ЦСКА загуби с 0:2 домакинството си на румънския шампион ЧФР Клуж на старта на груповата фаза в Лига Европа. В другата среща Йънг Бойс допусна обрат срещу Рома - 1:2.

Футболистите на Стамен Белчев имаха повече ситуации от гостите, но така и не съумяха да отбележат. "Червените", които се радваха на мощна подкрепа от трибуните на Националния стадион "Васил Левски", упражниха домакински натиск в началото на двубоя. Георги Йомов и Али Соу пропуснаха преди почивката, a в началото на втората част Клуж поведе. В 53-ата минута точен беше Марио Рондон.

Избраниците на Дан Петреску вкараха втори гол в 74-ата минута, с което отчаяха "армейците". Чиприан Деац се разписа от спорна дузпа за 0:2. Tурският съдия Халил Умут Мелер отново поряза "армейците" както и срещу ФК Копенхаген през 2018 г. Реферът маркира фаул на Амос Юга срещу Дебелюх. Двамата футболисти се държаха в наказателното поле на ЦСКА, Юга падна и събори съперника, а съдията прецени, че има основание да oтсъди 11-метров наказателен удар.  Вратарят на "червените" Густаво Бусато нямаше шанс при изпълнението на Деац и му се наложи да извади топката от мрежата си за втори път.

Winbet - победата е емоция! (18+)

През второто полувреме избраниците на Стамен Белчев почти нямаха възможности, въпреки направените смени. В игра влязоха Жул Кейта, Ахмед Ахмедов, Стефано Белтраме и Енрике Рафаел, но и това не доведе до промяна на резултата. В 71-ата минута пък Юнус Санкаре направи лошо впечатление с поведението си. Играчът на ЦСКА побесня след смяната си и изрита бутилките с минерална вода край пейката и се наложи да бъде успокояван.

Tази вечер "червените" отново не успяха да прекъснат лошата си серия срещу румънски отбори. През 1956 година "армейците" елиминират в турнира за КЕШ Динамо (Букурещ) след внушителното 8:1 в София и 2:3 в Румъния, след което обаче започва черният период - три отпадания от Стяуа. През 1997 година - 3:3 в Букурещ и 0:2 в София, през 2004 - загуба с 1:2 като гост и 2:2 у дома и през 2011 - поражение с 0:2 в Букурещ и 1:1 на българска територия. Балансът на ЦСКА срещу румънски отбори вече е 1 победа, 3 равенства и 5 загуби.

Следващият мач на "армейците" в група "А" на Лига Европа е гостуване на Рома в Рим - на 29 октомври от 22:00 часа.

БЛИЦ представя всичко за българското участие в Европа

ЦСКА - ЧФР КЛУЖ 0:2
0:1 Марио Рондон (53), 0:2 Чиприан Деац (74-дузпа)

Maчът по минути с БЛИЦ:
1 - Начало на двубоя.
3  Далечен удар на Георги Йомов беше спасен от вратаря на Клуж Балградеан. Стражът на гостите изби с една ръка топката, която летеше право в левия му ъгъл.
6  Али Соу пресира Балградеан, нападателят на ЦСКА отне топката до аутлинията, след което шутира, но стражът на гостите блокира.
10 - Удар на Тиаго Родригес, вратарят на Клуж улови топката.
13 - Амос Юга също пробва мерника си, изпрати топката покрай дясната греда в аут.
19 - Първи шанс за гостите. Паун стреля силно, получи се рикошет в играч на ЦСКА, след което топката прелетя над напречната греда.
20 - Нова възможност за Клуж. Юрген Матей увисна, за късмет на "червените" топката излезе в аут.
25 - Али Соу засече с глава центрираната топка, вратарят на Клуж сигурно я улови.
26 - Удар на Тиаго Родригес излезе в аут.
31 - Бусато спаси изстрел на Паун.
36  Отменен гол! Матео Сушич прати топката във вратата на ЦСКА, но съдията преди това маркира нарушение на Дамян Джокович, който избута в гръб Юрген Матей.
41 - Йомов центрира отстро отдясно, получи се неразбирателство между Бурка и Винисиус, от което Соу не успя да се възползва.
45 - Добавеното време е 1 минута.
45+1 - Край на първото полувреме.
-----------------------
46 - Начало на второто полувреме.
53  ГОЛ! Клуж поведе след гол с глава на Марио Рондон, който беше изпуснат от Синклер пред Бусато и вкара.
61  Първи жълт картон в мача, получи го Йомов за фаул срещу Паун.
63  Стамен Белчев заменя Синклер с Жул Кейта.
71  Ахмед Ахмедов влиза в игра, Санкаре напуска терена.
71 - Санкаре беше видимо ядосан след смяната си и изрита няколко бутилки с минерална вода до скамейката.
72  Дузпа за Клуж! Реферът Халил Умут Мелер посочи бялата точка, маркирайки фаул на Амос Юга срещу Дебелюх. Двамата футболисти се държаха в наказателното поле на ЦСКА, след което Юга падна и събори Дебелюх, а съдията прецени, че има основание да oтсъди 11-метров наказателен удар.
74  ГОЛ! Клуж удвоява преднината си - 0:2. Чиприан Деац стреля силно и не остави шанс на Бусато.
80  Йомов е сменен от Енрике Рафаел.
80  Тиаго Родригес отстъпи място на Стефано Белтраме.
83  Жълти картони за Кипчиу и Вион, които се спречкаха, изпускайки нервите си.
87 - Далечен удар на Амос Юга, топката прелетя високо над вратата на гостите.
90 - Добавеното време е 3 минути.
90+3 - Край на мача. ЦСКА загуби от ЧФР Клуж с 0:2.

CSKA Sofia (Bul)
ЦСКА: 1.Густаво Бусато, 15.Тибо Вион , 26.Валентин Антов (к) , 2.Юрген Матей , 18.Брадли Мазику, 21.Амос Юга, 20.Тиаго Родригес (80  10.Стефано Белтраме), 24.Жером Синклер (63  14.Жул Кейта), 13.Юнус Санкаре (71  23.Ахмед Ахмедов), 30.Георги Йомов  (80  7.Енрике Рафаел), 22.Али Соу
Резерви: 25.Димитър Евтимов, 3.Жеферсон, 11.Петър Занев, 19.Иван Турицов, 7.Енрике Рафаел, 10.Стефано Белтраме, 14.Жул Кейта, 17.Адалберто Пеняранда, 23.Ахмед Ахмедов
Треньор: Стамен Белчев

ЧФР КЛУЖ34.Кристиан Балградеан, 16.Матеус Сушич, 55.Пауло Винисиус, 3.Aндрей Бурка, 45.Мауро Камора, 10.Чиприан Деац  (78  27.Александру Кипчиу ), 28.Овидиу Хобан, 8.Дамян Джокович, 7.Константин Паун (83  11.Микаел Перейра), 99.Марио Рондон  (87  98.Николае Кърнац), 22.Габриел Дебелюх (87  77.Якуб Войтуш)
Резерви: 12.Гжегож Сандомиерски, 4.Кристиан Манеа, 9.Билел Омрани, 11.Микаел Перейра, 13.Денис Чоботариу, 14.Ясмин Латовлевичи, 27.Александру Кипчиу, 77.Якуб Войтуш, 92.Мике Сестор, 94.Кътълин Иту, 96.Джока, 98.Николае Кърнац
Треньор: Дан Петреску

София, Национален стадион "Васил Левски"
Съдия: Халил Умут Мелер (Турция)

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация

Снимки: АНТОН УЗУНОВ