ЦСКА загуби днес от Локомотив София с 0:1 в четвъртфинал-реванш за Купата на България. “Железничарите” се класираха за полуфиналите, след като в първия двубой резултатът беше 0:0. ЦСКА нямаше загуба от Локомотив от 11 години. За последно “червено-черните” спечелиха на 1 април 2002 година с 1:0 с единствен гол на Емил Гъргоров. След това двата тима изиграха 24 мача (21 в “А” група и 3 за Купата на България), в които ЦСКА постигна 17 победи, а 7 двубоя завършиха наравно.

“Черната” серия на Локомотив срещу ЦСКА за Купата датира от още по-отдавна. За последно тимът от “Надежда” удари “армейците” през пролетта на 1995 година – 1:0, отново в четвъртфинал. На реванша тогава двата тима направиха 1:1, впоследствие Локомотив отстрани Нефтохимик на финала и спечели Купата след 4:2 срещу “Ботев” (Пловдив).