Левски и ЦСКА завършиха при 0:0 в среща от 22-ия кръг на Efbet лига, записвайки 44-о равенство в 156-ото дерби за първенство помежду си.

Така беше прекъсната серията от три поредни успеха за ЦСКА в мач №1 у нас, а Левски е без победа над "червените" в девети пореден двубой след 1:0  през февруари 2019 година.

Равенството е добро дошло за шампиона Лудогорец, който днес не игра срещу Ботев (Враца) заради заснежен терен, но утре ще има възможност да увеличи аванса си пред "червените", който в момента е 3 точки. Левски пък е на пето място с 33.

ЦСКА игра по-добре и изпусна големия си  съперник. На три пъти символичните госит имаха стопроцентови положения, но Йомов на два пъти и Вилдсхут ги пропиляха.

"Армейците" играха над 30 минути с човек повече, след като Цунами получи втори жълт картон. В самия край Мазику от ЦСКА също беше изгонен.

В първите няколко минути играта на два пъти бе спирана заради подмяна на топката, която първо се оказа мека, а след това трябваше да бъде дадена оранжева на двата отбора заради заснежения терен. Именно в  началото "сините" бяха по-активни.

Малко преди да изтече четвърт час от началото, играта беше спряна за няколко минути за почистване на терена.

След прекъсването ЦСКА заигра по-добре и сътвори две опасни атаки. При първата Турицов опита удар отблизо, а ситуацията беше прегледана с ВАР заради съмнения за дузпа. Минути след това Карло Мухар стреля от дистанция.

В следващите минути играта се накъса заради лошите условия, а голови ситуации липсваха.

Левски опита да застраши вратата на ЦСКА в 38-ата минута, но ударът премина над вратата. Минута по-късно "червените" притесниха "синята" отбрана с центриране от фаул, но също без резултат.

На полувремето фенове на ЦСКА нахлуха на пистата на "Васил Левски", но не се стигна до още проблеми.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Минути след подновяването на играта Георги Йомов пропусна втората  най-чиста възможност в мача, след като се откъсна по лявото крило, но стреля покрай гредата.

Левски остана с човек по-малко в 54-ата минута заради втори жълт картон на Цунами за фаул срещу Турицов.

ЦСКА натисна съперника в следващите минути, но така и не стигаше до чиста възможност за гол. Вместо това Левски стигна до най-доброто си положение в 69-ата минута, когато Сундберг стреля с глава, но Бусато изби топката.

Четвърт час преди края ЦСКА изпусна още една чиста ситуация, която б еше най-опасната в срещата. Тогава Яник Вилдсхут излезе сам срещу Николай Михайлов, но не успя да го преодолее.

Не го направи и Георги Йомов в 83-ата минута, в което не засече добре топката и пропиля третата стопроцентова възможност в двубоя за ЦСКА.

В самия край на мача и двата тима останаха с по 10 души заради директен червен картон на Брадли Мазику за грубо влизане отзад.

ЛЕВСКИ - ЦСКА 0:0

По-важното от мача по минути:

0' Играчите на двата отбора излизат с фланелки с надпис "Не на войната!".
1' Начало на срещата. Добри условия за игра въпреки снеговалежа в София.
2' Играта е спряна заради проблем с футболната топка.
4'  Първа възможност за един от двата тима. Хосе Кордоба от Левски стреля с глава след корнер, но встрани.
5' Отново смяна на топката. Играта се подновява с оранжева топка заради побелелия от снега терен.
9'  Фаул за Левски! Костадинов и Уелтън разиграха по лявото крило, а първият беше фаулиран на границата на наказателното поле.
10' Шут на Филип Кръстев от статично положение, но топката излиза в корнер.
12' Поредно спиране на играта, този път за почистване на страничните линии.
15' Играта е подновена след почистване на терена.
20'  Първа шанс за ЦСКА! Турицов стреля към вратата, след което остана да лежи на игрището.
21'  СЪМНЕНИЯ ЗА ДУЗПА! Поредно спиране на играта. Ситуацията се преглежда с ВАР. Проверката приключи, няма нарушение.
23'  Още една възможност за ЦСКА! Мухар стреля опасно, но Михайлов улови.
30' Серия от единоборства в средата на терена, играта се накъса заради лошите условия.
38'  Опасно центриране пред вратата на ЦСКА, Бусато изпусна топката, но следващият удар премина над вратата.
45+4' Груб фаул на Амос Юга срещу Андриан Краев. Разправии между играчи на двата отбора.
45+6' Слаб удар на Филип Кръстев.
45+7' Край на първата част.
*** Фенове на ЦСКА нахлуха на пистата, но намесата на стюардите успокои обстановката.

46' Начало на втората част.
47' Опит на Левски да застраши Бусато, но ударът към вратата му е блокиран.
48' Поредно спиране на играта, този път заради димки и лоша видимост.
49'  НЕВЕРОЯТНА ВЪЗМОЖНОСТ за ЦСКА! Георги Йомов се откъсна по лявото крило и стреля към далечния ъгъл, но покрай гредата.
51' Центриране към вратата на "червените", но двама играчи в синьо се разминаха с топката.
53' Опит на ЦСКА да изведе Кайседо, но Михайлов излезе и изчисти топката.
54'  ЧЕРВЕН КАРТОН! Втори жълт картон на Цунами за фаул срещу Турицов. Левски остава с човек по-малко.
62' Фаул за ЦСКА за игра с ръка на Михайлович на метър от наказателното поле. Последва центриране и удар, но извън рамката.
65' Удар на Мухар към вратата на Левски, но шутът му е блокиран.
69'   Ноа Сундберг засече центриране в наказателното поле и стреля с глава, но Бусато внимаваше и отрази удара му.
73' Билал Бари напредна и стреля, но ударът му беше блокиран.
74'  ВТОРИ СТОПРОЦЕНТОВ ШАНС за ЦСКА! Контраатака за "червените", при която Яник Вилдсхут пое топката след корнер за съперника и се озова сам срещу Михайлов, но не успя да го преодолее.
82' Фаул пред вратата на ЦСКА! Филип Кръстев центрира, но високо над вратата.
83'  ТРЕТА СТРАХОТНА ВЪЗМОЖНОСТ за ЦСКА! Георги Йомов засече центриране отляво, но не намери добре топката и я прати в аут.
88' Шанс за Левски. Кордоба центрира в наказателното поле след пробив отляво, но топката е изчистена в корнер.
90'  ЧЕРВЕН КАРТОН за играч на ЦСКА! Брадли Мазику е изгонен за грубо влизане отзад.
90' Осем минути продължение.
90+7' Играта е спряна заради сблъсък между Сундберг и Матай в наказателното поле.
90+8' Край на мача!

Левски СофияЛевски: 13. Николай Михайлов, 91. Драган Михайлович, 23. Ноа Сундберг, 33. Хосе Кордоба, 6. Цунами , 20. Димитър Костадинов (57'  5. Келиан ван де Каап), 30. Филип Кръстев, 8. Андриан Краев  , 7. Георги Миланов (79  88. Марин Петков), 17. Уелтън, 19. Билал Бари (86'  14. Илиян Стефанов)
Резерви: 1. Пламен Андреев, 11.Здравко Димитров, 22. Патрик-Габриел Галчев, 27. Асен Митков
Треньор: Станимир Стоилов

ЦСКА СофияЦСКА: 1. Густаво Бусато, 19. Иван Турицов (90+2' 15. Тибо Вион) , 4. Мено Кох, 2. Юрген Матай, 18. Брадли Мазику , 21. Амос Юга (61  30.Яник Вилдсхут), 3. Жеферсон Телес, 24. Карло Мухар, 8. Греъм Кери (61  17.Бисмарк Чарлз), 10. Георги Йомов (90+5' 29.Томас Лам) , 9. Жорди Кайседо (90+2  14. Калоян Кръстев)
Резерви: 25. Димитър Евтимов, 7. Йоан Баи
Треньор: Стойчо Младенов
Помощник-треньор: Анатоли Нанков

Стадион: "Васил Левски", София
Съдия: Валентин Железов
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия