Левски загуби с 0:1 четвъртата си проверка от лагера на турска земя. "Сините" допуснаха първо поражение през 2002 година, нанесено от Генчлербирлиги. Победното попадение дойде от дузпа в 71-ата минута, която беше реализирана от Каракаш. Радослав Цонев нацели гредата в 38-ата минута след добре изпълнен пряк свободен удар. Новото попълнение на българския тим Ноа Сонко Сундберг беше на игрището, за да наблюдава мача.

Начален Бонус до 1000 лв. за онлайн казино игри от efbet

В 21-ата минута дойде и първият удар към една от двете врати и бе на сметката на турския тим.  Мерт засече с глава, но твърде слабо и Николай Михайлов улови без никакви проблеми.

Пет минути по-късно дойде и чисто положение пред "сините". Билал Бари успя да отмъкне топката от защитник на Генчлербирлиги, след което напредна сам отляво, влезе в наказателното поле и подаде за непокрития Димитър Костадинов. Бившият футболист на Септември стреля от около точката за изпълнение на дузпа, но право във вратаря.

Атаката на „сините“ продължи и Радослав Цонев пусна чудесен пас за Бари, който реализира, но беше в положение на засада.

В 38-ата минута Радослав Цонев удари гредата след добро изпълнение на пряк свободен удар. Четири минути по-рано Уелтън стреля диагонално от границата на наказателното поле, но топката не намери целта.

До почивката двата тима не намериха път към мрежите.

При една от опасните си атаки към вратата на Левски, през втората част, Генчлербирлиги стигна до изпълнение на дузпа, която беше отсъдена за нарушение на Николай Михайлов срещу съперников играч. Зад топката застана Каракаш и откри резултата в 71-ата минута.

Малко по-късно от изгодна ситуация Кръстев не сполучи да изравни резултата. В крайна сметка Левски отстъпи за първи път от лагера си, след като в предишните 3 мача завърши с ремита.

Левски - Генчлербирлиги 0:1
0:1 Каракаш (71-дузпа)

Най-важното по минути:

1 - Старт на мача
26 - Димитър Костадинов излезе на голова позиция, но вратарят спаси с вещина
38 - Радослав Цонев разтресе гредата след добре изпълнен пряк свободен удар от около 20 метра
45 - Край на първото полувреме
46 - Старт на второто полувреме
71 -
 Гол за турския тим от дузпа, за нарушение на Михайлов срещу съперников играч
90 - Край на мача

Съставите:

Logo Левски:  13.Николай Михайлов, 91.Драган Михайлович, 5. Келиан ван дер Каап, 33. Хосе Кордоба, 6. Вендерсон Цунами, 10. Радослав Цонев, 30. Филип Кръстев, 20. Димитър Костадинов, 17. Уелтън, 11. Здравко Димитров, 19. Билал Бари

ГенчлеGençlerbirliği Spor Kulübüрбирлиги: Рамазан, Мухамед, Арда, Метехан, Юмурчан, Гьокхан, Дмутро, Сердарчан, Беляев, Салалих, Елеке

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение