ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Лидерът ЦСКА 1948 се препъна у дома и завърши 0:0 с Черно море в един от най-интригуващите двубои от 13-ия кръг на efbet Лига, дръпвайки с 2 точки на върха пред ЦСКА, който утре гостува на шампиона Лудогорец. Играчите на Любослав Пенев вкараха два гола, но след намеси на ВАР те не бяха зачетени. Първо в 59-ата минута Ивайло Чочев прати топката в мрежата, но след нарушение в атака, а в 80-ата минута попадение на Елитон с глава не бе признато заради засада.

Домакините се опитаха да натиснат в началото, но не успяха да създадат голови положения пред вратата на Георги Георгиев. В 25-ата минута Марио Топузов бе изведен зад отбраната на гостите и уцели страничния стълб, но пък след това страничният рефер вдигна флага за засада. Четири минути след това Мади Кета отправи първия точен удар в мача, след като стреля от дъгата на наказателното поле, но вратарят Даниел Наумов без проблем улови. До края на първата част головите ситуации липсваха, а само Васил Панайотов от "моряците" пробва късмета си с далечен удар, но не намери целта.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

На почивката Любослав Пенев направи тройна смяна - Радослав Кирилов, Георги Русев и Октавио Мантека, влязоха на местата на Марио Топузов, Енрике Рафаел и Карлос Охене.

В 58-ата минута Октавио центрира в наказателното поле и Георги Русев нанесе точен удар, а Георги Георгиев изби топкатв в корнер. След това Русев центрира от корнер и Ивайло Чочев вкара с глава в мрежата, но попадението не бе зачетено след намесата на ВАР заради нарушение в атака на голмайстора, който избута в гръб съперник.

Гостите рядко атакуваха и в 67-ата минута Велислав Василев отправи неточен удар отдалеч. Три минути след това Георги Русев напредна добре и от голлинията центрира в наказателното поле на "моряците", но нямаше негов съотборник, който да засече топката във вратата.

В 76-ата минута Велислав Василев отправи техничен изстрел към вратата на Наумов, който успя с една ръка да избие. Домакините отвърнаха четири минути по-късно, когато Елитон прати топката в мрежата след центриране на Георги Русев, но попадението не бе зачетено заради засада.

ЦСКА 1948 - ЧЕРНО МОРЕ 0:0

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
11 - Домакините са по-активни, но не стигат до голови положения.
15 - Черно море имаше претенции за дузпа, но на повторенията се видя, че топката удря в лицето Симеон Петров.
25 - ГРЕДА за ЦСКА 1948! Марио Топузов бе изведен зад защитата на "моряците" и прати топката в страничната греда, но впоследствие бе отсъдена и засада.
29 - Мади Кета стреля от дъгата на наказателното поле и отправи първия точен удар в мача, но Даниел Наумов без проблем улови.
35 - Васил Панайотов шутира от далечна дистанция над вратата на Наумов.
45 - Край на първата част!
........................................................
47 - Начало на второто полувреме.
58 - Октавио центрира в наказателното поле, топката подмина Георги Русев, но стигна до Радослав Кирилов и той отправи точен удар, а Георги Георгиев изби в корнер.
59 - Гол на Ивайло Чочев с глава след центрирането от корнера не бе зачетен след намесата на ВАР заради нарушение на голмайстора.
67 - Велислав Василев стреля извън наказателното поле, но над вратата на Наумов.
70 - Русев добре напредна с топка в крака в наказателното поле, справи се със защитата на Черно море и центрира успоредно на голлинията, но нямаше кой да засече топката.
76 - Даниел Наумов изби с една ръка удар на Велислав Василев.
80 - Втори незачетен гол за ЦСКА 1948, след като реализиралият го Елитон бе в положение на засада.
90+5 - Край на мача! ЦСКА 1948 завърши 0:0 у дома с Черно море и дръпна 2 точки пред ЦСКА.

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 19. Стив Фуртадо, 87. Симеон Петров, 14. Елитон Джордж, 2. Джонатан Перейра, 22. Реян Даскалов, 18. Ивайло Чочев, 6. Карлос Охене  (4658. Октавио Мантека), 7. Марио Топузов (4699. Радослав Кирилов), 17. Енрике Рафаел (4610. Георги Русев), 25. Евгений Сердюк (8520. Ангел Бастунов)
Резерви: 33. Генадий Ганев, 39. Парвиз Умарбаев, 58. Октавио Мантека, 24. Лазар Марин, 20. Ангел Бастунов, 99. Радослав Кирилов, 10. Георги Русев
Треньор: Любослав Пенев

Черно море: 22. Георги Георгиев, 3. Живко Атанасов, 15. Петар Босанчич, 6. Виктор Попов, 2. Цветомир Панов, 7. Матеус Клементе , 88. Мимито, 71. Васил Панайотов - к (90+532. Мартин Дичев), 20. Мади Кета (8277. Стефан Велев), 29. Николай Златев (6110. Велислав Василев), 31. Закария Беншаа (8219. Матиас Курьор)
Резерви: 25. Иван Дюлгеров, 32. Мартин Дичев, 4. Росен Стефанов, 77. Стефан Велев, 11. Алекс Фернандес, 19. Матиас Курьор, 10. Велислав Василев
Треньор: Илиан Илиев

Стадион: "Витоша", с. Бистрица
Съдия: Георги Димитров

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия