ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ  БУКМЕЙКЪР  ТУК!

Вижте как прогрозираха мача Дарин Ангелов и Енджи Касабие в играта "Ефбет Лига" на Букмейкър БЛИЦ

ЦСКА срази Ботев (Пловдив) с 3:1 на стадион „Българска Армия“ в мач от 20-ия кръг в efbet Лига и дръпна с 4 точки на върха. Завръщането на феновете на "червените" на трибуните бе осезаемо, а Дюкенс Назон (10, 25) ги зарадва с два гола и асистенция за попадението на Маурисио Гарсес (48). В края на първото полувреме Николай Минков (45+1) вкара за "канарчетата", които завършиха в намален състав след втори жълт и червен картон на Джеймс Ето'о в последните секунди. Добри шансове пропуснаха Антоан Бароан и Тодор Неделев, който при смяната си бе изпратен с аплодисменти от феновете на "армейците".

Преди първия съдийски сигнал беше отдадена минута мълчание в почит на легендата на „червените“ Петър Жеков, който днес си отиде от този свят. Футболистите на ЦСКА пък излязоха с фланелки с лика на Жеков и надпис: „Вълшебния стрелец“.

Ботев имаше първия шанс в двубоя и можеше да поведе още в четвъртата минута. Капитанът Тодор Неделев изведе отлично зад отбраната на домакините Антоан Бароан, а Густаво Бусато излезе доста извън наказателното си поле и нападателят на „канарчетата“ опита да пусне топката покрай него, но тя премина покрай вратата в аут.

ЦСКА отговори подобаващо и поведе в десетата минута, когато Тобиас Хайнц центрира от корнер, а на първа греда Джонатан Линдсет отклони към вратарското поле, където Дюкенс Назон игра с глава и вкара за 1:0.

В 17-ата минута Неделев отново намери Бароан, който надбяга Амос Юга отдясно в наказателното поле, но този път Бусато скъси бързо дистанцията и изби удара на нападателя в корнер.

"Армейците" удвоиха аванса си в 25-ата минута, когато Брадли Де Нойер получи топката от Линдсет, проби в наказателното поле и върна топката към границата на вратарското поле. Защитата на Ботев забрави за присъствието на Назон и нападателят реализира второ попадение в мача за 2:0.

WINBET – забавление онлайн с над 1400 слот игри! (18+)

"Канарчетата" имаха претенции за дузпа в 36-ата минута, след като Джеймс Ето’о направи страхотен 50-метров самостоятелен рейд, преодоля трима играчи на „червените“, след което влезе в наказателното поле и падна при съприкосновение с Де Нойер. Реферът на ВАР Ивайло Ненков реши, че няма основание да бъде отсъден наказателен удар и не сигнализира на главния рефер за нещо нередно.

Ботев имаше добра възможност да върне един гол в 42-ата минута, но Тодор Неделев от десетина метра не намери целта. Все пак в първата минута от добавеното време Неделев центрира отляво, Енис Махмутович се размина с топката, тя стигна до Николай Минков, който от няколко метра я вкара в мрежата за 2:1.

След почивката в 48-ата минута Дюкенс Назон даде извеждащ пас към Маурисио Гарсес, който финтира Ханкич и на празна врата вкара топката в мрежата за 3:1. Този гол прекърши устрема на "канарчетата", които трудно достигаха до голови ситуации. В 52-ата минута срещата бе прекъсната за пет минути заради димки от трибуните и затруднена видимост.

В 77-ата минута Дюкенс Назон можеше да отбележи и трети гол, след като влезе в наказателното поле, стреля по диагонала, но изпрати топката в аут.

В края на срещата реферът даде 9 минути продължение, а в заключителните минути Юрген Матай не успя от изгодна позиция да засече топката в мрежата на съперника.

След успеха си ЦСКА събра 50 точки на върха и има 4 повече от Лудогорец, който утре приема Славия. Ботев (Пловдив) е десети с 20 точки.

ЦСКА - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 3:1
1:0 Дюкенс Назон (10), 2:0 Дюкенс Назон (25), 2:1 Николай Минков (45+1), 3:1 Маурисио Гарсес (48)

Най-интересното от мача по минути:
*Двата тима запазиха минута мълчания в памет на легендата Петър Жеков, който почина на 78 години. "Червените" излязоха с черни фланелки с лика на легендарния голмайстор.
1 - Начало на срещата.
4 - Тодор Неделев изведе Антоан Бароан, който пусна топката покрай излезлия неразчетено Бусато, но шутът бе лек и нето и излезе в аут.
10 - ГОООЛ за ЦСКА! Тобиас Хайнц центрира от корнер, Линдсет продължи към и Дюкенс Назон, който се разписа с глава от няколко метра за 1:0.
13 - Удар на Юрген Матай мина встрани от вратата на Хидайет Ханкич.
17 - Антоан Бароан се освободи от Амос Юга и излезе сам срещу Густаво Бусато, но не успя да преодолее стража на "армейците".
25 - ГОООЛ за ЦСКА! Линдсет изведе чудесно Брадли Де Нойер, който нахлу в наказателното поле и намери Дюкенс Назон, а нападателят вкара втория си гол в мача за 2:0.
36 -  Джеймс Ето`о направи страхотен рейд, като преодоля няколко футболисти, но топката му бе отнета пред наказателното поле на домакините. Гостите имаха претенции за дузпа в тази ситуация, но не получиха такава.
39 - Брадли Де Нойер отново направи страхотен пробив по фланга, центрира, но този път защитниците на "канарчетата" успяха с дружни усилия да изчистят топката.
42 - Антоан Бароан надигра Махмутович, пусна към Тодор Неделев, който бе сам в наказателното поле, но изпрати топката в аут.
45+1 - ГОООЛ за Ботев (Пловдив)! Тодор Неделев центрира отляво, Енис Махмутович се размина с топката, тя стигна до Николай Минков, който от няколко метра я вкара в мрежата за 2:1.
45+2 - Край на първата част!
..............................................................
46 - Начало на второто полувреме.
48 - ГОООЛ за ЦСКА! Дюкенс Назон даде извеждащ пас към Маурисио Гарсес, който финтира Ханкич и на празна врата вкара топката в мрежата за 3:0.
52 - Играта временно е спряна заради димки от трибуните.
57 - Играта е подновена с пряк свободен удар за ЦСКА, който не доведе до опасна ситуация за гол.
74 - Темпото на игра спадна, а "канарчетата" постепенно взеха инициативата в търсене на попадения.
77 - Дюкенс Назон можеше да отбележи и трети гол, след като влезе в наказателното поле, стреля по диагонала, но изпрати топката в аут.
83 - Публиката на ЦСКА изпраща с бурни аплодисменти капитана на Ботев Тодор Неделев, който отстъпи мястото си на Секулич.
90 - Юрген Матай не успя да засече топката в мрежата на съперника от изгодна позиция.
90+10 - Джеймс Ето'о настъпи Юрген Матай и си изкара втори жълт и червен картон, за да завършат гостите в намален състав.
90+11 - Край на мача! ЦСКА срази Ботев (Пловдив) с 3:1 и дръпна с 4 точки на върха.

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 21. Амос Юга, 2. Юрген Матай (К), 22. Енес Махмутович , 19. Иван Турицов, 5. Брадли Нойер, 26. Марселино Кареасо (878. Станислав Шопов), 7. Джонатан Линдсет (773. Жеферсон Телес),  14. Тобиас Хайнц (6815. Тибо Вион), 10. Маурисио Гарсес (8611. Лазар Туфгджич), 9. Дюкенс Назон (7728. Браян Морено)
Резерви: 25. Димитър Евтимов, 3. Жеферсон Телес,  4. Мено Кох, 8. Станислав Шопов, 11. Лазар Туфгджич, 13. Галин Минков, 15. Тибо Вион, 23. Жираир Шагоян, 28. Браян Морено
Треньор: Саша Илич

Ботев (Пловдив): 13. Хидайет Ханкич, 3. Па Конате  (652. Рой Херман), 4. Виктор Генев, 8. Тодор Неделев (К) (839. Мартин Секулич), 11. Антоан Бароан, 15. Джеймс Ето’о , 17. Николай Минков (7419. Абдулайе Траоре), 21. Точукву Ннади , 24. Джаспър Хертъм, 31. Уме Емануел, 44. Роберто Пунчец
Резерви: 1. Георги Аргилашки, 2. Рой Херман, 5. Красиан Колев, 6. Дилан Мартенс, 9. Мартин Секулич, 18. Самюел Супрайен, 19. Абдулайе Траоре, 26. Димитър Папазов, 27. Атанас Чернев
Треньор: Бруно Балтазар

Съдия: Станимир Тренчев
Стадион: "Българска армия", София
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР