Жребият за Купата на България отреди ЦСКА да гостува на Спартак (Плевен) на 1/8-финалите. Точната дата на сблъсъка на този етап не е известна, избира се между 27, 28 и 29 октомври. Отборът, който ще се класира на 1/4-финалите, ще се определи в една среща. При жребия Спартак се падна да бъде домакин на ЦСКА и в Плевен отново ще имат футболен празник. През 2011 година "червените" отново гостуваха в града. Спорът отново беше от 1/8-финалите. Атмосферата на стадиона беше неповторима, присъстваха около 15 хиляди зрители, а ЦСКА спечели с класическото 3:0.

Първото попадение реализира Борис Галчев в 20-ата минута след топовен изстрел от 20-ина метра и лек рикошет в противников играч. Пламен Крачунов увеличи резултата в 56-ата минута, когато засече с глава центриране от корнер на Спас Делев. Костадин Стоянов в 81-ата минута също с глава и отново след подаване на Делев направи резултата класически. На 1/4-финалите обаче "армейците" се изложиха, отпадайки от Септември (Симитли) след загуба с 1:2.

Припомняме, че през юли тази година Спартак победи ЦСКА в контрола, играна в Тетевен. Тогава плевенчани се наложиха с 1:0 след попадение на Стефан Христов, а проверката беше първата за "армейците" от предсезонната подготовка.