ИГРАЙ БЛИЦ ГЕЙМ 1 – ТУК!

Швейцария се класира на осминафиналите на световното първенство в Русия, след като в последен мач от група „Е“ направи равенство 2:2 срещу Коста Рика. Така в крайното класиране Бразилия е на първо място със 7 точки, Швейцария е на второ място с 5, отпадат Сърбия с 3 и Коста Рика само с 1 точка.

На осминафиналите Швейцария ще се изправи срещу Швеция.

Швейцарците откриха резултата в 31-ата минута чрез Блерим Джемайли, Коста Рика изравни с гол на Кендъл Уастън (56). В 88-ата минута Йосип Дърмич изведе швейцарците отново напред в резултата. В 93-ата минута обаче Коста Рика изравни след точно изпълнена дузпа. Преди това, в 90-ата минута, съдията Клемен Тюрпен даде дузпа за Коста Рика. След намеса на ВАР обаче реферът отмени решението си, тъй като имаше засада на Браян Руис. Три минути след това обаче Тюрпен все пак даде дузпа, от която костариканците изравниха.

Winbet - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

Двубоят започна с много високо темпо и с много положения. Само до 10-ата минута Коста Рика се отчете с две греди! В 6-ата минута Джоел Кембъл стреля опасно, но Зомер изби. В същата 6-та минута Селсо Борхес стреля с глава, Ян Зомер отби топката, която се удари в страничния стълб и излезе. В 10-ата минута Колиндрес стреля опасно и топката отново срещна гредата.

В 20-ата минута Коста Рика се отчете с още един пропуск. След страхотен диагонален удар на Брайън Овиедо, Ян Зомер изби с мъка, в противен случай топката влизаше в долния ляв ъгъл на вратата.

Въпреки многобройните положения за Коста Рика, Швейцария откри резултата. В 31-ата минута след центриране отдясно в наказателното поле Бреел Емболо върна топката на границата на вратарското поле, откъдето Джемайли връхлетя и с мощен шут едва не скъса мрежата.

До края на полувремето Коста Рика имаше оше един шанс в 37-ата минута, но Уастън се подхлъзна и не успя да засече.

В 56-ата минута Коста Рика изравни. Джоел Кембъл изпълни ъглов удар, а Кендъл Уастън направи резултата 1:1.

Последваха малко по-скучни минути, докато в 78-ата минута влезлият като резерва Дърмич удари греда за Швейцария. В 88-ата минута Дърмич се поправи и вкара за 2:1 в полза на "кръстоносците".

Любопитните моменти се случиха в последните минути. В 90-ата минута съдията Клемен Тюрпен даде дузпа за падане на Браян Руиз в наказателното поле. При паса към него обаче имаше засада, а и беше доста спорно дали въобще имаше науршение. След намеса на ВАР реферът отмени решението си и отмени дузпата.

В 93-ата минута обаче съдията даде дузпа за Коста Рика, този път за нарушение на Закария срещу Джоел Кембъл. Браян Руиз стреля, топката се отби в гредата, след което щеше да се върне към терена, но се удари в тялото на Ян Зомер и влетя във вратата. Според официалната статистика попадението бе записано като автогол на Ян Зомер.

Мачът по минути с БЛИЦ
1 - начало на мача
6 - СТРАХОТЕН шут на Джоел Кембъл! Централният нападател на Коста Рика стреля към долния десен ъгъл, а Зомер трябваше да се разтегне максимално при плонжа си
6 -  ГРЕДА за Коста Рика, центриране отдясно, Селсо Борхес стреля с глава, Ян Зомер отби топката, която се удари в страничния стълб и излезе
10 -  ГРЕДА за Коста Рика, страхотен шут на Колиндрес разтърси напречната греда
12 -  жълт картон за Кристиян Гамбоа (Коста Рика)
20    ПРОПУСК за Коста Рика, страхотен диагонален удар на Брайън Овиедо, Ян Зомер изби с мъка, в противен случай топката влизаше в долния ляв ъгъл на вратата
31 -  ГООЛ за Швейцаряи, голмайстор Блерим Джемайли. Центриране отдясно в наказателното поле, Бреел Емболо върна топката на границата на наказателното поле, откъдето Джемайли връхлетя и с мощен шут едва не скъса мрежата
37 -  ШАНС за Коста Рика! Селсо Борхес центрира от пряк свободен удар, Аканджи не покри включилия се Кендал Уастън, който обаче се хлъзна непохватно и не успя да засече
45 - край на първото полувреме
------------------------------------------------
46 - начало на второто полувреме
48 - продължителна атака на Коста Рика завърши с удар на Кембъл, но в аут
49 - доста силен удар на Рикардо Родригес, но топката излезе в аут
56 -  ГООЛ за Коста Рика, голмайстор Кендъл Уатсън. Джоел Кембъл изпълвни ъглов удар, Кендал Уатсън се справи със защитата на Аканджи и реализира
75 -  жълт картон за Денис Закария (Швейцария)
78 -  ГРЕДА за Швейцария, след удар на Дърмич
88 -  ГООЛ за Швейцария, голмайстор Йосип Дърмич. Джемайли спечели топката в половината на Коста Рика и продължи контраатаката надясно към Закария. Дефанзивният халф центрира по земя, а около точката на дузпата изскочи Дърмич, който засече в долния ляв ъгъл
90 -  ДУЗПА за Коста Рика. ОТМЯНА НА РЕШЕНИЕТО след намеса на ВАР. Имаше засада на Браян Руиз, който бе съборен в наказателното поле
90+2 -  ДУЗПА за КОСТА РИКА. Този път има дузпа, след като Закария събори Джоел Кембъл
90+3 -  ГООЛ за Коста Рика. АВТОГОЛ на Ян Зомер. Браян Руис стреля, топката се отби в горната греда и щеше да се върне към терена, но се удари в тялото на Зомер и влетя във вратата

ШВЕЙЦАРИЯ - КОСТА РИКА 2:2
1:0 Блерим Джемайли (31), 1:1 Кендъл Уатсън (56), 2:1 Йосип Дърмич (88), 2:2 Ян Зомер (90+3-автогол)

ШВЕЙЦАРИЯ: 1.Ян Зомер , 13.Рикардо Родригес, 22.Фабиан Шер , 5.Мануел Аканджи, 2.Щефан Лихтщайнер , 11.Валон Бехрами (60  17.Денис Закария ), 15.Блерим Джемайли , 10.Гранит Джака, 23.Джердан Шакири (81  6.Михаел Ланг), 7.Бреел Емболо, 18.Марио Гавранович (69  19.Йосип Дърмич )
Резерви: 12.Ив Мвого, 21.Роман Бюрки, 3.Франсоа Мубандже, 20.Йоан Джуру, 4.Нико Елведи, 6.Михаел Ланг, 17.Денис Закария, 16.Желсон Фернандеш, 8.Ремо Фройлер, 14.Стивън Цубер, 9.Харис Сеферович, 19.Йосип Дърмич
Старши треньор: Владимир Петкович

КОСТА РИКА: 1.Keйлор Навас, 8.Брайън Овиедо, 19.Кендал Уастън  , 3.Джанкарло Гонсалес, 2.Джони Акоста, 16.Кристиан Гамбоа  (90+3  4.Йън Смит), 20.Дейвид Гусман (90+1  14.Рандал Асофейфа), 5.Сeлсо Борхес, 9.Даниел Колиндрес (81  13.Родни Уолъс), 12.Джоел Кембъл , 10.Брайън Руис
Резерви: 18.Патрик Пембертън, 23.Леонел Морейра, 22.Кенер Гутиерес, 15.Франсико Калво, 6.Oскар Дуарте, 4.Иън Смит, 14.Рандал Асофейфа, 17.Елцин Техеда, 13.Родни Уолъс, 11.Йохан Венегас, 7.Кристиан Боланьос, 21.Maрко Уреня
Старши треньор: Оскар Рамирес

Стадион: Нижни Новгород
Съдия: Клемен Тюрпен (Франция)