ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Вижте как прогнозираха мача Маги Джанаварова и Ники Кънчев в играта "Ефбет Лига" на Букмейкър БЛИЦ

ЦСКА 1948 спечели убедително с 3:1 при визитата си на Септември (София) на Националния стадион "Васил Левски" в мач от 26-ия кръг на efbet Лига. Ивайло Чочев (39, 52) вкара два гола за успеха на гостите и бе заменен с контузия, а веднъж се разписа и Бирсент Карагерен (41), който също напусна терена с травма. В 44-ата минута Педриньо си вкара автогол за радост на домакините.

Срещата стартира в спокойно темпо с лек превес на домакините, а всичко по-интересно за първата част се случи в нейния край. В 12-ата минута Септември пропусна невероятен шанс да открие резултата. Георги Русев загуби топката в половината на Септември и Петър Чуич моментално пробва извеждащо подаване за Мартин Петков на десния фланг, който избяга от Елитон в наказателното поле и стреля ниско към далечния ъгъл, но топката премина на сантиметри от дясната греда на Даниел Наумов.

Гостите опитаха да се настанят в половината на домакините, но едва в 29-ата минута създадоха първата си голова ситуация. Парвиз Умарбаев центрира от свободен удар в наказателното поле, където Чочев беше изпуснат и нанесе удар с глава, но Шейтанов успя с върха на пръстите да отклони топката в лявата си греда, след което тя бе изчистена.

Натискът на гостите даде резултат в 39-ата минута, когато Ивайло Чочев реализира красив гол от пряк свободен удар от около 20 метра, пращайки топката в левия ъгъл на Шейтанов за 0:1. Три минути след гола ЦСКА 1948 удвои аванса си, след като Парвиз Умарбаев центрира от корнер на първа греда и Бирсент Карагарен стреля отлично към вратата с глава от границата на вратарското поле за 0:2. Шейтанов докосна топката, но не успя да я избие и тя попадна в мрежата му за втори път.

В последните секунди на редовното време на първата част Септември върна един гол, но не и без доза късмет. Симеон Александров центрира от корнер във вратарското поле, където топката удари Педриньо, който не я видя от играчите пред себе си и си вкара автогол за 1:2.

50 000 лв. Награден Фонд за efbet Лига!

След почивката в 52-ата минута Ивайло Чочев получи прекалено голямо свободно пространство, нагласи си топката на левия крак и с удар по земя от далечна дистанция и реализира за 1:3. Халфът обаче се контузи и беше заменен, за да не му се рискува със здравето. Малко след това Карагарен можеше да сложи окончателната точка на спора, но Шейтанов спаси удара му. Карагарен също получи контузия и трябваше да бъде заменен от Радослав Кирилов.

В 65-ата минута Даниел Наумов не прецени добре центриране отляво. Заради силния вятър топката хвана нетипична траектория и излезе извън наказателното поле, а Мартин Петков се опита да прехвърли излезлия напред Наумов, но не намери очертанията на вратата. Седем минути по-късно Станоев на два пъти стреля по посока вратата на Наумов. Първият му опит беше блокиран, а вторият премина заплашително над напречната греда.

Десет минути преди изтичането на редовното време Радослав Кирилов проби отляво, навлезе в наказателното поле и шутира, а за щастие на Шейтанов топката премина над вратата. Четири минути след това Георги Русев изпълни корнер и Елитон се размина с топката. Тя стигна до Симеон Петров, който отправи удар с глава покрай вратата. Минута по-късно Октавио пробва късмета си от средна дистанция и Шейтанов изби, въпреки че топката излизаше в аут. До края резултатът се запази непроменен и Георги Кабаков сложи точка на спора с последния съдийски сигнал.

След успеха си ЦСКА 1948 събра 54 точки на третата позиция и дръпна с 10 на Левски, изоставайки на 5 от втория Лудогорец. Септември е 13-и с 22 пункта.

СЕПТЕМВРИ - ЦСКА 1948 1:2
0:1 Ивайло Чочев (39'), 0:2 Бирсент Карагарен (41'), 1:2  Педриньо (44' автогол), 1:2 Ивайло Чочев (52')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
10' Първи удар в към една от двете врати! Педриньо центрира от ъглов удар в наказателното поле, където Ивайло Чочев стреля с глава, но много неточно.
12'  Чудесна възможност за Мартин Петков! Той проби по дясното крило и стреля в далечния ъгъл, но покрай гредата.
28'  ГРЕДА за ЦСКА 1948! Парвиз Умарбаев центрира от фаул, Ивайло Чочев игра с глава, но Димитър Шейтанов докосна топката и тя се отби в гредата.
33' Още една възможност за ЦСКА 1948 след центриране, но ударът на Елитон с глава премина високо над вратата.
39'  ГООООЛ! Ивайло Чочев открива резултата от пряк свободен удар, пращайки топката в десния ъгъл на Шейтанов. Попадение №18 за полузащитника от началото на сезона.
41'  ГОООООЛ за ЦСКА 1948! Парвиз Умарбаев центрира на близката греда от корнер, там Бирсент Карагарен стигна пръв за топката и с глава я насочи в близкия ъгъл.
44'  АВТОГОЛ! Симеон Александров изпълни корнер пред вратата на ЦСКА 1948, Педриньо игра неумело с глава и насочи топката в собствената си врата.
45' Край на първата част.
..............................................
46' Начало на второто полувреме.
52' ГОООЛ за ЦСКА 1948! Ивайло Чочев шутира от далечна дистанция и вкара втория си гол в мача за 1:3.
60' Карагарен можеше да сложи окончателната точка на спора, но Шейтанов спаси удара му.
65' Даниел Наумов излезе неразчетено след центриране отляво и Мартин Петков получи възможност да го прехвърли, но опитът му не сполучи и топката прелетя над вратата.
72' Мощен шут на Краси Станоев от дистанция и топката премина много близо до горната греда.
80' Радослав Кирилов проби отляво, навлезе в наказателното поле и шутира, а за щастие на Шейтанов топката премина над вратата.
84' Георги Русев изпълни корнер и Елитон се размина с топката. Тя стигна до Симеон Петров, който отправи удар с глава покрай вратата.
85' Октавио пробва късмета си от средна дистанция и Шейтанов изби, въпреки че топката излизаше в аут.
90+3' Край на мача! ЦСКА 1948 спечели с 3:1 срещу Септември и дръпна с 10 точки пред Левски.

Септември СофияСЕПТЕМВРИ: 21. Димитър Шейтанов, 5. Асен Георгиев  – К, 6. Атанас Кабов (8611. Мартин Ачков), 26. Константин Чешмеджиев , 20. Красимир Станоев , 3. Мартин Петков, 13. Мартин Николов, 18. Петър Чуич (5515. Влатко Стояновски), 25. Себастиан Якубяк (5510. Димитър Костадинов), 17. Симеон Александров (769. Валентин Йосков), 24. Стефан Милич
Резерви: 1. Иван Василев, 7. Айкут Рамадан, 9. Валентин Йосков, 15. Влатко Стояновски, 10. Димитър Костадинов, 23. Йоан Гаврилов, 4. Иван Арсов, 11. Мартин Ачков, 14. Мартин Стоянов
Треньор: Светослав Петров

ЦСКА 1948 ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 19. Стив Фуртадо, 87. Симеон Петров , 14. Елитон, 16. Сидклей Перейра (564. Ангел Лясков), 18. Ивайло Чочев (5628. Емил Ценов), 10. Георги Русев, 39. Парвиз Умарбаев (6558. Октавио), 11. Бирсент Карагарен (6599. Радослав Кирилов), 8. Педриньо , 55. Светослав Диков (559. Александър Колев)
Резерви: 33. Генадий Ганев, 9. Александър Колев, 4. Ангел Лясков, 28. Емил Ценов, 24. Лазар Марин, 7. Марио Топузов, 58. Октавио, 99. Радослав Кирилов, 22. Реян Даскалов
Треньор: Тодор Янчев

Съдия: Георги Кабаков
Стадион: "Васил Левски", София
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР