ЦСКА загуби с 0:1 от Черно море в мач от 19-ия кръг на “А” група. Това бе първа загуба за “червените” през пролетния дял на първенството след три поредни успеха.

“Червените” играха без титулярния си нападател Мишел Платини, който е контузен. В атака започна Килиан Шеридън и Спас Делев, подпомагани от Маркиньос. Гостите от София обаче не затрудниха нито веднъж сериозно вратаря на Черно море Илко Пиргов. Възпитаниците на Милен Радуканов изпитваха трудност при атаките, едва изнасяха топката през центъра на терена и логично загубиха. За първи път от доста време в титулярния състав на “армейците” се появи Коста Янев, а освен него играха още двама дефанзивни полузащитници – Тодор Янчев и Борис Галчев. На практика в титулярния състав на ЦСКА имаше само трима офанзивни играчи – Шеридън, Маркиньос и Делев.

Двубоят започна с 3-4 минути закъснение. Ръководството на ЦСКА реши да се присъедини към протеста на част от останалите клубове срещу управлението на БФС. Играчите на “червените” излязоха няколко минути след 15:00 часа. Те носеха специални фланелки в подкрепа на съпругата на Грегъри Нелсън, която се бори с коварна болест.

Съдията Ивайло Стоянов се справи с двубоя, въпреки че цяла седмица името му бе част от скандал. Кметът на Каварна Цонко Цонев бе поставил ултиматум на БФС и Съдийската комисия да смени наряда на рефера, който ощети Калиакра в първия пролетен кръг срещу Славия. Арбитърът обаче ръководи днешния двубой и се представи на ниво.

В началните минути и двата тима имаха по няколко интересни атаки. В 7-ата минута Бандаловски изчисти преди Дончо Атанасов да засече центриране в наказателното поле. Три минути след това Костадин Стоянов с глава не успя да намери очертанията на вратата след изпълнение на корнер.

В 23-ата минута домакините имаха претенции за дузпа след падане на Даниел Георгиев в наказателното поле след съприкосновение с Апостол Попов. Три минути след това пак Дани Георгиев и Попов бяха в центъра на действията. Халфът на варненци остана сам срещу Иван Караджов, но се забави и бързо бе блокиран от притичалия защитника на “червените”. В 32-ата минута Спас Делев напредна отдясно в наказателното поле, но би слабо в ръцете на Илко Пиргов. В 36-ата минута Маркиньос изпълни много лошо пряк свободен удар на границата на наказателното поле на домакините. Бразилецът повтори упражнението няколко минути след това и като цяло се представи трагично през целия двубой. В 39-ата минута Тодор Янчев би отдалеч, но топката мина покрай вратата.

През второто полувреме играта не се промени, надлъгването продължи и двата тима не създаваха положения. В 51-ата минута Георги Илиев имаше шанс да стреля от пряк свободен удар, но прати топката над вратата. Три минути след това Галчев отново от фаул би, този път доста по-добре, но Илко Пиргов извади топката в корнер. След 60-ата минута тежката битка на терена продължи, играчите се изнервиха и съдията Ивайло Стоянов раздаде няколко жълти картона.

В 79-ата минута домакините от Черно море стигна до победното попадение. Георги Божилов стигна пред наказателното поле, изведе вляво Дончо Атанасов, който бе изпуснат от Бандаловски. Халфът на “моряците” стреля по диагонал и прати топката във вратата на Иван Караджов. До края на двубоя гостите натиснаха, но не стигнаха до изравнителен гол./БЛИЦ