ИГРАЙ БЛИЦ ГЕЙМ 1 – ТУК!

Исландия загуби от резервите на Хърватия с 1:2 на "Ростов Арена" в последния и за двата тима мач от група D на световното първенство по футбол в Русия. Хърватите се бяха класирали за следващата фаза още преди тази среща, а след третата си поредна победа финишираха първи в групата с пълен актив от 9 точки и 7:1 голова разлика, като съперник на осминафиналите ще им бъде Дания. Исландците останаха на дъното с единствената си спечелена точка при равенството срещу Аржентина (1:1) на старта. В другия мач от групата по същото време „гаучосите“ победиха драматично Нигерия с 2:1 и завършиха втори с 4 точки, като на осминафиналите ще се изправят срещу Франция.

„Шахматистите“ играха с 9 от резервите си и бяха по-активни в началните минути, владеейки повече топката, но „викингите“ създадоха по-добрите голови положения през първата част. След половин час игра Гилфи Сигурдсон отправи първия точен удар от фаул, но вратарят Калинич без проблеми хвана топката. Десет минути след това Алфред Финбогасон направи двойно подаване с Гилфи Сигурдсон и шутира, но сантиметри го разделиха от целта. В същото време Перишич и Модрич отправиха слаби и неточни удари.

В 45-ата минута Биркир Бярнасон пропусна най-доброто положение до момента, след като Калинич успя да избие удара му с крак. В добавеното време Калинич направи ново прекрасно спасяване след удар на Гунарсон и изби топката в корнер.

Winbet - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

Хърватите стартирха много добре второто и първо Милан Басел нацело напречната греда в 51-ата минута след удар от далечна дистанция, а две минути по-късно даде преднина на тима си. Той центрира топката към наказателното поле, където исландците не успяха да я изчистят както трябва и се стигна до ново центриране на Йосип Пиварич. След рикошет в защитник топката пак достигна до халфа на Фиорентина Бадел, който с хубав удар я прати в мрежата за 0:1. Отгорът на "викингите" дойде три минути след това, когато при центриране в наказателното поле Свери Ингасон се извиси над всички и прати топката в напречната греда.

В 75-ата минута съдията Антонио Матеу Лаос отсъди 11-метров наказателен удар за игра с протегната ръка на Деян Ловрен, а минута след това Гилфи Сигурдсон изравни за 1:1 от бялата точка. "Викингите" обаче не успяха да установят натиск в търсене на обрата и инкасираха второ попадение в последната минута, когато Иван Перишич бе изведен зад защитата в наказателното поле и с мощен удар вкара за 1:2, а това се оказа и крайният резултат.

ПРОГРАМА, КЛАСИРАНЕ И РЕЗУЛТАТИ НА МОНДИАЛА В РУСИЯ

Исландия - Хърватия 1:2
0:1 Милан Бадел (53), 1:1 Гилфи Сигурдсон (76-дузпа), 1:2 Иван Перишич (90)

Съставите
Исландия: 1.Ханес Халдорсон, 18.Хордур Магнусон, 5.Сверир Инги Ингасон, 6.Рагнар Сигурдсон (71 9.Бьорн Сигурдсон), 2.Биркир Мар Саварсон, 10.Гилфи Сигурдсон , 20.Емил Халфредсон , 7.Йохан Берг Гудмундсон, 17.Арон Гунарсон, 8.Биркир Бярнасон, 11.Алфред Финбогасон (864.Алберт Гудмундсон)
Резерви: 12.Фредерик Шрам, 13.Рунар Алекс Рунарсон, 14.Кари Арнасон, 15.Холмар Ейолфсон, 23.Ари Скуласон, 3.Самуел Фридйонсон, 4.Алберт Гудмундсон, 21.Арнар Траустасон, 16.Олафур Скуласон, 19.Рурик Гисласон, 22.Йон Бодварсон, 9.Бьорн Сигурдсон
Селекционер: Хеймир Халгримсон

Хърватия: 12.Ловре Калинич, 15.Дуйе Чалета-Цар, 5.Ведран Чорлука, 22.Йосип Пиварич, 13.Тин Йедвай , 8.Матео Ковачич (817.Иван Ракитич), 19.Милан Бадел , 10.Лука Модрич (6514.Филип Брадарич), 4.Иван Перишич , 9.Андрей Крамарич, 20.Марко Пяца (70 6.Деян Ловрен)
Резерви: 23.Даниел Субашич, 1.Доминик Ливакович, 3.Иван Стринич, 6.Деян Ловрен, 2.Шиме Върсалко, 21.Домагой Вида, 14.Филип Брадарич, 7.Иван Ракитич, 11.Марсело Брозович, 18.Анте Ребич, 16.Никола Калинич, 17.Марио Манджукич
Селекционер: Златко Далич

Ростов, стадион: "Ростов Арена"
Съдия: Антонио Матеу Лаос (Испания)

Най-интересното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
7 - Йедвай центрира към наказателното поле, но топката попадна право в ръцете на вратаря на Исландия.
8 - Резервите на Хърватия са по-активни от титулярите на Исландия и атакуват по-често.
12 - Бярнасон получи удар в носа от Марко Пяца и получава медицинска помощ на терена, а хърватинът получи жълт картон.
27 - Дълго изпълнение на тъч и топката достига до Хордур Магнусон, който я отклони на близката греда, но Рагнар Сигурдсон закъсня и не успя да отправи удар навреме.
28 - Досега няма нито един точен удар по посока на някоя от двете врати.
30 - Гилфи Сигурдсон отправи първия точен удар от фаул, но вратарят Калинич без проблеми хвана топката.
37 - Много неточен удар на Перишич от границата на наказателното поле.
40 - Страхотен шанс за Исландия! Алфред Финбогасон направи двойно подаване с Гилфи Сигурдсон и шутира, но сантиметри го разделиха от целта.
41 - Слаб удар от далечна дистанция на Лука Модрич.
43 - Неточен удар на Емил Халфредсон, който прати топката над вратата.
45 - Биркир Бярнасон пропусна от изгодна позиция, след като Ловре Калинич успя да избие удара с крак.
45+2 - Калинич направи страхотно спасяване след удар на Гунарсон и изби топката в корнер.
45 - Край на първата част!
...................................................
46 - Начало на второто полувреме.
51 - ГРЕДА за Хърватия! Бадел опита късмета си от много далечна дистанция, но топката срещна гредата.
53 - ГОООЛ за Хърватия! Милан Бадел центрира топката към наказателното поле, където исландците не успяха да я изчистят както трябва и се стигна до ново центриране на Йосип Пиварич. След рикошет в защитник топката пак достигна до халфа на Фиорентина Бадел, който с хубав удар я прати в мрежата за 0:1.
56 - ГРЕДА за Исландия! При центриране в наказателното поле на хърватите Свери Ингасон се извиси над всички и прати топката в напречната греда.
65 - След удар на Крамарич топката рикошира в плътно прибраните до тялото на Ингасон ръце и излезе в корнер.
73 - Финбогасон нахлу по дясното крило и центрира, а Бярнасон не успя да нанесе точен удар по посока на вратата.
74 - Пиварич отправи неточен удар от далечна дистанция.
75 - ДУЗПА за Исландия! Съдията Антонио Матеу Лаос отсъди 11-метров наказателен удар за игра с протегната ръка на Деян Ловрен.
76 - ГОООЛ за Исландия! Гилфи Сигурдсон бележи от бялата точка и изравнява резултата за 1:1.
82 - Влезлият секунди по-рано в игра Ракитич центрира от корнер, но топката е изчистена и пренесена в половината на хърватите при неуспешен опит за контраатака, завършил с тъч за "викингите".
85 - Иван Перишич изпълни пряк свободен удар и прати топката над вратата.
90 - ГОООЛ за Хърватия! Иван Перишич е изведе в наказателното поле на исландците и с мощен удар вкарва за 1:2.
90+4 - Край на мача! Хърватия спечели с 2:1 и завърши на първо място в групата с 9 точки.