ИГРАЙ БЛИЦ ГЕЙМ 1 – ТУК!
Румен Пайташев, специален пратеник на БЛИЦ на Мондиал 2018

Белгия обърна Япония с 3:2 и стана първият отбор, който наваксва изоставане от поне 2 гола и печели в редовното време мач от елиминации на световно първенство от 1966 година в Англия насам. Тогава Португалия побеждава тима на Северна Корея с 5:3 на четвъртфиналите, след като до 25-ата минута получава три гола и губи с 0:3 след попадения на Пак Сеун Зин (1), Ли Донг Воон (22) и Янг Сеунг Коок (25). Легендарният Еузебио (27, 43-дузпа, 56, 59-дузпа) обаче вкарва четири гола, а един добавя Жозе Аугусто (80) за успеха на „мореплавателите“, които на полуфинала след това губят от домакина Англия с 1:2, а в мача за третото място печелят с 2:1 срещу СССР.

Четири години по-късно на Мондиал 1970 в Мексико ФРГ (Федерална република Германия) губи с 0:2 от Англия до 68-ата минута в четвъртфинал с голове на Алън Мълъри (31) и Мартин Питърс (49), след което прави обрат и печели с 3:2, но едва след продължения. Попаденията за немците реализират Бекенбауер (68), Уве Зелер (82) и Герд Мюлер (108).

Любопитното е, че на същия Мондиал в Мексико България повежда с 2:0 на Перу в груповата фаза, но губи с 2:3.

Winbet - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

Тази вечер Генки Харагучи (48) и Такаши Инуи (52) шокираха "червените дяволи" за 4 минути, но Ян Вертонген (69) и появилите се като резерви Маруан Фелайни (74) и Насер Шадли (90+4) донесоха успеха за тима си. Така Белгия ще се изправи срещу Бразилия на 1/4-финал в петък вечер от 21:00 часа българско време в Казан.