ЦСКА отпадна на четвъртфинал за Купата на България след загуба от Локомотив София с 0:1 на стадион “Българска армия”. Единственото попадение реализира Даниел Пеев в 84-ата минута от дузпа. В първата среща двата тима завършиха наравно 0:0 и Локомотив София продължава на полуфиналите.

Двата отбора играха слабо, особено ЦСКА, който не успя да си свърши работата на реванша. Може би "червените" не заслужаваха да продължат, но...съдията Калин Людмилов опорочи мача. По-слабо съдийство едва ли е виждано в последните няколко години. Реферът обърка тотално двубоя в последните десет минути. Людмилов даде абсолютно несъществуваща дузпа за Локомотив София. Вратарят Томас Черни фаулира Бранимир Костадинов пред наказателното поле. На повторенията ясно се видя, че нарушението е категорично извън полето, въпреки че нападателят на Локомотив се хвърли вътре. В първия момент Калин Людмилов даде фаул за Локомотив. След консултация с помощника си Ивайло Милков главният арбитър даде дузпа! Ситуацията напомни на тази, в която изпадна Ахмед Ахмед преди няколко седмици на мача "Левски" - Литекс.

Излагацията на съдията продължи. В разправията той вдигна жълт картон и изгони Костадин Стоянов, който преди това вече имаше един картон. След това обаче Калин Людмилов промени решението си и отмени картона, твърдейки че е декорирал Апостол Попов. През това време реферът дотърча до резервната скамейка и изгони треньора на Локомотив София Емил Велев. В 89-ата минута съдията изгони за втори жълт и съответно червен картон нападателя на “железничарите” Бранимир Костадинов.

През първото полувреме и двата отбора играха слабо и не създадоха почти никакви голови положения. ЦСКА като че ли имаше малко повече превес, но не успя да застраши Божидар Митрев. Нджонго Присо отново беше много активен отдясно, но за кой ли път не показа грам ефективност. В 24-ата минута камерунецът влезе в наказателното поле и имаше възможност да застраши вратаря на Локомотив, но би слабо. Пет минути след това главният съдия Калин Людмилов пожали Присо, след като за грубо нарушение, не му показа дори и жълт картон. От последвалия фаул Маркиньос опита да изненада Томас Черни, който едва изби топката в корнер. В 44-ата минута Присо проби отдясно в наказателното поле и...прати топката над вратата. През първата част за ЦСКА се позагуби Спас Делев, който не успя да надиграе снажните защитници на Локомотив Александър Бранеков и Александър Дюлгеров. Емил Велев заложи на тях в центъра на отбраната, отдясно върна Мартин Димитров, а отляво игра Румен Трифонов заради наказанието на Кристиян Добрев. Спас Делев и Платини си партнираха в атака, като по-интересните неща идваха от бразилеца. Варела по единия фланг опитваше да търси нестандартни атаки, но без краен успех.

През второто полувреме Локомотив увеличи оборотите и като по чудо не поведе в резултата. ЦСКА игра слабо, особено в защита, където и четиримата – Венци Василев, Апостол Попов, Костадин Стоянов и Михаил Венков, бяха безобразни. Искрен Писаров надиграваше Венков, Бранимир Костадинов се справяше с Венци Василев, а Димитър Илиев в повечето случаи печелеше единоборствата с Костадин Стоянов и Апостол Попов. В 51-ата минута вратарят на ЦСКА Томас Черни се превърна в герой, след като спаси сигурен гол. Бранимир Костадинов напредна отляво, стреля по диагонал, а стражът с пръстите си изби топката в корнер. В 60-ата минута защитник на ЦСКА изчисти топката преди да попадне в Том, който чакаше почти на празна врата. В 69-ата минута Милен Радуканов извади Спас Делев и пусна на терена Мартин Камбуров. След влизането му атаката на “червените” се поразмърда, Платини и Камбуров взаимодействаха добре, но отново не стигаха до чисти положения.

След 80-ата минута мач нямаше, а само съдийски грешки и разправии.