ЦСКА победи с 3:0 Царско село на стадион "Българска армия" в последната си контрола преди подновяването на Еfbet Лига. Toчни за "червените" бяха Юрген Матай в 24-ата минута и Жорди Кайседо на два пъти - в 82-ата и 91-ата минути.

Яник Вилдсхут, Георги Йомов, Греъм Кери и Бисмарк Чарлс също можеха да се разпишат и да направят победата още по-убедителна, но не успяха да преодолеят вратаря на гостите Хадим Ндиае.

Неприятната новина за ЦСКА е контузията на Тибо Вион. Френският защитник пострада след грубо влизане на Пиер Дзебли и беше откаран с линейка в болницата. Францизинът се държеше за левия крак, показвайки, че изпитва силни болка в глезена.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Както е известно, "армейците" започват втория полусeзон малко по-рано, тъй като още на 13 февруари се изправят срещу Локомотив (София) (oт 16:30 часа на "Васил Левски") в отложен мач от четвъртия кръг. Царско село пък ще се изправи срещу Берое на 20 февруари.

Да бъдем хора! Помогнете на болната от рак дъщеря на Стойко Сакалиев

Преди контролата ЦСКА представи отбора си за пролетния полусезон под овациите на присъстващите на двубоя фенове. Новите попълнения на "червените" до момента са две - Браян Морено и Маурисио Гарсес.

Избраниците на Стойчо Младенов можеха да открият резултата още в третата минута, когато Томас Лам изпревари стража на Царско село Хадим Ндиае след центриране от корнер и засече с глава, но не уцели празната врата. Само 120 секунди след това Яник Вилдсут проби отдясно и върна отлично за Греъм Кери, който стреля, Ндиае спаси.

В 13-ата минута вратарят на гостите отчая и Кери с нова отлична намеса.

В 24-ата капитанът на ЦСКА Юрген Матай откри резултата, разписвайки се с глава след центриране от корнер - 1:0. До почивката не падна ново попадение, "червените" пропуснаха няколко възможности.

Втората част започна с натиск на Царско село, който е изцяло с нов състав, предимно с италиански футболисти и треньор от Ботуша - Андреа Сасарини. Силните минути на тима от Околовръстното обаче не доведоха до нещо по-опасно пред вратата на "червените".

В 58-ата минута пред Каломбо се откри добра възможност да стреля от границата на наказателното поле, топката прелетя над напречната греда.

След малко повече от час игра Тибо Вион пострада след грубия фаул на Пиер Дзебли и беше откаран в болница с линейка. Играчът на Царско село получи директен червен картон от съдията Волен Чинков и съперникът на "червените" остана с 10 човека на терена.

В края Жорди Кайседо блесна с два гола. Попаденията на национала на Еквадор паднаха, когато Царско село вече беше с 9 човека на терена.

В 82-ата минута Кайседо покачи на 2:0 с точен удар в долния десен ъгъл на вратата, който матира Хадим Ндиае, а в 91-ата оформи крайното 3:0, засичайки с глава центриране на Маурисио Гарсес от левия фланг.

Еfbet Лига - сезон 2021/2022
Купа на България - сезон 2021/2022
Следете с БЛИЦ СПОРТ: Зимна подготовка 2022

ЦСКА - ЦАРСКО СЕЛО 3:0
1:0 Юрген Матай (24), 2:0 Жорди Кайседо (82), 3:0 Жорди Кайседо (90+1)

ЦСКА София (Bul)
ЦСКА: 1.Густаво Бусато, 2.Юрген Матай  , 23.Томас Лам, 19.Иван Турицов, 18.Брадли Мазику, 21.Амос Юга, 3.Жеферсон, 8.Греъм Кери, 10.Георги Йомов, 30.Яник Вилдсхут, 9.Жорди Кайседо
Резерви: 25.Димитър Евтимов, 15.Тибо Вион, 4.Мено Кох, 11.Калоян Пехливанов, 6.Християн Петров, 16.Асен Дончев, 22.Георги Чорбаджийски, 24.Карло Мухар, 5.Федерико Варела, 7.Йоан Баи, 27.Маурисио Гарсес, 17.Бисмарк Чарлс
Tреньор: Стойчо Младенов

Царско село
ЦАРСКО СЕЛО: 1.Хадим Ндиае, 3.Мартин Кавдански, 44.Николай Николаев, 6.Матео Лукарели , 2.Давиде Виртулини, 8.Пиер Дзебли , 93.Валентино Пулиезе, 22.Седрик Коломбо, 7.Лукас Мартинс, 11.Давиде Мазела, 10.Венцислав Христов
Резерви: 12.Иван Дерменджиев, 30.Боян Загорски, 14.Алесандро Мартела, 17.Стефано Палмучи, 4.Давиде Палмучи, 20.Фелипе Ронкети, 21.Реди Каса, 9.Димитър Ненчов, 89.Димитър Тодоров, 25.Мануел Башев, Мартин Гривнев
Треньор: Андреа Сасарини

София, стадион "Българска армия"
Треньор: Волен Чинков

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия