Ювентус се справи у дома с Монца и след 2:1 се класира за 1/4-финалите в турнира за Купата на Италия, където ще срешне Лацио. Българският защитник Валентин Антов бе титуляр за гостите, изкара си жълт картон в 59-ата минута и остана на терена до 82-ата минута, когато бе заменен от Стефано Сенси.

„Старата госпожа“ поведе с ранен гол на Мойс Кийн (8), който засече с глава центриране на Уестън Маккени. Последваха спокойни минути и Монца стигна до изравнително попадение чрез Матия Валоти (24), който надскочи противниковата защита при корнер и с глава вкара за 1:1.

"Бианконерите" доминираха след гола на гостите и през втората част стигнаха до победен гол, дело на Федерико Киеза (78), който демонстрира индивидуалната си класа и след самостоятелен пробив и удар от границата на наказателното поле се разписа за крайното 2:1. Финалният натиск на гостите не доведе до резултат и те приключват с участието си в турнира.