ИГРАЙ БЛИЦ ГЕЙМ 1 – ТУК!

Нигерия спечели втората си среща от Мондиала срещу Исландия с 2:0 и завърза битката за второто място в Група "Д", където Хърватия е едноличен лидер с 6 точки, а африканците вече заемат второто място с 3 точки, следвани от Аржентина и Исландия, които пък имат по едва 1. В герой за "супер орлите" се превърна Ахмед Муса, който реализира и двете попадения.

Winbet - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

Срещата започна много по-добре за исландците, които на два пъти имаха възможност да открият резултата.

Първата ситуация дойде в 3-ата минута, когато Франсис Узохо отрази страхотен удар от свободен удар на Гилфи Сигурдсон.

В 6-ата минута нова атака на "викингите" завърши с изстрел на Гилфи Сигурдсон, но той бе прекалено слаб и в обсега на нигерийския вратар.

До края на първата част нямаше чисти голови положения и така двата тима се оттеглиха при резултат 0:0 на почивката.

Нигерия започна по впечатляващ начин второто полувреме, като успя да открие след едва четири минути игра. Точен бе Ахмед Муса, който получи страхотен пас от Виктор Моузес - 1:0.

Колкото повече време минаваше, толкова по-добре играеха "супер орлите", които стигнаха и до втори гол. Той падна в 75-ата минута и бе дело отново на Ахмед Муса, който реализира след невероятен солов пробив - 2:0.

В 82-ата минута Исландия получи право да изпълни дузпа след проверка на ВАР системата, но тя бе пропиляна от Гилфи Сигурдсон, който стреля много над вратата.

До края на срещата "викингите" опитаха да върнат едно от попаденията пасив, но така и не успяха.

Така всичко в Група "Д" ще бъде решено в последния кръг, когато Нигерия и Аржентина влизат в директен сблъсък за второто място, докато Исландия ще играе с Хърватия. Срещите ще се състоят във вторник от 21:00 часа.

ПРОГРАМА, КЛАСИРАНЕ И РЕЗУЛТАТИ НА МОНДИАЛА В РУСИЯ

Нигерия - Исландия 2:0
1:0 Ахмед Муса (49), 2:0 Ахмед Муса (75)

Срещата по минути:
1 - Начало на мача.
3 -  Страхотен шут на Гилфи Сигурдсон от свободен удар, който бе избит от Франсис Узохо в корнер.
6 - Исландия направи хубава атака, която обаче завърши със слаб изстрел на Гилфи Сигурдсон.
21 - Бярнасон стреля, но ударът му бе блокиран и последва корнер.
31 - Етебо пусна хубав пас в наказателното поле, но не успя да намери съотборник.
40 - Битката е предимно в центъра на терена. Двата тима не стигат до голови положения.
44 - Гилфи Сигурдсон центрира по прекрасен начин от свободен удар, намирайки Финбогасон, който обаче не засече топката по най-добрия начин.
45 - Край на първата част.
––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
46 - Начало на второто полувреме.
49 - ГОООЛ! Нигерия открива резултата чрез Ахмед Муса, който получи страхотен пас от Виктор Моузес.
57 - Халдорсон спаси хубав удар на Уилфред Ндиди.
66 - Виктор Моузес изстреля много опасен изстрел, но той профуча встрани от левия стълб на Исландия.
74 - Ахмед Муса отправи страхотен изстрел към вратата на Исландия, но ударът му се отби в напречната греда.
75 - ГОООЛ! Нигерия повежда с 2:0. Ахмед Муса отново е точен след страхотен самостоятелен пробив.
82 - Какъв пропуск! Исландия получи право да изпълни дузпа, но Гилфи Сигурдсон стреля над вратата!
90 - Край на мача! Нигерия спечели срещата с 2:0.

Нигерия: 23.Франсис Узохо, 2.Брайън Идову, 4.Уилфред Ндиди, 5.Уилиям Еконг, 6.Леон Балогун, 7.Ахмед Муса, 8.Огенекаро Етебо (9017.Алекс Иуоби), 10.Джон Оби Микел, 11.Виктор Моузес, 14.Келеши Ихиеначо (859.Одион Игало), 22.Кенет Омеролу
Резерви: 1.Икечукву Езенва, 16.Даниел Акпеи, 20.Чидози Авазием, 3.Елдерсон Ечиежиле, 21.Тайрън Ебуехи, 15.Джоел Оби, 17.Ожени Онази, 19.Джон Огу, 9.Одион Игало, 17.Алекс Иуоби
Селекционер: Гернот Рор

Исландия: 1.Ханес Халдорсон, 2.Биркир Севарсон, 6.Рагнар Сигурдсон (655.Сверир Инги Ингасон), 8.Биркир Бярнасон, 10.Гилфи Сигурдсон, 11.Алфред Финбогасон, 14.Кари Арнасон, 17.Аарън Гунарсон (8723.Ари Фрейр Скуласон), 18.Хордур Магнусон, 19.Рурик Гисласон, 22.Йон Бодварсон (719.Бьорн Сигурдарсон)
Резерви: 13.Рунар Алекс Рунарсон, 12.Фредерик Шрам, 15.Холмар Ейолфсон, 5.Сверир Инги Ингасон, 23.Ари Фрейр Скуласон, 21.Арнор Траустасон, 16.Олафур Скуласон, 4.Алберт Гудмундсон, 3.Самуел Фридйонсон, 20.Емил Халфредсон, 7.Йохан Берг Гудмундсон, 9.Бьорн Сигурдарсон
Селекционер: Хеймир Халгримсон

Стадион: "Волгоград Арена", Волгоград