ЦСКА 1948 и Славия завършиха 1:1 в интригуващ мач от 19-ия кръг на Efbet Лига в Бистрица. Двубоят ще се запомни със завръщането в игра на ветерана Георги Петков. 45-годишният вратар на Славия се наложи да влезе на терена в 27-ата минута след червен картон на Светослав Вуцов. До края Петков спаси няколко положения, но все пак беше наказан в 90-ата минута, с което ЦСКА 1948 взе точката. Във вратата му се разписа Стелиян Добрев, а преди това Иван Минчев бе дал преднина на Славия. Халфът се разписа в 16-ата минута след центриране на Тони Тасев.

В 23-ата Георги Русев получи извеждащо подаване и се откъсна сам срещу Светослав Вуцов, който го повали пред наказателното поле. Първоначално съдията Волен Чинков назначи дузпа за ЦСКА 1948 и показа жълт картон на вратаря на Славия, но впоследствие се допита до ВАР и промени решението си - червен картон за стража и пряк свободен удар. В игра за гостите се появи 45-годишният Георги Петков, заменяйки Мартин Сораков. Ивайло Чочев изпълни прекия свободен удар, но стреля високо над вратата.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

В 38-ата минута Славия можеше да удвои преднината си, макар и вече с десет човека на терена. Националът Радослав Кирилов проби по лявото крило, стреля, Даниел Наумов успя да отбие с една ръка в корнер.

През второто полувреме "червените" доминираха, но трудно стигаха до опасности пред Петков. В 77-ата минута резервата Денислав Ангелов прати топката в мрежата на Славия. Деветката на домакините получи пас от Валентин Йосков и отблизо порази целта. След намесата на ВАР обаче се оказа, че Йосков играе с ръка при подаването и преднината на Славия от 1:0 се запази. Малко след това Чочев можеше да изравни с техничен удар, но топката се отби в дясната греда.

В 90-ата минута резервата Стелиян Добрев засече топката след центриране от ъглов удар, тя се търкулна и мина зад голлинията на "белите" - 1:1. В седемте минути добавено време имаше още няколко опасни разбърквания пред Петков, който обаче не допусна нов гол и Славия взе точката от Бистрица.

В класирането "белите" са пети с 29 точки, а ЦСКА 1948 заема десетата позиция с 19.

ЦСКА 1948 - СЛАВИЯ 1:1
0:1 Иван Минчев (17), 1:1 Стелиян Добрев (90)

ЦСКА 1948ЦСКА 1948: 29.Даниел Наумов, 87.Симеон Петров (46  9.Денислав Ангелов), 3.Димитър Пиргов, 25.Георги Ангелов, 7.Марио Топузов, 18.Ивайло Чочев, 37.Емил Мартинов  (65  8.Ивайло Климентов), 24.Лазар Марин, 20.Ангел Бастунов (65  98.Валентин Йосков), 33.Галин Иванов (82  61.Стелиян Добрев), 10.Георги Русев
Резерви: 1.Димитър Тодоров, 8.Ивайло Климентов, 61.Стелиян Добрев, 56.Богдан Костов, 41.Андрей Йорданов, 98.Валентин Йосков, 9.Денислав Ангелов
Треньор: Николай Киров

СЛАВИЯ: 21.Светослав Вуцов , 3.Ертан Томбак, 23.Емил Виячки , 37.Венцислав Керчев, 4.Людовик Соарес  (90+7  18.Димитър Стоянов), 17.Ерол Дост, 16.Кемело Нгуена, 88.Тони Тасев (90  7.Петер Макрилос), 73.Иван Минчев (46  55.Андреа Христов), 10.Радослав Кирилов, 19.Мартин Сораков (27  1.Георги Петков )
Резерви: 1.Георги Петков, 22.Дарко Тасевски, 5.Мартин Атанасов, 7.Петер Макрилос, 29.Борис Димитров, 55.Андреа Христов, 18.Димитър Стоянов
Tреньор: Златомир Загорчич

Бистрица, стадион "Витоша"
Съдия: Волен Чинков

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия