ПОСЕТЕТЕ СТРАНИЦАТА НА БЛИЦ ЗА МОНДИАЛ 2022 - ТУК!

Aвстралия излъга Дания с 1:0 в последния им мач от група D и се класира за 1/8-финалите на Световното в Катар, където ще срещне победителя от група C. Матю Леки (60) се превърна в герой за "кенгурата", реализирайки единствения гол в срещата. В другия мач Тунис хвърли бомбата и надви актуалния световен шампион Франция с 1:0, но завършва трети в групата и се сбогува с Мондиал 2022.

Датчаните започнаха по-активно и стигнаха до първи шанс в 11-ата минута, когато Мартин Братуайт изведе Матиас Йенсен, който приндуи Матю Райън да спасява. Последваха още две добри ситуации за "червения динамит", като при една от тях Сков Олсен отправи неточен удар. В 22-а минута с точен удар за австралийците се отчете Райли МакГрий, но без проблеми за Каспер Шмайхел. Три минути след това Матиас Йенсен получи страхотен шанс. Той се озова на стрелкова позиция, след като датските футболисти разиграха на високо темпо. Ударът на Йенсен обаче разочарова.

До края на полувремето темпото поспадна, а Дания се затрудняваше със създаването на положения в търсене на задължителната победа. В 42-ата минута Йеспер Линдстрьом получи на добра позиция отляво, но не успя обаче да намери най-доброто продължение на атаката.

Австралия стартира активно втората част и организира много опасна атака отляво. Последва остро центриране по земя. Джаксън Ървайн стреля от движение, но не съумя да намери очертанията на вратата.

Световното е за ВСЕКИ! 1500 x 50 лв. Всеки ден до края на Мондиала

След почивката австралийците записаха силен старт пред Джаксън Ървайн се откри добър шанс, но с удар от движение не успя да намери целта.

След час игра "кенгурутата" организираха брилянтна контраатака и Матю Леки беше изведен зад отбраната на Дания, излъга двама защитници и с изключително прецизен удар вкара за 1:0.

В 71-вата минута Каспер Долберг беше потърсен в наказателното поле и падна на тревата, а Мустафа Горбал показа бялата точка, но страничният съдия бе вдигнал флага за засада, така че решението бе коригирано. ВАР потвърди, че Долберг в действителност е бил в неправомерна позиция.

Австралия много успешно неутрализираше атаките на Дания, а в 88-ата минута все пак резервата Александър Бах опита техничен удар, който обаче прелетя покрай целта. До края на срещата "червения динамит" не успя да избухне и приключи  с участието си на Мондиал 2022.

След втория си успех австралийците събраха 6 точки, но остават втори след Франция с по-лошата голова разлика и на 1/8-финалите ще играят с победителя в група C. Дания завърши на последното място в групата със само една точка.

ВИЖТЕ КЛАСИРАНИЯТА В ГРУПИТЕ!

ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

AВСТРАЛИЯ - ДАНИЯ 1:0
1:0 Матю Леки (60)

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
11 -  Първа възможност за Дания. Извеждащ пас на Мартин Брайтуайт, топката стигна до Матиас Йенсен, който стреля, а Матю Райън спаси.
22 - Райли МакГрий се отчете с точен удар, но без проблеми за Каспер Шмайхел.
25 - Нов удар на Йенсен, стражът на Австралия отново се справи.
45+2 - Край на първото полувреме.
--------
46 - Начало на втората част.
48 - Джаксън Ървайн имаше добър шанс, но с удар от движение не успя да намери целта.
60 - ГОООЛ за Австралия! "Кенгурутата" организираха брилянтна контраатака и Матю Леки беше изведен зад отбраната на Дания, излъга двама защитници и с изключително прецизен удар вкара за 1:0.
67 - Азиз Бехич проби през трима в наказателното поле, но в крайна сметка датски футболист му изби топката в корнер.
71 - Каспер Долберг беше потърсен в наказателното поле и падна на тревата, а Мустафа Горбал показа бялата точка, но страничният съдия бе вдигнал флага за засада, така че решението бе коригирано.
88 - Александър Бах получи топката в наказателното поле и шутира неточно встрани от вратата.
90+6 - Край на мача! Австралия излъга Дания с 1:0 и се класира за 1/8-финалите като втори в групата.

Australia
АВСТРАЛИЯ: 1.Матю Раян (к), 2.Милош Дегенек , 19.Хари Сутар, 4.Кай Роус, 16.Азиз Бехич , 7.Матю Леки (8910. Айдин Хрустич), 22.Джаксън Ървайн, 13.Аарън Мой, 14.Райли Макгрий (748. Бейли Райт), 23.Крейг Гудуин (4626. Кийну Бакус), 15.Митчел Дюк (829. Джейми МакЛарън)
Резерви: 12. Андрю Редмейн, 18. Дани Вукович, 3. Натаниел Аткинсън, 5. Фран Карачич, 8. Бейли Райт, 20. Томас Денг, 24. Джо Кинг, 6. Марко Тилио, 10. Айдин Хрустич, 11. Авер Мабил, 17. Камерън Девлин, 26. Кийну Бакус, 9. Джейми МакЛарън, 21. Гаранг Куол, 25. Джейсън Къмингс
Треньор: Греъм Арнолд

Shirt badge/Association crest
ДАНИЯ: 1.Каспер Шмайхел, 2.Йоаким Андерсен, 6.Андреас Кристенсен (4626. Александър Бах), 5.Йоаким Меле (7021. Андреас Корнелиус), 13. Расмус Кристенсен, 23. Пиер-Емил Хойберг, 10. Кристиан Ериксен (к), 7.Матиас Йенсен (5914. Микел Дамсгор), 11.Андреас Сков Олсен (6924. Роберт Сков ), 9.Мартин Брайтуайт (5912. Каспер Долберг), 25.Йеспер Линдстрьом
Резерви: 16.Оливер Кристенсен, 22. Фредерик Рьонол, 3. Виктор Нелсон, 4. Симон Кяер, 17. Йенс Ларсен, 24. Роберт Сков, 26. Александър Бах, 15. Кристиан Норгоор, 18.Даниел Вас, 12.Каспер Долберг, 14.Микел Дамсгор, 19. Йонас Винд, 20. Юсуф Полсен, 21. Андреас Корнелиус
Треньор: Каспер Хюлманд

Ал Уакра, „Ал Джануб Стейдиъм“
Съдия: Мустафа Горбал (Алжир)

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР