ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Левски надви с 3:2 Рига (Латвия) в третата си контрола по време на лагера в Дубай. Победата е първа за тима на Станимир Стоилов в подготовката след загубите с 1:2 от Ал Насър (Дубай) и 2:3 от шампиона на Кувейт - Ал Кувейт.

Новото попълнение на Левски Рикардиньо се развихри с два гола срещу Рига. За 21-годишния бразилски нападател това са първи голове с екипа на "сините". Веднъж точен беше и Асен Чандъров - от дузпа.

Латвийският отбор вчера направи 4:4 с Ботев (Пловдив). Само сред три дни Левски ще играе втори мач срещу същия съперник. Двубоят ще е на 25 януари.

Българският нападател на Рига Георги Минчев, който не беше сред заявения стартов състав, откри резултата. Той беше точен от дузпа в 20-ата минута. Само три минути по-късно Асен Чандъров изравни за Левски от 11-метров наказателен удар. Той беше отсъден за нарушение срещу Рикардиньо.

Toп Коефициенти за efbet Лига!

Фенове съсипват Левски заради контролите

В 30-ата минута Ивелин Попов засече центриране на Уелтън отляво, но не успя да уцели вратата на съперника. До края на първото полувреме нямаше нови голови ситуации.

В самото начало на втората част Иля Коротковс от Рига беше отстранен от игра, след като получи втори жълт картон заради задържане на Илиян Стефанов. Футболистът на латвийците беше заменен от друг играч на тима. В 53-ата минута Ивелин Попов нямаше шанс, когато след негов удар топката се отби в напречната греда.

Пет минути след почивката Рикардиньо вкара първия си гол за "сините". Бразилецът с крак засече центриране от корнер на Ивелин Попов.

Впоследствие Роналдо пропусна от чиста позиция след пас на Ивелин Попов. В 73-ата минута Рига изравни резултата. След грешка в центъра на „сините“, играч на латвийците се озова сам срещу Пламен Андреев и прати топката във вратата.

Само три минути по-късно Рикардиньо вкара втория си гол в мача. Бразилецът се разписа след комбинация с Роналдо за 3:2.

В 78-ата минута Ивелин Попов и Роналдо бяха заменени от Асен Митков и Антоан Стоянов. Малко преди края и Рикардиньо излезе, а на негово място се появи Преслав Бачев.

ЛЕВСКИ - РИГА 3:2
0:1 Георги Минчев (20-дузпа), 1:1 Асен Чандъров (23-дузпа), 2:1 Рикардиньо (50), 2:2 (73), 3:2 Рикардиньо (76)

Левски: 13. Николай Михайлов (46-1. Пламен Андреев), 18. Роналдо (78-71.Антоан Стоянов), 23. Ноа Сонко Сундберг, 33. Хосе Кордоба, 6. Вендерсон Цунами,– 8. Андриан Краев (60-22. Патрик-Габриел Галчев) , 20. Асен Чандъров, 14. Илиян Стефанов (60-30. Филип Кръстев), 10. Ивелин Попов (78-27.Асен Митков), 9. Рикардиньо (83-16.Преслав Бачев), 17. Уелтън (63-88. Марин Петков)
Резерви: 1. Пламен Андреев, 2. Жереми Петрис, 5. Келиан ван дер Каап, 16. Преслав Бачев, 22. Патрик-Габриел Галчев, 27. Асен Митков, 30. Филип Кръстев, 38. Александър Божилов, 39. Дейвид Михалев, 50. Кристиан Димитров, 71. Антоан Стоянов, 88. Марин Петков, 99. Иван Андонов

Групата на Рига: 1. Рихартс Матревикс, 12. Кристапс Зомерс, 9. Армандс Петерсонс, 35. Кирилис Илийнс, 20. Вячеславс Исайевс, 22. Иля Коротковс, 6. Дъглас Бегквист, 17. Огунджи Олабанжо, 77. Жоао Педро, 7. Юри Вакулко, 3. Мор Тала, 28. Райвис Юрковскис, 23. Едуардс Дашкевичс, 5. Абиодун Огунийи, 99. Марко Регза, 18. Лукас Ранжел, 91. Георги Минчев

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Зимна подготовка 2023