Астана се класира за основната фаза на Лига на конференциите след победа с 3:0 нас норвежкия Бран в реванша от плейофния кръг на турнира. Така съставът от Казахстан се класира за основната схема, след като бе загубил първия двубой в Норвегия с 0:2.

Тимът от Казахстан, чийто помощник треньор е българинът Саид Ибраимов, сътвори истински подвиг, като успя да навакса пасива и да излезе краен победител.

Гостите от Скандинавския полуостров държаха предимството си в общия резултат до много късно, като инкасираха първия гол чак в 60-ата минута, когато Геофри Ченеду откри резултата. Същият играч покачи в 81-вата, което направи нещата да изглеждат, че мачът ще премине в етап на две продължения по 15 минути.

Те обаче така и не се състояха, тъй като в първата минута на добавеното време на втората част Рамазан Каримов шокира съперника и Астана ликува.