Аржентина постигна втора победа на олимпийския турнир по футбол при мъжете. Двукратните шампиони се наложиха с 2:0 срещу Украйна в мача от група "В" в Лион. Така футболистите на Хавиер Масчерано останаха на второ място в крайното класиране с актив от 6 точки и продължават на четвъртфиналите. Тиаго Алмада и Клаудио Ечевери се разписаха за успеха.

В другия мач от групата Мароко победи Ирак с 3:0, с което си заслужи първото място също с 6 точки, но по-добри показатели от Аржентина в преките двубои.

В група "С" олимпийският вицешампион Испания допусна поражение с 1:2 от Египет. Така двата отбора продължават напред, но „фароните“ завърши първи със 7 точки, а испанците събраха 6. Ибраим Адел бе точен на два пъти, а Саму отбеляза почетното попадение за Испания в последната минута на редовното време.

Другият двубой от групата между Доминиканска република и Узбекистан завърши 1:1.