Всичко за Евро 2024 с БЛИЦ – ТУК!

Жителите на Германия поискаха преиграване на четвъртфинала на Евро 2024 срещу Испания (1:2 след продължения), а причината не неотсъдена дузпа в полза на „бундестима“ през второто полувреме при резултат 1:1.

Над 300 000 немци са се подписали в петиция, с която се иска двубоят с „червените фурии“ да се изиграе наново заради грешка на съдията Антъни Тейлър и ВАР.

При дискусионната ситуация след удар на Джамал Мусиала топката се удря в ръката на Марк Кукурея, но съдийски сигнал не последва. Чак два дни по-късно от УЕФА последва официален коментар, в който действията на Тейлър са оправдани с ново нареждане от преди Евро 2024. Според него няма дузпа, тъй като ръката на испанския национал е в естествено положение и насочена надолу.