Райо Валекано спечели с 1:0 при визитата си на Виляреал и поднесе една от изненадите в 19-ия кръг на испанската Ла Лига.

На „Ла Серамика“ домакините започнаха по-добре и в 4-ата минута Йереми Пино бе оставен сам пред вратата, но прати топката покрай десния страничен стълб. Малко след изтичането на половин час игра Алекс Баена шутира от дистанция, но вратарят на гостите Столе Димитриевски спаси.

"Пчеличките" притъпиха домакинския натиск и нанесоха своя удар в 70-ата минута, когато Оскар Трехо пусна топката в наказателното поле, където защитата на Виляреал остави пространство на Серхио Камейо и той преодоля Филип Йоргенсен. Последва натиск на „жълтата подводница“, но защитата на гостите удържа натиска на Виляреал.

Така воденият от Андони Ираола тим вече има 3 победи и 2 равенства в последните си 5 мача като гост в Ла Лига, записвайки първи успех във Виляреал от 2000 година насам.

След успеха си "пчеличките" се изкачиха до 7-ото място във временното класиране с 29 точки на сметката си, докато „жълтата подводница“ остава на 5-а позиция с 31 точки.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ В ИСПАНСКАТА ЛА ЛИГА - ТУК!