Попълнете търсена ключова дума или фраза

ЦСКА с историческа загуба на студа в Норвегия

Бодьо/Глимт победи "армейците" и е без поражение вече 22 мача във всички турнири

Снимки БУЛФОТО
снимка: БУЛФОТО
1 от 5

Норвежкият шампион Бодьо/Глимт срази ЦСКА с 2:0 в предпоследен мач от група "C" на Лигата на конференциите и запази първата си позиция, продължавайки невероятната си серия на 22 срещи без поражение във всички турнири. Сондре Брунстад Фет (25) и Ерик Ботейм (85) вкараха головете за домакините, а "армейците" записаха историческа първа загуба от норвежци в евротурнирите. Българският тим дори нямаше инкасирано попадение в срещите си с отбори от скандинавската страна, но допуснаха два гола на изкуствения терен на стадион "Аспмира" при температури под нулата. В другия мач от групата Рома разби у дома Зоря (Луганск) с 4:0 и си осигури класиране за следващата фаза.

Стойчо Младенов направи една промяна в сравнение с последната среща от групата срещу украинския Зоря - на мястото на Яник Вилдсхут титуляр в Норвегия започна Тибо Вион. Треньорът на "червените" заложи на играчи с по-дефанзивни функции в средата на терена - Вион, Юга и Жеферсон.

Домакините контролираха напълно събитията на терена през първата част и натиснаха още в началото, като още в третата минута Густаво Бусато трябваше да се намеси решително след фронтален удар от Ботейм, който три минути след това на празна врата се размина с топката.

"Червените" атакуваха за първи път по-опасно в 19-ата минута, когато Кайседо надбяга Лоде и за момент се озова сам срещу вратаря, но почти на аутлинията. Нападателят потърси подаване към Йомов, който се засуети и бе блокиран преди да опита удар.

Натискът на норвежците доведе до гол в 25-ата минута на Сондре Брунстад Фет, който бе изведен с прехвърлящ пас от Амал Пелегрино и с едно докосване прати топката във вратата на Бусато за 1:0. Десетина минути след това Греъм Кери шутира от далеч, но след рикошет топката излезе в корнер.

Бодьо можеше да удвои аванса си в последната минута на полувремето, но Пелегрино пропусна сам срещу Бусато, пращайки топката покрай дясната греда. На повторенията се видя, че има засада, но нямаше вдигнат флаг на страничния съдия, а в този турнир няма и ВАР.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

След почивката "червените" все по-често поглеждаха в предни позиции, а домакините намалиха оборотите и рядко създаваха опасности. В 56-ата минута Кайседо стреля с десния крак, но след рикошет топката излезе във втори поредeн корнер за ЦСКА. След неговото изпълнение Томас Лам стреля неточно с глава.

Влезлият като резерва Яник Вилдсхут и Тибо Вион не успяха да се разпишат от изгодни позиции, за да се стигне до 85-ата минута, когато Ерик Ботейм засече центриране на Ола Солбакен и оформи крайния резултат. В последните секунди след удар на Елиас Хаген топката се отби от десния страничен стълб.

„Армейците“ имат само една спечелена точка до момента в надпреварата и нямат шансове за продължаване напред. Бодьо пък е лидер в групата с 11 точки, а италианският Рома е втори с 10 след категоричната си победа над Зоря, който е с 6.

БОДЬО/ГЛИМТ - ЦСКА 2:0
1:0 Сондре Брунстад Фет (25), 2:0 Ерик Ботейм (85)

Най-интересното от срещата по минути:
1 - Начало на мача.
3 - Густаво Бусато спаси удар на Ерик Ботейм и топката излезе в корнер
4 - Солбакен шутира над вратата на "армейците"
6 - Ветлесен пусна успореден пас на голлинията, Бусато докосна топката, а веднага след това Ботейм не успя да засече на празна врата
10 - Амал Пелегрино получи зад защитата на ЦСКА и се откъсваше сам срещу Бусато, но Иван Турицов демонстрира чудесна скорост и успя да се намеси
11 - Ботейм се измъкна от бранителите на ЦСКА, овладя подаване в наказателното поле и отправи много опасен изстрел, но намери целта
19 - Жорди Кайседо бе изведен по левия фланг и надбяга Лоде, за да стигне почти до аутлинията и да върне топката към Георги Йомов, който обаче се засуети и не успя да отправи удар към вратата
25 - ГОЛ за Бодьо/Глимт! Амал Пелегрино матира защитата на "червените" с прехвърлящ пас към Сондре Брунстад, който с едно докосване прати топката в мрежата за 1:0.
35 - Силен удар на Греъм Кери от дистанция и след рикошет топката излезе в корнер
44 - Амал Пелегрино получи топката зад бранителите на ЦСКА в наказателното поле и шутира покрай вратата
45+1 - Край на първата част!
.........................................................
46 - Начало на второто полувреме
56 - ЦСКА изпълни два поредни корнера. След първия удар на Жорди Кайседо бе блокиран, докато при втория Томас Лам се извиси над всички и игра с глава, но не намери целта
61 - Георги Йомов центрира в наказателното поле и намери непокрития Кайседо, който не игра добре с глава и пропусна страхотна възможност за гол
66 - Удар на Конрадсен е блокиран и топката излезе в корнер
69 - Яник Вилдсхут шутира от границата на наказателното поле над вратата на домакините
75 - Тибо Вион отправи точен удар, но право в ръцете на Никита Хаикин
85 - ГОЛ за Бодьо/Глимт! Ола Солбакен надбяга Брадли Мазику и подаде в наказателното поле, а там Ерик Ботейм засече топката и я прати във вратата на Бусато за 2:0.
90+3 - ГРЕДА за Бодьо! След удар на Елиас Хаген топката се отби от десния страничен стълб
90+4 - Край на мача! Бодьо/Глимт победи ЦСКА с 2:0 и запази първата си позиция в групата

Състави:
Бодьо/Глимт (4-3-3): 12 Никита Хаикин – 18. Бреде Мое, 4. Мариус Хьойбратен , 2. Мариус Лоде, 5. Фредрик Бьоркан – 19. Сондре Брунстад Фет (83 23. Елиас Хаген), 7. Патрик Берг – к (90+3 22. Вегард Моберг), 10. Уго Ветлесен (46  16. Мортен Конрадсен) – 9. Ола Солбакен, 20. Ерик Ботейм (90+3 24. Ласе Селвог Норгас), 11. Амал Пелегрино (90 32. Джоел Мугиша)
Резерви: 30. Йошуа Смитс, 8. Виктор Бонифейс, 16. Мортен Конрадсен, 22. Вегард Моберг, 23. Елиас Хаген, 24. Ласе Селвог Нордас, 26. Сигурд Квиле, 28. Пернамбуко, 32. Джоел Мугиша, 77. Гилбърт Коомсон
Треньор: Шетил Кнутсен

ЦСКА (4-3-3): 1. Густаво Бусато – 19. Иван Турицов (88 28. Пламен Гълъбов), 2. Юрген Матай  – к, 29. Томас Лам, 18. Брадли Мазику – 15. Тибо Вион, 21. Амос Юга (62 24. Карло Мухар), 3. Жеферсон (62  5. Федерико Варела) – 10. Георги Йомов (62 30. Яник Вилдсхут), 9. Жорди Кайседо (83 14. Калоян Кръстев), 8. Греъм Кери
Резерви: 25. Димитър Евтимов, 5. Федерико Варела, 7. Йоан Баи, 14. Калоян Кръстев, 16. Асен Дончев, 24. Карло Мухар, 28. Пламен Гълъбов, 30. Яник Вилдсхут
Треньор: Стойчо Младенов

Стадион: "Аспмира", Бодьо
Съдия: Игал Фрид (Израел)

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия