Всичко за Евро 2024 с БЛИЦ – ТУК!

Франция победи Австрия с минималното 1:0 на "Дюселдорф Арена" и започна с победа в група "D" на Евро 2024. Максимилиан Вьобер си вкара автогол с 38-ата минута, а голямата звезда на "петлите" Килиан Мбапе разочарова с фрапантни пропуски и накрая носът му бе разкървавен, след което Оливие Жиру го замени. В първия мач от тази група Нидерландия спечели с 2:1 срещу Полша.

Двата отбора се хвърлиха смело в двубоя, а първата опасност създадоха французите още в 8-ата минута, когато Мбапе нахлу в наказателното поле, но ударът му бе отразен от Патрик Пентц. Три минути по-късно пък включване на Тео Ернандес също завърши с опасен, но неточен шут.

Футболистите на Ралф Рангник продължаваха спокойно да се справят с опитите на "петлите" да наложат превъзходство и в 36-ата можеха да поведат. Кристоф Баумгартнер се озова сам срещу вратаря Менян, който обаче показа класата си и спаси с крак. Две минути по-късно се стигна до автогол на Максимилиан Вьобер за 0:1 след центриране на нахлулия отдясно в наказателното поле Мбапе.

Малко след почивката Гризман беше изблъскан от Вьобер и си удари главата в едно от странични пана, в резултат на което получи кръвотечение. В 55-ата минута Мбапе отново се възползва от пространствата в защита. Този път капитанът на французите излезе очи в очи с вратаря, но стреля в аут.

Момчетата на Дешан рязко вдигнаха темпото в 66-ата минута стигнаха до три положения чрез Гризман, Кунде и Тюрам, но нито един от тях не успя да се разпише. Двадесет минути по-късно след центриране на Антоан Гризман от свободен удар Килиан Мбапе бе блокиран от Кевин Дансо, чието рамо срещна носа на френския нападател и от него текна кръв, като останаха съмнения, че е счупен.

В деветте минути добавено време нито един от двата тима не реализира гол и така Франция започна с победа участието си в група "D" на надпреварата.

АВСТРИЯ - ФРАНЦИЯ 0:1
0:1 Максимилиан Вьобер (38-автогол)

Най-важното от мачa по минути:
1 - Начало на срещата.
8 - Килиан Мбапе получи вляво по атаката на французите нахлу в наказателното поле на австрийците и шутира, но вратарят Патрин Пентц изби в корнер, след който не последва опасност.
11 - Теао Ернандес шутира неточно към австрийската врата.
27 - Французите на свой ред се опитват да натиснат опонента си, но засега друго опасно положение пред вратата на австрийския тим няма.
32 - Кристоф Баумгартнер подаде към Конрад Лаймер, който стреля, но топката се озова право в ръцете на Майк Менян.
36 - След пробив отляво Михаел Грегорич пусна прострелно центриране към Марсел Забицер, който свали за Кристоф Баумгартнер, той се озова очи в очи с Майк Менян, който спаси със страхотен рефлекс и изби с крак, но съдията Хесус Хил Мансано отсъди аут.
38 - АВТОГОЛ на Австрия! Килиан Мбапе проби отдясно в наказателното поле и центрира, а Максимилиан Вьобер си вкара автогол с глава за 0:1.
45 - Край на първата част!
....................................................
46 - Начало на второто полувреме.
47 - Гризман беше изблъскан от Вьобер и си удари главата в едно от странични пана, в резултат на което получи кръвотечение.
55 - Тео Ернандес пусна великолепен извеждащ пас по въздух за Килиан Мбапе, който благодарение на скоростта си се измъкна от защитата на Австрия и излезе сам срещу вратаря Пентц, но не намери целта.
66 - Тео Ернандес навлезе в наказателното поле и пусна остро подаване по земя към Антоан Гризман, който обаче се размина с топката. В крайна сметка тя се озова в краката на Жул Кунде, който пробва диагонален удар, но бе блокиран.
67 - Н'Голо Канте изведе Маркус Тюрам на добра позиция, но той бе спрян от Патрик Пентц.
78 - Кристоф Баумгартнер и Майк Менян с тежък сблъсък в борба кой да стигне пръв до топката.
83 - Камавинга подаде в наказателното поле за Тюрам, чийто слаб удар не бе проблем за Пентц.
87 - Килиан Мбапе бе разкървавен след сблъсък на терена с Кевин Дансо и получи медицинска помощ извън него, след което се завърна и получи жълт картон, защото веднага легна на земята
89 - Мбапе е заменен от Оливие Жиру.
90+9 - Край на мача! Франция надви Австрия с 1:0 в първия си мач от групата.

Австрия: 13. Патрик Пентц – 5. Щефан Пош, 4. Кевин Дансо , 2. Максимилиан Вьобер  (593. Гернот Траунер), 16. Филип Мвене  – 9. Марсел Забицер (К), 6. Николас Зайвалд – 20. Конрад Лаймер , 19. Кристоф Баумгартнер , 10. Флориан Грилич (5923. Патрик Вимер)- 11. Михаел Грегорич (597. Марко Арнаутович)
Резерви: 1. Хайнц Линднер, 12. Никлас Хедъл – 3. Гернот Траунер, 7. Марко Арнаутович, 8. Александер Прасс, 14. Леополд Куерфелд, 15. Филип Лайнхарт, 17. Флориан Кайнц, 18. Романо Шмид, 21. Флавиус Данилиуц, 22. Матиас Зайдал, 23. Патрик Вимер, 24. Андреас Вайман, 25. Максимиан Ентруп, 26. Марко Грюл
Селекционер: Ралф Рангник

Франция: 16. Майк Менян – 5. Жул Кунде, 17. Уилиям Салиба, 4. Дайо Упамекано, 22. Тео Ернандес – 13. Н‘Голо Канте, 14. Адриен Рабио (716. Едуардо Камавинга) – 11. Усман Дембеле (7112. Рандал Коло Муани), 7. Антоан Гризман (90+119. Юсуф Фофана), 15. Маркюз Тюрам – 10. Килиан Мбапе (К) (909. Оливие Жиру)
Резерви: 1. Брис Самба, 23. Алфонс Ареола – 2. Бенжамен Павар, 3. Ферлан Менди, 6. Едуардо Камавинга, 8. Орелиен Чуамени, 9. Оливие Жиру, 12. Рандал Коло Муани, 18. Уорън Заир-Емери, 19. Юсуф Фофана, 20. Кингсли Коман, 21. Жонатан Клаус, 24. Ибрахима Конате, 25. Брадли Баркола
Селекционер: Дидие Дешан

Стадион: "Дюселдорф Арена", Дюселддорф
Съдия: Хесус Хил Мансано (Испания)
ВАР: Хуан Мартинес Мунуера (Испания)

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР

Изтеглете мобилното ни приложение БЛИЦ СПОРТ ОТТУК!