Френският тим Страсбург обърна у дима Макаби (Хайфа) с 3:1 в първия им мач от втория квалификационен кръг на Лига Европа и е по-близо до класиране за следващия етап, където ще има за съперник Локомотив (Пловдив) или Спартак (Търнава). „Смърфовете“ взеха аванса от 2:0 след първата среща в Пловдив.

Максим Плакусченко (39) изведе израелците напред в резултата, но още до края на първата част домакините изравниха с гол на Людовик Ажорке (45-дузпа). Наказателният удар бе отсъден за нарушение на Аяд Хабаши, който получи червен картон.

При числен превес на терена след почивката французите доминираха и стигнаха до пълен обрат с попадение на Адриен Томасон (47) след пас на Ажорке. След това Томасон асистира на Жонас Мартен (61), който вкара за 3:1. Елзасците имаха и други положения, с които стигнат до по-убедителна победа, а вратарят Матс Зелц спаси сигурен гол след силен шут на Хазиза в края.

Реваншът в Израел е след седмица на 1 август от 20:00 часа българско време.