Съпругът на трикратната световна шампионка по скок на височина Мария Ласицкене се присмя на подаръка, който съпругата му получи от Руската федерация по лека атлетика.

Владас Ласицкас, който работи като спортен коментатор в руската версия на „Евроспорт“, сравни премиите между лекоатлетите и боксьорите.

„Боксьорите за титла от Световното получават от своята федерация автомобил и бонус от 5 милиона рубли (б.ред. около 70 000 евро). Лекоатлетите са наградени с по един букет и SMS от шефа на федерацията“, написа Ласицкас в „Туитър“.

Както е известно, Мария Ласицкене спечели световната титла в Доха с резултат от 204 см. Същата височина преодоля и втората в класирането Ярослава Магучих, но украинката имаше повече фаулове по време на състезанието. Мирела Демирева завърши на десето място във финала със 189 см.