Колорадо Авъланч се доближи само на един успех от спечелване на Купа Стенли, след като в четвъртия мач от финалния плейоф на НХЛ се наложи над Тампа Бей Лайтнинг като гост с 3:2 след продължение (0:1, 1:1, 1:0, 1:0). Така „лавината“ поведе с 3:1 в серията и ще бъде домакин в петата среща за титлата на 25 юни от 3:00 часа сутринта българско време.

Гол на Андрю Колиано в самото начало на третия период прати двубоя в оувъртайм, а 12:02 минути след старта на продължението Назим Кадри донесе победата на тима от Денвър. Нейт Макинън също беше точен, а Дарси Кемпър направи 37 спасявания (94,9%).

Тампа Бей Лайтнинг, шампион на НХЛ за последните две години, на два пъти повеждаше в резултата, но не успя да запази аванса си. Първо Антъни Сирели откри само 36 секунди след началото на мача, а Виктор Хедман беше точен за 2:1 в средата на втората третина. Вратарят Андрей Василевски отрази 34 удара (91,9%).