ИГРАЙ БЛИЦ ГЕЙМ 1 – ТУК!

Полша победи Япония с 1:0 в последен двубой от груповата фаза на Мондиала в Русия. Загубата изравни азиатците с тима на Сенегал (4 точки, еднаква голова разлика 4:4 и 2:2 в прекия двубой), но феърплей критерият - по-малко жълти картони наклони везните в полза на Япония и остави тима на второ място в групата след Колумбия.

Определянето на участник в следващата фаза с феърплей критерий е прецедент, а е напълно възможно двубоят между Англия и Белгия също да бъде решен така, ако мачът завърши без победител.

Двубоят започна по-добре за азиатците, които можеха да поведат след три опасни атаки около 15-ата минута, когато Оказаки, Муто и Сакай се разминаха с гола. Полша, с титуляр защитникът на Лудогорец Яцек Гуралски, отвърна с много опасен удар с глава на Гросицки, при който топката премина голлинията с половината си обем, но вратарят я върна към терена преди да попадне в мрежата му.

Втората част започна по-добре за поляците, които стигнаха до гол в 60-ата  минута, дело на Ян Беднарек. До края азиатците не затрудниха особено съперника и изчакваха добри новини от другия мач в групата между Колумбия и Сенегал (1:0).

На 1/8-финалите Колумбия играе с втория от групата на Англия и Белгия, а Япония се среща с лидера в по-трудния поток, в който са още Уругвай, Португалия, Франция, Аржентина, Бразилия и Мексико.

ЯПОНИЯ - ПОЛША 0:1
0:1 Ян Беднарек (60')

По-важното от двубоя по минути:

1' Начало на срещата.
5' Първа опасност в мача. Атака на поляците, но пасът към Левандовски пред наказателното поле не успя.
13'  Остро центриране към Оказаки и удар с глава, но встрани от вратата.
14' Силен удар на Йошинори Муто в долния десен ъгъл, но Фабиански се справи.
16' Сакай опита удар от подобно положение, но в средата на вратата, като стражът на Полша отново се справи.
33'  Много опасен удар с глава на Камил Гросицки, но вратарят на Япония изби топката. На повторенията се видя, че тя е преминала голлинията, но само с половината си обем.
34' Удар на Гуралски към вратата на Япония, но неточен.
35' Такаши Усами опита остро центриране, превърнало се в удар, но вратарят на Полша внимаваше.
45' Край на полувремето.

46' Начало на втората част.
53' Камил Гросицки напредна по дясното крило и потърси свой съотборник, но японският вратар пресече паса.
60'  ГОООЛ за Полша! Ян Беднарек се възползва от центриране от фаул и откри резултата, останал непокрит на метри от вратата.
74'  Опасно центриране към Левандовски, но звездата не успя да намери рамката на вратата.
90' Край  на мача!

Winbet - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

ЯпонияЯПОНИЯ: 1.Eйджи Кавашима, 21.Готоку Сакай, 22.Мая Йошида, 5.Юто Нагатомо, 19.Хироки Сакай, 7.Гаку Шибасаки, 20.Томоаки Макино , 16.Хотару Ямагучи, 11.Такаши Усами ( 14.Такаши Инуи), 13.Йошинори Муто ( 17.Maкото Хасебе), 9.Шинджи Оказаки ( 15.Юя Осако)
Резерви: 23.Косуке Накамура, 12.Масааки Хигашигучи, 6.Ватару Ендо, 3.Ген Шоджи, 2.Наомичи Уеда, 18.Риота Ошима, 14.Такаши Инуи, 10.Шинджи Кагава, 8.Генки Харагучи, 4.Keйсуке Хонда

ПолшаПОЛША: 22.Лукаш Фабиански, 5.Ян Беднарек , 15.Камил Глик, 6.Яцек Горалски, 3.Артур Йедржейчик, 18.Бартош Бережински, 10.Гжегож Криховяк, 19.Пьотр Зиелински ( 14.Лукаш Теодорчик), 11.Камил Гросицки, 21.Рафал Курзава ( 17.Славомир Пешко), 9. Роберт Левандовски
Резерви: 12.Бартош Бялковски, 1.Войчех Шчесни, 4.Тиаго Ционек, 20.Лукаш Пишчек, 2.Михал Паздан, 8.Карол Линети, 13.Мачей Рибус, 16.Якуб Блашчиковски, 23.Давид Ковнацки, 7.Аркадиуш Милик

Съдия: Джани Сиказве (Замбия)
Стадион: "Волгоград Арена" (Волгоград)