Невяна Владинова доказа защо е най-добрата българска гимнастичка в момента. Красивата плевенчанка спечели златен медал на лента на Световната купа в Баку.

Неви изигра за пореден път по блестящ начин "Булерия"-та на Давид Бисбал и взриви публиката. Съдиите нямаше как да не оценят вълнуващото й съчетание с друго освен с първо място. Неви получи оценка 17,600 точки, на второ място остана Арина Аверина - 16,900, трета се нареди Алина Харнаско (Беларус) - 16,800 точки.

Това е първи златен медал за Невяна Владинова от Световна купа в кариерата й. Миналата година завоюва бронз на Световната купа в София - отново на лента. От началото на сезона Неви взе четири медала в Гран при турнира в Марбея (по-ниско ниво турнири от Световните купи), а в събота се окичи с бронз в многобоя. По-рано днес Владинова взе и бронз на топка.

Златният медал на Невяна е още един исторически момент за художествената ни гимнастика. За първи път родна състезателка спечели първо място на Световна купа от времето, в което се състезаваше Силвия Митева.