ЦСКА 1948 спечели с 2:1 домакинството си на Пафос в първата среща от третия квалификационен кръг на Лигата на конференциите. Tимът на Валентин Илиев, който елиминира Будучност (Черна гора), се представи силно на "Васил Левски" тази вечер и взе минимален аванс срещу кипърския съперник преди реванша на стадион „Стелиос Кирякидис“ - на 15 август от 22:00 часа.

Муамер Танкович даде преднина на Пафос в 9-ата минута, а в 29-ата Марио Илиевски изравни. Пълният обрат за "червените" стана факт в 51-ата минута, когато Талис се разписа от дузпа. Илиевски вкара и втори гол, който обаче беше отменен заради нарушение в атака.

Гостите от Кипър започнаха малко по-активно. В 9-ата минута Танкович получи пас отляво в наказателното поле и стреля от 14-15 метра, а Маринов изби. Секунди по-късно Жажа нахлу опасно към вратата на ЦСКА 1948 и последва подаване по земя към непокрития Муамер Танкович, който даде преднина на Пафос - 0:1.

В 14-ата минута и ЦСКА 1948 погледна по-смело към противниковата врата. Кирилов осъществи пробив през центъра и намери Карагарен отдясно, а бившето крило на Локо (Пд) му върна подаването. Капитанът на "червените" се измъкна от бранител в синьо, но не успя да нанесе по-качествен изстрел и пропусна добра възможност за изравняване.

Пафос отговори с изстрел на Нейм от дистанция, а Маринов отрази. В 19-ата минута Жажа отново създаде суматоха в наказателното поле на българския тим, а ударът му бе спасен от стража на "червените".

Постепенно ЦСКА 1948 се оттърси от шока след допуснатия гол и на свой ред натисна милионната кипърска селекция. В 29-ата минута играч на Пафос като по чудо не се вкара автогол след много опасно центриране отдясно на Карагарен, тъй като нацели напречната греда при опит да го изчисти.

Тапката обаче остана в българския тим. Последва подаване към Талис, а халфът върна с едно докосване за Илиевски. Северномакедонският таран не се церемони много преди да скъса мрежата на Пафос чрез мощен шут от 7-8 метра с десния крак.

До края на полувремето футболистите на Валентин Илиев заложиха на преса по целия терен и на няколко пъти успяха да притиснат съперника, но не се възползваха от неговите грешки. от своя страна Пафос разчиташе на дълги подавания към фланговете и на два пъти те се получиха по дясното крило, но "червените" се справиха добре с центриранията в наказателното им поле.

Втората част започна ударно за ЦСКА 1948. В 48-ата минута Илиевски се пребори много добре с централните бранители на гостите, а Лукасен го фаулира грубо отзад в наказателното поле и реферът отсъди дузпа. Зад топката застана Талис, който литна националния страж на Хърватия Ивушич и отбеляза с шут по земя в долния десен ъгъл.

В 53-ата минута Кирилов овладя на лявото крило, влезе на вътре и отправи фалцов изстрел, но в аут. Десет минути по-късно отлична контраатака, подета след брилянтна намеса на Ценов в защита, премина през Кирилов. Крилото преодоля Лукасен и центрира към Карагарен. Последва много опасен шут на последния, който се спря в тялото на намиращия се пред голлинията Илиевски.

В 71-ата минута домакините разиграха късо корнер. Последва много опасен диагонален шут на Талис, който след рикошет излезе в нов ъглов удар. След неговото изпълнение Даскалов стреля, Ивушич изби, а при добавката Илиевски вкара от метър на празна врата.

Попадението обаче бе отменено чрез много спорно решение след преглед с ВАР, тъй като реферите прецениха, че Даскалов е извършил нарушение преди да отправи своя удар.

Три минути по-късно Пафос като по чудо не изравни, тъй като техен състезател засече с глава центриране отляво, което излезе на сантиметри в аут покрай лявата греда.

В 82-ата минута Петър Маринов блесна с ново спасяване, този път след силен удар на Драгомир. Малко след това Давид Голдар имаше възможност, засече с глава центрираната топка, но прави в напречната греда за щастие на "червените", които се поздравиха с победата - 2:1.

ЦСКА 1948 - ПАФОС 2:1
0:1
Муамер Танкович (9), 1:1 Марио Илиевски (29), 2:1 Талис (51-дузпа)

По-интересното по минути
1 - Начало на мача.
8 - Отлична намеса на Петър Маринов. Вратарят на ЦСКА 1948 спаси опасен удар на Танкович.
9  ГОЛ! 1:0 за Пафос. Жажа напредна по лявото крило, подаде на Муамер Танкович, който с първото си докосване в наказателното поле на домакините засече топката право в мрежата и даде преднина на гостите от Кипър.
29
ГОЛ! ЦСКА 1948 изравни - 1:1! Mарио Илиевски е точен. Бирсент Карагарен проби отдясно и центрира остро в наказателното поле на Пафос, Давид Голдар се опита да изчисти топката с глава, но за малко да си отбележи автогол, тъй като уцели напречната греда. Илиевски се възползва от разбъркването и реализира.
45+2 - Край на първото полувреме.
-------------
46 - Начало на второто полувреме.
53 - Отличен рейд на Радослав Кирилов завърши с опасен удар, топката прелетя покрай лявата греда в аут.
51  ГОЛ! ЦСКА 1948 осъществи пълен обрат - 2:1. Талис е точен от дузпа. Наказателният удар беше отсъден за нарушение срещу Марио Илиевски.
72   Отменен гол! Марио Илиевски се разписа за втори път, но след преглед с ВАР попадението беше отменено заради нарушение на Реян Даскалов.
83  ГРЕДА! Давид Голдар за малко да изравни с глава, топката се отби в напречната греда.
90+6 - Край на мача.

FK CSKA 1948 Sofia
ЦСКА 1948: 1. Петър Маринов, 19. Стив Фуртадо, 14. Теодор Иванов, 21. Емил Ценов, 31. Том Рапнуи, 28. Неделко Пишчевич, 22. Реян Даскалов, 9. Бирсент Карагарен, 7. Талис  , 10. Радослав Кирилов (к), 40. Марио Илиевски
Резерви: 12. Леви Нтумба, 6. Радослав Илиев, 11. Касиано Бузон, 16. Мартин Атанасов, 25. Евгений Сердюк, 26. Ивайло Марков, 39. Парвиз Умарбаев, 58. Марто Бойчев, 61. Октавио, 91. Райън Бидунга
Треньор: Валентин Илиев

Pafos FC
ПАФОС: 1. Ивица Ивушич, 23. Дерик Лукасен, 25. Мустафа Наме, 5. Давид Голдар, 3. Матиас Мелусо, 30. Влад Драгомир, 6. Педро Пелажио, 7. Бруно, 11. Жажа, 22. Муамер Танкович , 10. Жайро (к)
Резерви: 83. Панайотис Теодулу, 93. Неофитос Михаел, 2. Костас Пилеас, 24. Они Валакари, 26. Иван Шунич, 33. Андерсон, 45. Рафаел Понтело, 70. Мариос Илия, 77. Жоао Корея, 88. Пепе
Треньор: Хуан Карлос Карседо

София, ст. "Васил Левски"
Съдия: Денис Шурман (Украйна)

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР