ИГРАЙ БЛИЦ ГЕЙМ 1 – ТУК!

Бразилия победи Сърбия с 2:0 в последен мач от груповата фаза на Мондиала в Русия.

"Селесао" започна по-силно двубоя, но след първите 5-10 минути играта се поизравни. Около 30-ата минута Габриел Жезус бе близо до гола в две положения, но не успя да открие резултата, което се отдаде на Паулиньо пет минути по-късно, а асистент стана съотборникът му в Барселона Филипе Коутиньо.

Втората част започна с пропуск на Неймар, който в 57-ата минута се размина с втори гол за Бразилия, но стреля в тялото на Стойкович. Сърбия отвърна със силни десет минути след 57-ата, когато Александър Митрович пропусна цели три възможности да изравни. Точка в спора сложи Тиаго Силва след удар с глава в 69-ата минута, след което духът в сръбския отбор тотално спадна, а Бразилия започна да се забавлява. До края Неймар се отчете с няколко пропуска, а резултатът остана непроменен.

Бразилия завършва на първо място в група Е със 7 точки и ще срещне Мексико в следващата фаза, Швейцария е на второ място след хикс с Коста Рика и ще играе с Швеция на 1/8-финалите.

БРАЗИЛИЯ - СЪРБИЯ 2:0
1:0 Паулиньо (35'), 2:0 Тиаго Силва (69')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на двубоя.
2'  Опасен удар на Коутиньо от границата на наказателното поле, но топката среща тялото на Габриел Жезус.
4'  Жезус в добра позиция и стреля, но вратарят изби. Неймар опита добавка, но в аут.
20' Играта се поизравни и се води предимно в центъра на терена.
25'  Жезус проби по лявото крило, топката попадна у Неймар, който опита удар от малък ъгъл , но Стойкович изби топката.
29'  Жезус остана зад гърба на сръбската отбрана, финтира бранител, но ударът му бе блокиран от друг играч на съперника.
32' Два поредни фаула край тъча при бърза атака на Бразилия. Жезус и Неймар на тревата, напрежение пред скамейката на "селесао".
35'  ГООООЛ за Бразилия! Коутиньо пусна далечен пас към дъгата на наказателното поле към Паулиньо и халфът прехвърли вратаря на Сърбия за 1:0.
45' Край на полувремето.

46' Начало на втората част.
52' Хубава атака на Сърбия, но Адем Ляич и Душан Тадич не се разбраха в последния пас.
57'  Неймар нахлу по левия фланг, достигна на метри от вратата и стреля, но в тялото на вратаря.
61'  Удар към вратата на Бразилия, Алисон изби, но право на главата на Митрович, който стреля с глава, но в тялото на Тиаго Силва.
63' Митрович отново близо до топката в наказателното поле, но ударът му бе блокиран.
65'  Поредна възможност за Митрович, той надскача бразилски защитник и стреля с глава, но в обсега на Алисон.
69'  ГООООЛ за Бразилия! Тиаго Силва скочи най-високо в наказателното поле на Сърбия и отбеляза с глава за 2:0.
71' Силен удар на Филипе Луис, но Стойкович реагира.
83'  Уилиан напредна по дясното крило, топката попадна у Неймар около точката за изпълнение на дузпа, който опита удар от въздуха, но не уцели вратата.
87'  Неймар получи топката зад гърба на сръбската отбрана след рикошет, но опитът му за прехвърлящ удар бе спасен от сръбския вратар.