТЕВ" (Пд) - ЛОКО (Пд) 8:0

1:0 Наско Милев (15), 2:0 Красимир Здравков (22), 3:0 Васил Кирков (24), 4:0 Васил Кирков (36), 5:0 Наско Милев (60), 6:0 Васил Кирков (63), 7:0 Наско Милев (67), 8:0 Васил Кирков (78)