Левски и ПАОК завършиха 1:1 в реванша от втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите и "сините" на Станимир Стоилов продължават напред с общ резултат 3:1.

Роналдо отбеляза в 25-ата минута и смълча ентусиазираните гръцки фенове на стадион "Тумба", а в 56-ата Тиаго Данташ изравни.

Домакините завършиха с 9 човека след червени картони на Виейриня и Дъглас Аугусто, като Левски пропусна да спечели и този мач. В добавеното време Уелтън имаше златен шанс, но не можа да се разпише сам срещу вратаря Доминик Котарски.

Припомняме, че "сините" спечелиха с 2:0 първата среща на "Герена" след голове на Уелтън и Билал Бари.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

За реванша в Солун Станимир Стоилов заложи на същите титуляри от победата в София. Избраниците на Мъри се представиха много силно и на "Тумба" и заслужено успяха да отстранят класния съперник ПАОК, който само преди няколко месеца игра четвъртфинал в Лигата на конференциите.

Следващият съперник на Левски ще бъде Хамрун Спартанс от Малта, който победи с 1:0 босненския Вележ (Мостар) в реванша от втория квалификационен кръг и го елиминира с общ резултат 2:0. Според жребия първата среща ще се изиграе в София на 4 август, а реваншът е на 11 август в Малта. Има вероятност обаче УЕФА да направи разместване, тъй като на 4 август и ЦСКА трябва да домакинства в своя мач от третия квалификационен кръг срещу Мура или Сейнт Патрикс.

"Сините" започнаха добре на "Тумба" и не позволиха на съперника да наложи домакински натиск в началните минути. В 12-ата Билал Бари получи добър извеждащ пас, но не успя да овладее топката по най-добрия начин, все пак се пребори със Сверир Ингасон и подаде към намиращия се на празна врата Уелтън, който се разписа. Попадението обаче не бе зачетено заради нарушение на Бари.

Малко по-късно Бари изведе Уелтън сам срещу вратаря Доминик Котарски, но головата атака на "сините" беше спряна със спорна засада. Така се стигна до 25-ата минута, в която Левски поведе. Елефтериос Лирацис сгреши при връщането на топката към вратаря на ПАОК, Роналдо дебнеше, пресече подаването, излъга стража и вкара в празната врата - 0:1.

ПАОК създаде единственото си положение за първата част в 45-ата минута. Халед Нарей засече центриране от левия фланг, топката прелетя покрай дясната греда. Домакините завършиха полувремето без точен шут в очертанията на вратата на Левски.

В 47-ата минута пред Левски се откри добра възможност. Продължителна атака на "сините" завърши с удар по земя на Филип Кръстев, топката прелетя покрай вратата на Котарски. В 52-ата и Георги Миланов направи пропуск.

В 56-ата минута отбраната на Левски се пропука и ПАОК изравни. Тиаго Данташ беше изведен от Диего Бисесвар зад гърба на защитата на "сините", изскочи сам срещу Николай Михайлов и го преодоля за радост на хилядите фенове на домакините - 1:1.

В 65-ата минута Миланов стреля от пряк свободен удар, Котарски плонжира и спаси.

ПАОК остана с човек по-малко в 72-ата минута, когато Дъглас Аугусто беше изгонен след фаул срещу Уелтън за втори жълт картон. В 78-ата Бисесвар опита изненадващ удар, топката прелетя над вратата на Левски.

В 81-ата минута ПАОК остана с 9 човека и задачата на Левски още повече се улесни. Виейриня получи два жълти картона от съдията Сесар Сото Градо само в рамките на няколко секунди и се наложи да напусне терена.

В добавеното време Уелтън пропусна сам срещу Котарски и срещата завърши 1:1.

ПАОК - ЛЕВСКИ 1:1
0:1 Роналдо (25), 1:1 Тиаго Данташ (56)

(първата среща: Левски - ПАОК 2:0)

По-важното от реванша по минути:
1 - Начало на срeщата.
12  Уелтън вкара, но попадението не беше зачетено заради нарушение на Билал Бари, който му подаде на празна врата.
12  Първи жълт картон. Ясмин Куртич беше санкциониран заради реплика към испанския съдия Сесар Сото Градо.
20 - Жереми Петрис центрира в наказателното поле на ПАОК, Доминик Котарски не се намеси добре, но веднага поправи грешката си и улови.
25  ГООООЛ! Левски поведе с попадение на Роналдо - 0:1! Елефтериос Лирацис сгреши фатално при опита си да върне топката към вратаря Котарски, Роналдо отне, финтира стража на ПАОК и вкара в опразнената врата.
37 - Келиан ван дер Каап напредна, преодоля Янис Каргас и навлезе в наказателното поле на домакините, опита подаване към Роналдо, но Тиаго Данташ се намеси и изби в корнер.
39  Гърците претендираха за дузпа. Патрик-Габриел Галчев блокира центриране с коляно, но след това топката докосна и и ръката му. Съдията прецени, че няма основание да посочи бялата точка.
42 - Жереми Петрис напредна и центрира в наказателното поле на домакините, Котарски улови топката.
45  Опасност пред Михайлов. Халед Нарей засече центрираната топка, за късмет на "сините" я изпрати покрай дясната греда.
45+2 - Край на първото полувреме.
---------
46 - Начало на второто полувреме.
47 - Добра атака на Левски завърши с удар на Филип Кръстев по земя, но встрани от вратата на ПАОК.
56  ГОЛ! ПАОК изравни - 1:1. Тиаго Данташ беше изведен от Диего Бисесвар зад гърба на защитата на Левски, която се пропука, изскочи сам срещу Николай Михайлов и го преодоля за радост на хилядите фенове на домакините.
72  ЧЕРВЕН КАРТОН! Дъглас Аугусто е изгонен за втори жълт картон след фаул срещу Уелтън. ПАОК остава с 10 човека.
81  ЧЕРВЕН КАРТОН! ПАОК остана с 9 човека. Резервата Виейриня получи два жълти картона за две минути и е изгонен от терена.
82  Станимир Стоилов извършва първа смяна. Роналдо излиза, в игра се появи Андриан Краев.
85  Миланов е заменен от Марин Петков.
90 - Добавеното време е 5 минути.
90+2  Уелтън пропиля отличен шанс, след като излезе очи в очи с Котарски, но стреля покрай дясната греда на вратата му.
90+2  Бари е заменен от Асен Митков.
90+2  Уелтън също излезе, в игра се появи Цунами.
90+6 - Край на мача - 1:1. Левски елиминира ПАОК с общ резултат 3:1.

PAOK Thessaloniki FC
ПАОК: 42.Доминик Котарски, 19.Елефтериос Лирацис (66   70.Георгиос Куцияс), 4.Сверир Ингасон (к), 2.Янис Каргас (72  22.Щефан Шваб), 55.Рафа Соареш (46  20.Виейриня ), 8.Дъглас Аугусто , 27.Ясмин Куртич , 14.Андрия Живкович, 26.Тиаго Данташ , 30.Николас Куалята (46  21.Диего Бисесвар), 77.Халед Нарей
Резерви: 18.Живко Живкович, 6.Енеа Михай, 20.Виейриня, 21.Диего Бисесвар, 22.Щефан Шваб, 24.Мариос Цаусис, 31.Рикардо, 50.Филипе Соареш, 51.Теохарис Цингарас, 65.Йоанис Константелиас, 70.Георгиос Куцияс, 71.Брандън Томас
Треньор: Разван Луческу

ЛЕВСКИ: 13.Николай Михайлов (к), 23.Ноа Сонко Сундберг, 5.Келиан ван дер Каап , 33.Хосе Кордоба, 2.Жереми Петрис, 30.Филип Кръстев , 7.Георги Миланов (85  88.Марин Петков), 22.Патрик-Габриел Галчев, 18.Роналдо  (82  8.Андриан Краев), 17.Уелтън (90+2  6.Цунами), 19.Билал Бари (90+2  27.Асен Митков)
Резерви: 1.Пламен Андреев, 12.Йоан Загоров, 4.Нейтън Олдър, 6.Цунами, 8.Андриан Краев, 27.Асен Митков, 71.Антоан Стоянов, 88.Марин Петков
Треньор: Станимир Стоилов

Солун, стадион „Тумба“
Съдия: Сесар Сото Градо (Испания)

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия