Аржентина постигна първа победа на олимпийския турнир по футбол в Париж. "Гаучосите" победиха с 3:1 Ирак във втори мач от група "B".

Възпитаниците на Хавиер Масчерано поведоха в резултата още в 13-ата минута чрез Алмада, но дълбоко в добавеното време на първото полувреме Хюсеин възстанови равенството - 1:1.

След почивката аржентинците трябваше да чакат до 62-ата минута, когато Гонду върна преднината на своя тим, а пет минути преди края Фернандес направи 3:1, с което оформи и крайния резултат.

Така южноамериканците записаха първи три точки в надпреварата и се изкачиха временно на първо място в своята група.

В следващия си мач Аржентина ще играе с Украйна.

В същото време стана ясно, че ФИФА е отхвърлила жалбата на Футболната асоциация на Аржентина след скандалния мач с Мароко, завършил с успех за африканската страна.