ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ  БУКМЕЙКЪР  ТУК!

ЦСКА 1948 успя да победи с 2:1 сръбския Чукарички в третата си контрола от лагера в турския курорт Белек. В 41-ата Самюел Овусу откри за съперника, в началото на втората част Ивайло Чочев изравни. Пълният обрат за тима на Тодор Янчев донесе Бирсент Карагарен с дебютния си гол с червения екип в 86-ата минута.

В предишните две срещи в Турция ЦСКА 1948 успя да обърне и Ханза (Росток) (2:1), както и да направи 0:0 с Торпедо (Кутаиси, Грузия).

50 000 лв. Награден Фонд за efbet Лига!

Мачът с Чукарички (б.р. - бивш отбор на треньора на ЦСКА Саша Илич) започна в спокойно темпо, а първата опасност беше пред вратата на "червените". Сръбският тим организира добра атака, завършила с хубаво центриране, което бе уловено сигурно от Даниел Наумов. Шест минути след това колегата му на отсрещната врата Белич изпревари Педриньо и не му позволи да отправи удар.

В 15-ата минута Лука Аджич шутира над вратата. Секунди по-късно Джонатан Перейра проби отляво и стреля в близкия ъгъл, но стражът на Чукарички изби в корнер. Последва пропуск и на Евгений Сердюк.

Страхотна намеса на Наумов в 28-ата минута остави резултата непроменен. Футболистите на Чукарички показаха доста твърда игра в първия половин час и логично реферът вдигна жълти картони на Сисоко и Аджич. Острите влизания доведоха и до смяна на Педриньо още в 31-ата минута, като на негово място се появи Радослав Кирилов.

Четири минути преди почивката Чукарички поведе. Сюмюел Овусу бе оставен да се нагласи топката на левия крак пред наказателното поле и с техничен удар я изпрати в далечния ъгъл на Наумов за 0:1.

Малко след гола Парвиз Умарбаев и Стефан Ковач се спречкаха в средата на терена, но реферът бързо охлади страстите. Секунди преди почивката нова добра изява на Наумов не позволи на Бадамоси да удвои аванса на сръбския тим.

Тимът на Тодор Янчев започна активно втората част и бързо успя да изравни. След ъглов удар Ивайло Чочев засече топката с глава и я прати в мрежата - 1:1.

В 57-ата минута Сердюк имаше шанс да изведе ЦСКА 1948 напред в резултата. Украинският нападател получи топката в наказателното поле, завъртя се и стреля, но встрани от целта. В 61-ата минута Янчев направи едновременно осем смени, като в игра се появи и новото попълнение Бирсент Карагарен. "Червените" доминираха до края и съумяха да стигнат до победно попадение в 86-ата минута. Ради Кирилов блесна с индивидуален пробив по левия фланг, преодоля няколко играчи на Чукарички и подаде на Александър Колев, който видя, че Бирсент Карагарен е непокрит на далечната греда и му поднесе топката, като за бившия ас на Локомотив (Пловдив) остана само да я добута в опразнената врата - 2:1.

ЦСКА 1948 - ЧУКАРИЧКИ 2:1
0:1 Самюел Овусу (41), 1:1 Ивайло Чочев (50), 2:1 Бисернт Карагарен (86)

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 4. Джонатан, 14. Елитон, 3. Раян Бидунга, 15. Александър Александров, 18. Ивайло Чочев, 8. Педриньо, 39. Первиз Умарбаев, 20. Ангел Бастунов, 10. Георги Русев, 25. Евгени Сердюк

ЧУКАРИЧКИ: 1. Неманя Белич, 3. Неманя Тошич, 6. Миладин Стеванович, 10. Джордже Иванович, 11. Лука Аджич, 14. Самбо Сисоко, 15. Марко Гаич, 19. Мухамед Бадамоси, 26. Урош Дрезгич, 55. Самюел Овусу, 77. Стефан Ковач

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Зимна подготовка 2023