ЦСКА 1948 срази Локомотив (София) с 2:0 на стадион „Витоша“ в Бистрица в мач от 7-ия кръг на efbet Лига и отново оглави временното класиране. Ивайло Чочев (50) вкара осмото си попадение за сезона и е лидер в голмайсторската листа, а резервата Ангел Бастунов (77) също се разписаха срещу "железничарите".

През първата част нито един от двата тима не успя да реализира някое от положенията си, но останаха в намалени състави на почивката. След пропуски на Даниел Наумов от гостите и Марио Топузов от домакините в началото се стигна до 14-ата минута, в която ЦСКА 1948 като по чудо оцеля. След центриране отдясно Димо Бакалов засече от въздуха, но Даниел Наумов успя да отрази диагоналния му удар. Последва разбъркване в наказателното поле на „червените“ и на два пъти защитниците блокираха удари. Пет минути по-късно домакините останаха с човек по-малко на терена, след като Алекс Колев удари с лакът в лицето Матеус Дуарте и бе изгонен с директен червен картон. Съдията Валентин Железов първоначално не забеляза удара без топка, но след съдействие от ВАР взе категорично решение.

С човек по-малко играчите на Любослав Пенев доминираха и създадоха повече положения. Октавио пробва късмета си с далечни удари в 30-ата минута и в края на полувремето, но без успех, а в 35-ата минута Топузов не затрудни Любенов след удара си с глава. В добавеното време на първата част Локомотив също остана с човек по-малко след грубо нарушение на Карлос Франса срещу Октавио, за което бе изгонен с втори жълт и червен картон.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

След почивката в 50-ата минута ЦСКА 1948 поведе в резултата и отново с попадение на голмайстора си Ивайло Чочев, който реализира за 1:0 с удар от дъгата пред наказателното поле. Няколко минути след гола гостите имаха шанс да изравнят, но Симеон Славчев насочи топката с глава покрай левия страничен стълб на вратата.

Домакините продължиха да играят по-добре и в 77-ата минута удвоиха аванса си. Георги Русев беше изведен по десния фланг и центрира, а Ангел Бастунов преодоля Матеус Дуарте с първото си докосване, след което прехвърли Любенов за 2:0. Две минути по-късно Илия Димитров зае по-добра позиция от Джонатан Перейра и акробатичен удар от вратарското поле, но право в ръцете на Наумов.

До края играчите на Любослав Пенев можеха да направят успеха си и по-категоричен. В добавеното време Рафаел Енрике беше изведен сам срещу вратаря, но се засуети и не успя да вкара, а бе отсъдена и засада. Секунди по-късно Бастунов нахлу в наказателното поле, заобиколи Любенов, но от много малък ъгъл не намери целта.

След петата си победа за сезона ЦСКА 1948 оглавява временното класиране със 17 точки и 2 повече от Черно море, който е с мач по-малко. Локомотив (София) е девети с 9 точки.

ЦСКА 1948 - ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) 2:0
1:0 Ивайло Чочев (50), 2:0 Ангел Бастунов (77)

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
2 - Димо Бакалов стреля директно от пряк свободен удар, но прати топката встрани от целта.
5 - Марио Топузов беше изведен отляво и опита центриране, а топката можеше да изненада Александър Любенов, но стражът на „железничарите" изби в корнер.
14 -   Димо Бакалов стреля към вратата на домакините, но Даниел Наумов спаси.
15 - След разбъркване в наказателното поле на „червените“ на два пъти удари към вратата бяха блокирани.
19 - С директен червен картон беше изгонен Алекс Колев от домакините за удар с лакът в лицето Матеус Дуарте. Главният съдия Валентин Железов първоначално не забеляза удара без топка, но получи съдействие от ВАР.
30 - Октавио финтира съперник и опита изстрел от далечно разстояние, но право в ръцете на Александър Любенов.
35 - Марио Топузов стреля с глава след центриране отдясно, но Любенов не беше затруднен.
45+1 - Неточен удар на Октавио от далечна дистанция.
45+3 - Карлос Франса фаулира грубо Октавио край страничната линия и бе изгонен с втори жълт и червен картон.
45+4 - Край на първата част!
.........................................................
46 - Начало на второто полувреме.
50 - ГОООЛ за ЦСКА 1948! Ивайло Чочев получи топката от Октавио, напредна и с удар от дъгата пред наказателното поле вкара във вратата на Любенов за 1:0.
55 - Симеон Славчев от гостите засече с глава центриране от корнер на Антонио Вутов, но прати топката покрай левия страничен стълб.
77 - ГОООЛ за ЦСКА 1848! Георги Русев центрира отляво, Ангел Бастунов овладя топката и прехвърли Любенов за 2:0.
79 - Илия Димитров зае по-добра позиция от Джонатан Перейра и пробва акробатичен удар от вратарското поле, но право в ръцете на Наумов.
90+1 - Рафаел Енрике беше изведен сам срещу вратаря, но се засуети и не успя да вкара, а бе отсъдена и засада
90+2 - Бастунов нахлу в наказателното поле, заобиколи Любенов, но от много малък ъгъл не намери целта.
90+3 - Край на мача! ЦСКА 1948 победи Локомотив (София) и се върна на върха във временното класиране.

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 4. Ангел Лясков, 14. Хелитон дос Сантос, 22. Реян Даскалов, 19. Стив Фуртадо , 18. Ивайло Чочев , 58. Октавио (5820. Ангел Бастунов ), 39. Парвиз Умарбаев (702. Джонатан Перейра), 11. Денислав Александров (4617. Енрике Рафаел), 7. Марио Топузов (4610. Георги Русев), 9. Александър Колев
Резерви: 33. Генадий Ганев, 10. Георги Русев, 20. Ангел Бастунов, 24. Лазар Марин, 17. Енрике Рафаел, 2. Джонатан Перейра, 3. Стефан Цонков
Треньор: Любослав Пенев

Локомотив (София): 24. Александър Любенов, 21. Камен Хаджиев, 33. Алан Диас, 89. Матеус Дуарте, 26. Красимир Милошев – К, 13. Селсо Рапосо, 8. Симеон Славчев (7844. Божидар Кацаров), 70. Димо Бакалов (239. Илия Димитров), 39. Антонио Вутов (7010. Валентин Николов), 45. Димитър Митков, 11. Карлос Енрике Франса
Резерви: 1. Дамян Дамянов, 44. Божидар Кацаров, 10. Валентин Николов, 9. Илия Димитров, 28. Борис Кръстев, 15. Лука Иванов, 18. Християн Чипев
Треньор: Станислав Генчев

Стадион: "Витоша", с. Бистрица
Съдия: Валентин Железов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия