Лудогорец загуби с 2:4 от Брага като гост в среща от четвъртия кръг на Лига Европа и все още няма победа в групата.

Мачът започна с разменени опасности пред двамата вратари, а първият точен удар дойде в 17-ата минута и беше дело на Рикардо Орта. Минути по-късно и Галено се озова в добра позиция, но стреля встрани. Домакините удариха напречната греда в 22-ата минута след шут на Рикардо Орта.

Брага поведе в 26-ата минута с попадение на Ал Мусрати, който преодоля Кахлина с топовен удар. По-малко от десет минути бяха нужни на българския шампион, за да стигне до равенството. То дойде с попадение на Пиерос Сотиру, разписал се за 1:1 след пас на Десподов.

Радостта на българския отбор обаче не продължи дълго и Брага шокира "орлите" с две попадения в рамките на три минути. Първо се разписа Юри Медейрош (37') за 2:1, а след него и Галено (40') за 4:1.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

Втората част започна с две много сериозно опасности пред двамата вратари, които обаче се справиха с ударите на Витиня и Десподов.

След двете положения двамата треньори направиха по няколко смени, което накъса играта. Това не попречи на резервата Марио Гонзалес да се разпише минута след появата си в игра за 4:1. Няколко минути след това головото шоу продължи, но този път попадение падна във вратата на Брага и Игор Пластун се разписа за 4:2 след пас на Десподов.

В другата среща от групата Мидтиланд изненадващо победи Цървена звезда с 1:0. Автогол на Канга и два червени картона попречиха на сърбите да вземат нещо повече от двубоя в Белград. При това положение Брага е новият лидер в класирането с 9 точки, Цървена звезда слиза до второто място със 7, Мидтиланд е трети с 5, а Лудогорец на последната позиция с 1 точка.

Лудогорец е в серия от 14 мача без победа в групова фаза от евротурнирите.

БРАГА - ЛУДОГОРЕЦ 4:2
1:0 Ал Мусрати (26'), 1:1 Пиерос Сотиру (33'), 2:1 Юри Медейрош (37'), 3:1 Галено (40'), 4:1 Марио Гонзалес (73'), 4:2 Игор Пластун (79')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
6'  Десподов и Икоко комбинираха отдясно, но спечелиха само корнер.
11' Брага изпълни ъглов удар, но топката бе изчистена настрани от защитник.
13' Нов опит на домакините. Медейрос шутира отдясно, но твърде неточно.
17'  Първи точен удар към една от двете врати. Рикардо Орта опита да изненада Кахлина в далечния ъгъл, но Кахлина се справи.
21'  СТРАХОТЕН ШАНС за Брага! Галено проби по лявото крило и стреля, но топката премина на сантиметри от вратата.
22'  ГРЕДА за домакините! Рикардо Орта се озова в добра позиция в наказателното поле и стреля, но топката се отклони в напречната греда
26'  ГОЛ за Брага! Ал Мустрати отправи бомбен удар от дистанция, Кахлина я видя късно и опита да я отбие, но неуспешно!
31' Поредна атака пред вратата на Лудогорец! Галено проби отляво и подаде остро, но топката не стигна до негов съотборник.
33'  ГОООООООЛ за Лудогорец! Пиерос Сотиру изравнява резултата, останал сам срещу Матеус след пас на Десподов.
37'  ГОЛ  за Брага! Юри Медейрош остана сам в наказателното поле, получи пас отляво и с премерен удар отново даде аванс на Брага.
40'  ГОЛ за Брага! Галено бележи за 3:1, след като овладя на гърди и прониза Кахлина.
45' Край на първата част.

46' Начало на втората част,
52'  ОПАСНОСТ пред вратата на Лудогорец! Витиня стреля, но Кахлина се справи.
58'  НЕВЕРОЯТНА ВЪЗМОЖНОСТ за Лудогорец! Доминик Янков изведе Кирил Десподов зад защитата на Брага, той стреля, но вратарят отклони топката и тя премина на сантиметри встрани.
73'  ГОЛ за Брага! Резервата Марио Гонсалес се разписа минута след появата си в игра, след като беше изведен отляво
79'  ГОООООЛ за Лудогорцец! Игор Пастун се възползва от добро центриране на Кирил Десподов и намали резултата - 4:2.
87' ХУБАВ УДАР на Доминик Янков, но вратарят на Брага улови.
90+4' Край на мача.

БрагаБРАГА: 1. Матеус – 2. Ян Коуто, 15. Пауло Оливейра, 4. Диого Лейте, 5. Нуно Секейра (75  86. Бруно Родригеш) – 45. Юри Медейрош , 8. Ал Мустрати  (62  25. Лукас Минейро), 88. Андре Кастро (70  10. Андре Орта) – 90. Галено  (70 74. Франсиско Моура) , 99. Виктор Оливейра - Витиня (62 19. Марио Гонсалес ) , 21. Рикардо Орта
Резерви: 12. Тиаго Са, 9. Абел Руиз, 11. Лукас Пиазон, 34. Раул Силва, 67. Жан-Баптист Горби, 70. Фабиано, 78. Роджър Фернандес,

ЛудогорецЛУДОГОРЕЦ:  71. Кристиан Кахлина – 4. Сисиньо, 30. Игор Пластун  , 24. Оливие Вердон, 22. Джордан Икоко - 64. Доминик Янков, 8. Клод Гонсалвеш, 25. Мануел Шоу  (65 25. Стефан Баджи)  – 13. Мавис Чибота (65  37. Бърнард Текпетей) , 19. Пиерос Сотиру  (74  10. Елвис Ману), 11. Кирил Десподов
Резерви: 1. Серджио Падт, 67. Дамян Христов, 5. Георги Терзиев, 6. Шакил Пинас, 29. Дорин Ротариу,

Стадион: "Ещадио Мунисипал де Брага"
Съдия: Глен Ниберг (Швеция)
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия