Лудогорец победи беларуския Шахтьор Солигорск с 1:0 в Белград и в реванша от първия предварителен кръг на Шампионската лига (1:0 в първия мач).

Двубоят не се игра в Беларус заради санкциите към страната за принудително приземения в Минск на 23 май пътнически самолет и започна с по-активна игра на разградчани. Сотириу и Вердон обаче не бяха точни пред вратата на съперника.

Winbet - победата е емоция! (18+)

Символичните домакини от Шахтьор постепенно показаха зъби, но звездата им Дембо Дарбо на два пъти не успя да преодолее вратаря на Лудогорец между 20-ата и 30-ата минута.

В края на полувремето Кирил Десподов опита да преодолее вратата на беларусите след комбинация със Сотириу, но вратарят спаси удара му.

Втората част започна с положения и пред двете врати, а по-чистите положения бяха за Лудогорец.

Кирил Десподов успя да открие резултатa в 71-ата минута, след като получи топката на границата на наказателното поле и с техничен удар я прати в мрежата (1:0).

До края разградчани натиснаха съперника, който се прибра в собствената си половина, но не се стигна до промяна на резултата.

В следващата фаза след седмица (21.07.) Лудогорец ще спори със словенския Мура, отстранил северномакедонския Шкендия след 5:0 у дома и общ резултат 6:0.

ШАХТЬОР СОЛИГОРСК - ЛУДОГОРЕЦ 0:1
0:1 Кирил Десподов (71')

По-важното от мача по минути:

0' Бившият вратар на Лудогорец Милан Борян и на трибуните и гледа двубоя.
1' Начало на срещата.
4' Първа възможност в мача! Тя е за Лудогорец. Сотириу стреля с глава, но не намери вратата.
17' Шанс за Лудогорец! Десподов центрира за Вердон, но ударът му с глава беше неточен.
21' Първа сериозна опасност и за Шахьор. Дембо Дарбо опита да прехвърли Кахлина, но прати топката над вратата му.
28'  Поредна възможност за Шахтьор! Дембо Дарбо излезе сам срещи вратаря на Лудогорец и стреля, но Кахлина спаси с крак.
45'  Страхотен шанс за Лудогорец! Кирил Десподов пое топката, комбинира със Сотириу и стреля, но вратарят на беларусите спаси.
45+2' Край на първата част.

46' Начало на втората част.
46' Разбъркване в наказателното поле на Лудогорец, но Антон Недялков чисти напред.
50' Хубаво центриране пред вратата на Шахтьор, но топката не стигна до Икоко след намеса на бранител на домакините.
55' Нов опит за Лудогорец! Десподов към Сотириу, последва удар с глава, но неточен.
71'  ГООООООООЛ за Лудогорец! Кирил Десподов получи топката на границата на наказателното поле и я прати в мрежата с техничен удар за 1:0.
83'  Поредица от смени и в двата тима.
89' Хубав удар на Текпетей, но в ръцете на вратаря.
90+5' Край на мача! Лудогорец продължава напред и ще срещне словенския Мура в следващата фаза.

РЕЗУЛТАТИ ОТ КВАЛИФИКАЦИИТЕ В ШАМПИОНСКАТА ЛИГА - I КРЪГ

Шахтьор Солигорск (Blr)ШАХТЬОР: 30. Александър Гутор, 5. Никола Антич, 20. Александр Сачивко, 21. Егор Филипенко, 99. Глеб Шаушченка, 10. Валон Ахмеди  (62'  37. Роман Дебелко), 27. Юлиус Сьоке (83  7. Игор Иванович), 77. Юри Кендиш(90 18. Никита Корзун) , 22. Игор Стасевич (83  67. Роман Бегунов, 88. Дембо Дарбо, 12. Джордже Иванович (83' 19. Дмитрий Подстрелов)
Резерви: 32. Черник, 35. Маласчитски, 4. Кхадаркевич, 6. Политевич, 15. Сатара, 17. Сотников

Лудогорец (Bul)ЛУДОГОРЕЦ: 71. Кристиан Кахлина, 3. Антон Недялков, 30. Игор Пластун, 24. Оливие Вердон, 22. Джордан Икоко, 25. Стефан Баджи, 8.Клод Гонсалвеш, 95. Каули Оливейра, 11. Кирил Десподов  (75'  13. Мавис Чибота), 19. Пиерос Сотириу (87'   37. Бърнард Текпетей), 88. Вандерсон (61'  7. Алекс Сантана)
Резерви: 1. Серджио Падт, 23. Пламен Илиев, 4. Сисиньо, 5. Георги Терзиев, 10. Елвис Ману, 28. Клаудиу Кешеру, 29. Дориан Ротариу,, 64- Доминик Янков

Стадион: "Чукарички", Белград
Съдия: Арда Карадашлър (Турция)
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия