ИГРАЙ БЛИЦ ГЕЙМ 1 – ТУК!
Румен Пайташев, специален пратеник на БЛИЦ на Мондиал 2018

Неймар поведе Бразилия към 1/4-финалите на Мондиала. Нападателят на ПСЖ вкара и асистира на Роберто Фирмино за победата на "селесао" с 2:0 над Мексико на осминафиналите в Русия. Така "кариоките" очакват следващия си съперник в турнира, който ще се реши тази вечер в мача между Белгия и Япония. За "ацтеките" със силен двубой се отчете вратарят Гилермо Очоа, който спаси своя тим от погром.

Winbet - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

Срещата започна с изненадващ натиск и добра преса на Мексико, но "ацтеките" така и не стигнаха до по-сериозно положение.

Първото такова дойде чак в 25-ата минута и бе в полза на Бразилия. Неймар навлезе в наказателното поле, дриблирайки, но Очоа излезе предвидливо и блокира изстрела на звездата.

В следващите минути положенията пред вратата на Мексико заваляха, а с пропуски се отчетоха Грабиел Жезус и Тиаго Силва.

В 33-ата минута се откри невероятен шанс пред Габриел Жезус. Нападателят на Манчестър Сити стреля, но Очоа отново бе на място.

До края на първата част нямаше повече положения и логично двата отбора се оттеглиха при нулево равенство.

Второто полувреме започна вихрено за "селесао", като още в 48-ата минута Филипе Коутиньо бе близо до гола. Той бе намерен на страхотна позиция, но Очоа се намеси за пореден път, отказвайки звездата на Барселона.

Така се стигна до 51-ата минута, в която Бразилия откри резултата. Уилиян направи страхотен рейд и навлезе в наказателното поле, пускайки прострелно центриране, а Неймар засече топката на празна врата - 1:0.

В 59-ата минута пред Паулиньо се откри страхотна възможност и той стреля мощно, но Очоа направи поредното си спасяване в мача, запазвайки надеждите на своя тим живи.

Ървин Лозано направи страхотен рейд в 78-ата минута и опита пас към Раул Хименес, но Фагнер се намеси добре и спря атаката на "ацтеките".

В 88-ата минута Роберто Фирмино, който се появи само 2 минути по-рано, отбеляза второ попадение за "селесао". Той бе намерен на празна врата от Неймар - 2:0.

До края Бразилия задържа преднината си и не допусна изненади. Така "селесао" ще научи своя съперник на 1/4-финалите тази вечер от 21:00 часа, когато Япония и Белгия излизат в осминафинална среща.

ПРОГРАМА, КЛАСИРАНЕ И РЕЗУЛТАТИ НА МОНДИАЛА В РУСИЯ

Бразилия - Мексико 2:0
1:0 Неймар (51), 2:0 Роберто Фирмино (88)

Най-интересното от срещата:
1 - Начало на мача.
5 - Неймар стреля от далечна дистанция, но Гилермо Очоа бе на място и се намеси.
23 - Чистите голови положения липсват, но Мексико има известна преднина в играта.
25 - Неймар навлезе в наказателното поле, дриблирайки, но Очоа излезе предвидливо и блокира изстрела на звездата с лявата си ръка.
26 - Положенията пред вратата на "ацтеките" заваляха, а с пропуски се отчетоха Габриел Жезус и Тиаго Силва.
30 - Карлос Вела опита удар от далечна дистанция, но той премина встрани от вратата на Алисон.
33 - Невероятен шанс се откри пред Габриел Жезус и той стреля, но Очоа отново се намеси по невероятен начин.
40 - Неймар стреля от свободен удар, но изстрелът му доста неточен.
45 - Край на първата част.
––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
46 - Начало на второто полувреме.
48 - Какъв шанс. Коутиньо стреля от много удобна позиция, но Очоа направи поредното си брилянтно спасяване.​
50 - Гаярдо отправи хубав шут след самостоятелен рейд, но не намери очертанията на вратата.
51 - ГОООЛ! Бразилия открива резултата. Уилиян навлезе в наказателното поле и пусна топката прострелно, а Неймар засече на празна врата.
55 - Жълт картон за Ектор Ерера. Това означава, че той ще пропусне евентуален следващ мач на Мексико в турнира.
59 - Какво спасяване! Паулиньо бе намерен в наказателното поле и стреля мощно, но Очоа отново бе брилянтен.​
60 - Жълт картон за Карлос Каземиро. Това означава, че защитникът ще пропусне евентуален следващ мач на Бразилия в турнира.
63 - Поредното спасяване на Очоа! Този път спря мощен шут на Уилиян.
78 - Лозано направи страхотен рейд и опита пас към Раул Хименес, но Фагнер се намеси добре и спря атаката на Мексико.
88 - ГОООЛ! Бразилия поведе с 2:0. Роберто Фирмино бе намерен по прекрасен начин от Неймар и завърши хладнокръвно на празна врата!
90+5 - Край на срещата. Бразилия печели с 2:0.

Бразилия: 1.Алисон Бекер, 2.Тиаго Силва, 3.Жоао Миранда, 5.Карлос Енрике Каземиро, 6.Филипе Луис, 9.Габриел Жезус, 10.Неймар, 11.Филипе Коутиньо (8620.Роберто Фирмино), 15.Паулиньо (8017.Фернандиньо), 19.Улиян (9113.Маркиньос), 22.Фагнер
Резерви: 4.Джеромел, 8.Ренато Аугусто, 12.Марсело, 13.Маркиньос, 14.Данило, 16.Касио, 17.Фернандиньо, 18.Фред, 20.Роберто Фирмино, 21.Тайсон, 23.Едерсон, 7.Дъглас Коста
Треньор: Тите

Резултат с изображение за mexico national team emblemМексико: 13.Гилермо Очоа, 2.Уго Аяла, 3.Карлос Салседо, 4.Рафа Маркес (467.Мигел Лаюн), 11.Карлос Вела, 14.Хавиер Ернандес (609.Раул Хименес), 16.Ектор Ерера, 18.Андреас Гуардадо, 21.Едсон Алварес (556.Джонатан дос Сантос), 22.Ървин Лозано, 21.Хесус Гаярдо
Резерви: 1.Хесус Корона, 5.Ерик Гутиерес, 6.Джонатан дос Сантос, 7.Мигел Лаюн, 8.Марко Фабиан, 9.Раул Хименес, 10.Джовани дос Сантос, 12.Алфредо Талавера, 17.Хесус Корона, 19.Орибе Пералта, 20.Хавиер Акино

Треньор: Хуан Карлос Осорио

Стадион: "Самара Арена", Самара
Съдия: Джанлука Роки (Италия)