ЦСКА записа нова победа в контролите. "Червените" надделяха с 4:0 над Струмска слава, а двубоят се игра на базата в Панчарево. Юнус Санкаре, Валентин Антов, Енрике Рафаел и Ахмед Ахемдов бяха точни за тима на Бруно Акрапович. Треньорът на "червените" даде шанс на ганаеца Иса Худа, който е на проби.

ЦСКА бе по-активният отбор в първите минути на двубоя и бързо стигнаха до попадение.  В 12-ата минута Брадли Мазику разигра с Али Соу и центрира отлично, а халфът на "червените" Санкаре вкара на празна врата с глава.

В 21-ата минута ЦСКА поведе с 2:0. Тибо Вион центрира много добре от ъглов удар. Валентин Антов се отскубна от защитата на Струмска слава и оставен непокрит вкара с глава.

Winbet - победата е емоция! (18+)

В 30-ата минута Тиаго Родригес бе изведен сам срещу вратаря на тима от Радомир, но не успя да реализира.

След 60-ата минута Акрапович подмени целия отбор, а в игра влезе и каращият проби ганаец Иса Худа.

В 72-ата минута "червените" поведоха с 3:0. Ахмедов изведе Джером Синклер по десния фланг, който центрира, а Рафаел изпревари защитник на тима от Радомир и вкара хубав гол за 3:0.

В 87-ата минута Адалберто Пеняранда направи отличен пробив до десния фланг на атаката на ЦСКА. Той навлезе в наказателното поле и намери Ахмед Ахмедов, който изпревари защитник на Струмска слава и на празна врата реализира четвъртия гол.

Преди този двубой "червените" изиграха три контроли на лагера в Турция и спечелиха с 4:0 срещу втория отбор на Алания, завършиха 0:0 със Стал Миелец и победиха Септември Симитли с 3:0. Следващата контрола на ЦСКА е на 29 януари срещу Пирин (Благоевград).

Ганаецът Иса Худа дебютира за ЦСКА (@Photo by Антон Узунов)

Публикувахте от Blitz Sport в Понеделник, 25 януари 2021 г.

ЦСКА - Струмска слава 4:0
1:0 Юнус Санкаре (13), 2:0 Валентин Антов (21), 3:0 Рафаел Енрике (72), 4:0 Ахмед Ахмедов (87)

ЦСКА: 1. Густаво Бусато (60- 25. Димитър Евтимов), 11. Петър Занев (46- 8. Греъм Кери), 2. Юрген Матей (66- 24. Джером Синклер), 3. Жеферсон Телес (60- 21. Амос Юга), 26. Валентин Антов (66- 28. Пламен Гълъбов), 18. Брадли Мазику (66- 7. Енрике Рафаел), 20. Tиаго Родригез (66- 23. Ахмед Ахмедов), 15. Тибо Вион (66- 4. Иса Худа), 13. Юнус Санкаре (60- 9. Адалберто Пеняранда), 22. Али Соу (66- 17. Toнислав Йорданов), 30. Георги Йомов (66- 19. Иван Турицов)
Резерви: 25. Димитър Евтимов, 19. Иван Турицов, 8. Греъм Кери, 21. Амос Юга, 23. Ахмед Ахмедов, 24. Джером Синклер, 28. Пламен Гълъбов, 7. Енрике Рафаел, 17. Toнислав Йорданов, 9. Адалберто Пеняранда, 30. Радослав Живков, 4. Иса Худа

Струмска слава: Драгомир Петков, Марио Дилчовски, Румен Сандев, Димитър Петков, Никола Борисов, Денислав Мицаков, Георги Иванов, Антон Тунгаров, Борислав Николов, Реджеп Халил, Ивелин Илиев
Резерви: Симеон Симоенов, Кристиян Китов, Мартин Костов, Александър Аспарухов, Димитър Митков, Георги Янев, Ерик Иванов, Любомир Граминов, Ивайло Стоянов
Треньор: Владимир Димитров